Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jober, nie ma się co aż tak unosić, w kilka dni chcesz wiedzieć tyle co inny zgłębiali latami na tym forum, a tak się nie da,

Miotasz się to fakt, bo w przeciągu kliku dni zmieniłaś zdanie co do technologi CO chyba ze trzy razy,

Do każdej technologii chcesz od razu polecanych fachowców, którzy wszystko za Ciebie zrobią, nie ma takich. W tym wątku akurat większość ludzi całe CO robi sama (kolejny plus elektryki).

Do niedawna nie wiedziałaś co to skrót PC, ściągnij sobie Audytor OZC, na sam widok interfejsu zaboli Cię głowa, a decydując się na elektrykę będziesz raczej musiała temu programowi poświecić trochę czasu,

Tak czy inaczej, musisz czytać czytać czytać i nie podejmować zbyt szybko i pochopnie decyzji, wszystko musi być naprawdę dokładnie przemyślane, a tego nie da się zrobić w kilka wieczorów,

 

a przy okazji, dlaczego się tak uparłaś na płytę fundamentową, to też może być źródło wielu "problemów", ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jober, ja Ci proponuje przeczytac ten wątek, tak jak to robia inni, wtedy nikt nie musi enty raz odpowiadac na fundamentalne pytania...... i to nie zlosliwosc w Twoja strone, jedynie mysle ze na skróty idziesz....

 

Ależ to chyba oczywiste, że nikt nic nie musi i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jober, nie ma się co aż tak unosić, w kilka dni chcesz wiedzieć tyle co inny zgłębiali latami na tym forum, a tak się nie da,

Miotasz się to fakt, bo w przeciągu kliku dni zmieniłaś zdanie co do technologi CO chyba ze trzy razy,

Do każdej technologii chcesz od razu polecanych fachowców, którzy wszystko za Ciebie zrobią, nie ma takich. W tym wątku akurat większość ludzi całe CO robi sama (kolejny plus elektryki).

Do niedawna nie wiedziałaś co to skrót PC, ściągnij sobie Audytor OZC, na sam widok interfejsu zaboli Cię głowa, a decydując się na elektrykę będziesz raczej musiała temu programowi poświecić trochę czasu,

Tak czy inaczej, musisz czytać czytać czytać i nie podejmować zbyt szybko i pochopnie decyzji, wszystko musi być naprawdę dokładnie przemyślane, a tego nie da się zrobić w kilka wieczorów,

 

a przy okazji, dlaczego się tak uparłaś na płytę fundamentową, to też może być źródło wielu "problemów", ?

 

Pzdr

 

Ok, wszystko rozumiem, ale jak ktoś Ci mówi, że masz czytać jeszcze raz tylko powoli, to nie mów mi, że to nie złośliwość. Rozumiem, że w ramach kary, czy jakkolwiek to nazwać powinnam przechodzić to samo co inni. Na szczęście to ja o tym zdecyduję czy tej karze się poddam. Sądziłam, ze taka była intencja tego forum,aby dzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą itp. Jak ktoś nie chce się dzielić, to nikt nikogo nie zmusza, a rady typu musisz czytać i się duuuuuuuuużo uczyć trudno podciągnąć pod te intencje. Ale wiesz co? - zbudowałam już dwa domy i z tym też zamierzam dać sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko rozumiem, ale jak ktoś Ci mówi, że masz czytać jeszcze raz tylko powoli, to nie mów mi, że to nie złośliwość. Rozumiem, że w ramach kary, czy jakkolwiek to nazwać powinnam przechodzić to samo co inni. Na szczęście to ja o tym zdecyduję czy tej karze się poddam. Sądziłam, ze taka była intencja tego forum,aby dzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą itp. Jak ktoś nie chce się dzielić, to nikt nikogo nie zmusza, a rady typu musisz czytać i się duuuuuuuuużo uczyć trudno podciągnąć pod te intencje. Ale wiesz co? - zbudowałam już dwa domy i z tym też zamierzam dać sobie radę.

 

Czytac i uczyc sie bo powinienes byc swiadomy podejmowanej decyzji, a Ty liczysz ze ktos Ci powie : zrob elektryke, masz tu nr 501xxxxxxx do Pana Staska on Ci to policzy i załozy i bedziesz na 1000% zadowolony...... nie tedy droga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twoim zdaniem jak chcę zjeść chleb, to wcześniej powinnam zostać piekarzem. Otóż jestem innego zdania. Świadomość wyboru nie na tym polega. Ale faktycznie, chyba pomyliłam adres. Pierwszego dnia ktoś raczył mnie nazwać naganiaczem legaletu, a drugiego wytyka braki w edukacji budowlano-elektrycznej. Raczej odpuszczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twoim zdaniem jak chcę zjeść chleb, to wcześniej powinnam zostać piekarzem. Otóż jestem innego zdania. Świadomość wyboru nie na tym polega. Ale faktycznie, chyba pomyliłam adres. Pierwszego dnia ktoś raczył mnie nazwać naganiaczem legaletu, a drugiego wytyka braki w edukacji budowlano-elektrycznej. Raczej odpuszczam.

 

Twoj wybór, ale te wiadomosci ktore potrzebujesz sa zawarte w tym wątku, ze nie chcesz sobie poczytac to nie nasza wina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twoim zdaniem jak chcę zjeść chleb, to wcześniej powinnam zostać piekarzem. Otóż jestem innego zdania. Świadomość wyboru nie na tym polega. Ale faktycznie, chyba pomyliłam adres. Pierwszego dnia ktoś raczył mnie nazwać naganiaczem legaletu, a drugiego wytyka braki w edukacji budowlano-elektrycznej. Raczej odpuszczam.

 

Niestety jeśli chcesz grzać dom prądem i mieć niskie rachunki to raczej będziesz musiała się trochę dowiedzieć na temat domów energooszczędnych, ocieplenia i samych metod grzania tymże prądem.

Jeśli zdasz się na firmę i okaże się że "się pomylili" albo że "myśleli że tobie chodzi o coś innego" to będzie już za późno, i to ty zostaniesz z tym problemem a nie oni.

Trzeci dom ponoć buduje się już "dla siebie", więc może warto się przyłożyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko rozumiem, ale jak ktoś Ci mówi, że masz czytać jeszcze raz tylko powoli, to nie mów mi, że to nie złośliwość. Rozumiem, że w ramach kary, czy jakkolwiek to nazwać powinnam przechodzić to samo co inni. Na szczęście to ja o tym zdecyduję czy tej karze się poddam. Sądziłam, ze taka była intencja tego forum,aby dzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą itp. Jak ktoś nie chce się dzielić, to nikt nikogo nie zmusza, a rady typu musisz czytać i się duuuuuuuuużo uczyć trudno podciągnąć pod te intencje. Ale wiesz co? - zbudowałam już dwa domy i z tym też zamierzam dać sobie radę.

 

Pewnie i zbudujesz, chodzi o to aby zrobić to jak najlepiej i niczego nie żałować

Każdy zna intencje forum ale naprawdę zadajesz fundamentalne pytania na które odpowiedź pewnie znajdziesz czytając choćby ten wątek z 30 stron w tył,

Pisząc co miesiąc to samo nowemu forumowiczowi to wcale nie jest zabawne, aż dziwne że nikt nie napisał czegoś w stylu "Użyj funkcji szukaj", i dostałaś odpowiedzi na swoje pytania, a to znaczy że ludzie chcą się dzielić wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twoim zdaniem jak chcę zjeść chleb, to wcześniej powinnam zostać piekarzem. Otóż jestem innego zdania. Świadomość wyboru nie na tym polega. Ale faktycznie, chyba pomyliłam adres. Pierwszego dnia ktoś raczył mnie nazwać naganiaczem legaletu, a drugiego wytyka braki w edukacji budowlano-elektrycznej. Raczej odpuszczam.

 

Chyba złe porównanie, bo my chcąc mieszkać w swoim domu nie chcemy zostać "budowlańcami".

Jeśli chcesz zjeść DOBRY chleb powinnaś wiedzieć z jakich składników go zrobiono i jak wypiekano - do tego nie trzeba być piekarzem,

Jeśli chcesz mieszkać w DOBRYM domu musisz wiedzieć z czego i jak jest zrobiony i jak wszystko działa, a forum pomaga w podejmowaniu decyzji, nie podejmuje decyzji za nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I jeszcze jedno. Mów proszę za siebie. To, że Ty powyższym stwierdzeniem deklarujesz absolutny brak woli pomocy, nie oznacza, że wszyscy forumowicze mają takie podejście.

Powiem krótko - przestań się popisywać, bo nikomu i niczemu to nie służy, a w tajemnicy Ci powiem, że z "rozumieniem" u mnie nie jest tak źle, a miotać się nie zamierzam - bez obawy.

Z takim podejściem kobieto to dużo rad nie uzyskasz.ProStaś próbował Cię uświadomić,pomóc,odrzuciłaś to,także powodzenia...

Powtórzę za kolegami,musisz czytać,czytać i jeszcze raz czytać,ponieważ widzę,że nie zależy ci na radach bardziej doświadczonych.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające, przychodzi nowy użytkownik, rzuca na prawo i lewo w tonie "jestem mędrcem, korzcie się", zadaje pytanie i otrzymawszy inną niż spodziewana odpowiedź zaczyna atakować doradzających w dobrej wierze, po czym strzela focha. Szkoda słów.

Rzut kostką wydaje się być tu najtrafniejszy, tym razem bez ukrytego podtekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...