Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki

coulignon cieszy mnie to, bo też tak będę miała ;)

hmm... Drugi raz gazobetonu bym nie użył - po dwóch latach a w sumie 3 zimach mam sporo rys ale tylko na gazobetonie (h+h gęstość 600 na pełne spoiny) Teraz postawiłbym wszystko z Siliki i dał 2 cm styro więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam parterówkę, lekki strop, siły rozkładaja się na więcej punktów, więc mam nadzieję że u mnie nie będzie aż tak źle. Ja jednak lubię gazobeton, sam robiłem wiekszość instalacji i zaletu gazobetonu są spore, jak miałem coś montować w silce, albo w niej wykuwać to szlak mnie trafiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za styczeń-luty (bo od stycznia mam pod licznik na CWU i dokładnie mogę wszystko oddzielić) 13,5kWh/dobę w tym 6,3kWh/7,2kWh I/II. Ja całkowicie nie przykładam uwagi do tego czy pralka, zmywarka chodzi w pierwszej czy drugiej taryfie. U nas syn reguluje zużycie, zależy kiedy pozwoli mamie zrobić pranie - najczęściej jak śpi a nie zawsze pokrywa się to z II taryfą. To samo ze zmywarką, włączam jak jest pełna, a nie w połowie tylko dlatego że jest II taryfa.

Liwko podawaj w kWh, łatwiej jest się odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł /m lato, ponad 200 w zimie. To jest z grzaniem w lecie o dogrzewaniem w zimie CWU. Z tym że wszytkie energożerne urządzenia chodzą w drugiej taryfie (bojler, pralka, zmywarka). Telewizora nie mamy, radio cały czas, 2 laptopy. Babcia codziennie odkurza po 45 minut. Taka nerwica natręctw. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Drugi raz gazobetonu bym nie użył - po dwóch latach a w sumie 3 zimach mam sporo rys ale tylko na gazobetonie (h+h gęstość 600 na pełne spoiny) Teraz postawiłbym wszystko z Siliki i dał 2 cm styro więcej.

 

Coulignon, a może to kwestia płyty fundamentowej a nie samego gazobetonu, jeśli innym na ławie nie pęka, lub pęka ale mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coulignon, a może to kwestia płyty fundamentowej a nie samego gazobetonu, jeśli innym na ławie nie pęka, lub pęka ale mniej

 

 

Nie tyle pęka co sie rysuje. Jest tak jak na ławach czyli pod oknami (mea culpa - nie zazbroiłem) ale też w salonie na scianie gdzie na niewielkie powierzchni zeszło się podkucie na wylot pod rurę oc, osiem gniazdek i podkucie pod kanał na kable do ew telewizora - odcinek 1 m podkuty o ponad połowe grubości ściany.

Chodzi o to ze na ścianie z silki wykujesz kanał na wylot i nic sie nie dzieje. W gazobetonie trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli babcia generuje największe straty:D

 

 

ciiiicho.... Babcia siedzi z wnuczkiem. Jak przemnożyć te godziny razy stawkę opiekunki to Babcia i tak sie bardziej opłaca. Nawet jak zacznie odkurzać przez 12 godzin i złośliwie tylko w dziennej taryfie to i tak będę do przodu. A! jak na swój wiek biega dość żwawo - tak więc w zimie ze 100W/h z Niej się wyciśnie. Też jakiś zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...