Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Instytucja babci to jest coś pięknego, szczególnie jak chodzi o opiekę nad dzieckiem- bezcenna, a za resztę zapłacisz mastercard:-)

Aco powinieneś zazbroić? Bo nie bardzo rozumiem.

 

W spionę poniżej otworu okiennego wkłada się drut lub taką drabinkę.

 

http://www.xella.pl/html/pol/pl/6468.php

 

U mnie odpuściłem i popękało. U Ciebie może być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a - wczoraj myjąc okna zauważyłem że okno na dole (duża przesuwka) jest do poprawki - uszcelka nie dolega do ramy. Wcześniej chodząc po schodach miałem wrażenie że wieje. To juz 3 naprawa będzie. A miałbyć taki mercedes :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1.10 do dzisiaj 4130kWh na CO i CWU. 0,5m3 drewna, a może i nawet nie.

Po dociepleniu mostków termicznych jadąc na tych samych parametrach co rok temu w grudniu łazienkach miałem 28°C:)

W tym roku mam zamiar dokończyć GWC, wywalić okap z wyrzutem i wstawić pochłaniacz i przerobić kominek. Jest dobrze ale mam nadzieję że po tych zmianach będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tomi78_ brałam pod uwagę kocioł i PW, myślałam też o buforze z grzałką. Teraz szukam rozwiazań, które pozwoliły by jak najbardziej uprościć ten system. Sądziłam, że bezpośrednie grzanie podłogówki jest bardziej efektywne niż bufora pośrednio. Awaryjnie będzie kominek (wiem mostek termiczny :bash:) .

Na tym forum znalazłam wypowiedzi o bezpośrednim grzaniu podłogi tylko nie wiem czy te osoby mają to w planach czy już realnie użytkują.

HenoK zakładam, że pomnożenie zapotrzebowania na ciepło x 2 (mniej więcej stosunek taryfy taniej do drogiej) i zwiększenie akumulacyjności domu nie będzie rozwiązaniem optymalnym? Nie jestem w stanie zrobić takiej symulacji, bo brakuje mi wiedzy praktycznej, szukam wiec u was wskazówek. Jeszcze w temacie (przepraszam z gory za OT) odradzono nam łaczenie ścian z BK zewnetrzne z silką wewnętrzne podobno rożnie pracują?

 

jak dasz za gesto rurek to podloga zimna bedzie :( mam i wiem :)

prad nie na ogrzewanie 380 kWh/miesiac

prad na ogrzewanie i cwu - pompa ciepła -od 01.11.10 do dzis 2700 kWh

Edytowane przez aadamuss24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te mostki, jak specom mówię o mostkach termicznych przy szczytówkach do usunięcia to słyszę tylko - "po co robić" :) ehhh

Ja moim mówiłem, że jak się dorzuca do rachunków to możemy nie robić. Boże kiedy u nas ekipy będą na poziomie? Przecież to komuna jak cholera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ma możliwości zrobienia od razu termowizji warto tynkowanie zostawić na drugi sezon. Tak właśnie zrobiłem i jak się okazało bardzo dobrze:(

 

a co z tynkami miałeś nie tak, zewn, czy wewn? może jakieś podpowiedzi coby uniknąć kolejnych wpadek ;)

 

czy ktoś poda swoje zużycie energii elektr na CO i CWU, tylko CO kable albo wodna podłogówka napędzana piecem elektrycznym? bo jak to wygląda z PC to już wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje dane to tabu, czy tylko zapomniałeś je podać??? U mnie za 2010 wypada 6,3kWh/dobę taryfa G-11, koszt 3,4zł/dobę

Zadne tabu ani tajemnica, kbab strona wstecz:) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P-!!!&p=4653838&viewfull=1#post4653838

to średnia styczeń luty, tyle mam na razie

edycja: dodam że ja mam 100% mediów na prąd, oczyszczalnia ścieków własna i własna studnia wody z pompą ja zasilającą. Kiedyś musze sprawdzic ile wlaśnie taka pompa wody zużywa na dobę żeby sprawdzic ile woda mnie kosztuje.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...