Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie oceniam twojej wiedzy bo jej nie znam bo nie znam czlowieka:)

Spytam po prostu która z tych rzeczy jest konieczna do PNB i do odbioru.Tak z ciekawosci zawsze to lepiej u zródła spytac:)

 

 

Mozesz sobie oszczedzić tego kłopotu, ale jak widze nie zaszkodzi mnie sprawdzić, wymagane są :

 

charakterystyka energetyczna budynku - od 01.05.2012

świadectwo energetyczne - od 01.01.2009

analiza możliwości wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło - od 01.10.2013 - w praktyce wymagane w bardzo małej ilosci starostw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie oszczedzić tego kłopotu, ale jak widze nie zaszkodzi mnie sprawdzić, wymagane są :

 

charakterystyka energetyczna budynku - od 01.05.2012

świadectwo energetyczne - od 01.01.2009

analiza możliwości wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło - od 01.10.2013 - w praktyce wymagane w bardzo małej ilosci starostw

No dziekuję za podzielenie sie wiedzą..a te dwa pierwsze czym sie od siebie róznią..aha a to jest wymagane do odbioru? Bo przy PNB w 2012 w lipcu nic nie chcieli z tego co napisałes.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej ich olać i postawić dom z autonomicznym ogrzewaniem .

 

Nawet taki dom podchodzi pod wymogi prawa budowlanego, które tych budynków (autonomicznych) nie wyróznia i wszyskie wymagane prawem warunki musi spełnić. i

Kwestia taniosci jest dyskusyjna i nie jest ujeta w przepisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziekuję za podzielenie sie wiedzą..a te dwa pierwsze czym sie od siebie róznią..aha a to jest wymagane do odbioru? Bo przy PNB w 2012 w lipcu nic nie chcieli z tego co napisałes.

pozdrawiam

 

Chcieli swiadectwo po zakonczeniu budowy ale o tym pisac nie musieli. O tym mwił inny przepis.

Czym sie rózni charakterystyka od swiadectwa, najwazniejsza róznica, charakterystyka przed rozpoczeciem budowy, swiadectwo po zakonczeniu.

Charakterystyka ale uczciwie wykonana da nam wiele, swiadectwo nawet wykonane dokładnie i rzetelnie nie daje nam kompletnie nic poza stratą pieniedzy, w teorii powinno byc potwierdzeniem załozen charakterystyki energ. Dlaczego nie chcieli charakterystyki w lipcu 2012, byc moze była jakas uproszczona w projekcie gotowym i to im wystarczyło, wszystko zalezy od podjscia urzednika

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie dziwna, rzecznik potwierdził ze faktycznie jest w Pan w czołowce sprzedawców ogrzewania elektrycznego, tyle ze nie potwierdził bo nie mógł gdzie te kable są montowane. Skad rzecznik mial wiedziec ze to domy izolowane , a nawet od 0-20 kWh, ani on tego nie wyliczał, nie wyliczał równiez tego Pan. Reasumując kable były montowane to fakt, w jakich domach to nie wiadomo. Panskie zapewnienia o ich małej enerchłonnosci są niewiarygodne.
To skąd ten paniczny strach ciepłowników???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet taki dom podchodzi pod wymogi prawa budowlanego, które tych budynków (autonomicznych) nie wyróznia i wszyskie wymagane prawem warunki musi spełnić. i

Kwestia taniosci jest dyskusyjna i nie jest ujeta w przepisach

Normalny dom z ogrzewaniem kablami na 40 cm styropianu. I w ścianach kanały zasilane z ppc np Mitsubishi o maksymalnym poborze 0,7kW - zasilanej autonomicznie z PV i może 400W wiatrowni.

Ciepłe i chłodne powietrze mam za damo. To ile popracują kable na 40 cm styro w domu np 150m2 - 200 kWh czy 300kWh w sezonie ? Ile?

I na co prawo budowlane nie pozwala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny dom z ogrzewaniem kablami na 40 cm styropianu. I w ścianach kanały zasilane z ppc np Mitsubishi o maksymalnym poborze 0,7kW - zasilanej autonomicznie z PV i może 400W wiatrowni.

Ciepłe i chłodne powietrze mam za damo. To ile popracują kable na 40 cm styro w domu np 150m2 - 200 kWh czy 300kWh w sezonie ? Ile?

I na co prawo budowlane nie pozwala?

 

Przeciez nie twierdzę ze prawo budowlane nie pozwala tylko, ze musi spełniać wymogi tego prawa, a ze spełnia to inna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie kojarzyć niewiary w panskie słowa z panicznym strachem ciepłowników jak Pan poetycko ujął, to tylko Pana nadinterpretacja uzsadnionych wątpliwosci panskich opowiesci zdecydowanej wiekszosci tego forum.
Pan chyba nie pierwszy dzień czyta fora, by nie widzieć wpisów pod moimi postami.

A tak z ciekawości - do czego poza ogrzewaniem mogą służyć kable grzewcze

tyle ze nie potwierdził bo nie mógł gdzie te kable są montowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - do czego poza ogrzewaniem mogą służyć kable grzewcze

 

Zaspokoję Pana ciekawosc, chodziło o to w jakich domach, zastosowałem taki skrót myslowy, chyba Pan nie sądzi ze chodziło mi o inne bydynki niz mieszkalne. O pozostałych budynkach czy uzytecznosci publiczenej czy to przemysłowych tu nie dyskutujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspokoję Pana ciekawosc, chodziło o to w jakich domach, zastosowałem taki skrót myslowy, chyba Pan nie sądzi ze chodziło mi o inne bydynki niz mieszkalne. O pozostałych budynkach czy uzytecznosci publiczenej czy to przemysłowych tu nie dyskutujemy
Pan sobie wyobraża inwestora, który do mnie wejdzie i nie zaizoluje domu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan sobie wyobraża inwestora, który do mnie wejdzie i nie zaizoluje domu???

 

Biorąc literalnie Pana wypowiedzi to inwestor który by nie zastosował sie do panskich zalecen nie ma co u Pana szukac, ale w rzczywistosci Pan az tak wybredny w doborze klientów nie jest. Co innego słowa na forum bez pokrycia i odpowiedzialnosci , co innego szara rzeczywistosc.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc literalnie Pana wypowiedzi to inwestor który by nie zastosował sie do panskich zalecen nie ma co u Pana szukac, ale w rzczywistosci Pan az tak wybredny w doborze klientów nie jest. Co innego słowa na forum bez pokrycia i odpowiedzialnosci na forum co innego szara rzeczywistosc.
Mimo wszystko, ćwierć wieku, to kawał czasu. Ktoś komu zamontowaliśmy kable w domu nieizolowanym, wszedłby na jakieś forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...