Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie sprawdzałem,czy to kablarze,czy pompiarze,tak odczytałem ten zamach na mnie :).Co do uwagi,że ciezko sprzedać taki dom,to pewnie dlatego,że jest takie przeświadczenie,że jest drogi w utrzymaniu,a jak wiedzą wszyscy użytkownicy tego konkretnego forum,czyli i pompiarze i prądowcy,że oprócz tego liczy się jeszcze to,że w domu jest czysto,bez syfu z kotłowni ,na posesji też itd,więc wg mnie mało się promuje cennych informacji przy sprzedaży takiego domu.Moje sto kilkanaście m2 mam nadzieję mnie nie żeźre,te 80zł/mc więcej chyba zarobię,a sprzedawać nie zamierzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ASOLTA KOLEGO CI polecam mocno-bardzo .

facet rzetelny-jego teoretyczne wyliczenia się sprawdziły u mnie w realu

 

koledzy delikatnie napomkneli o ewentualnej odsprzedaży-

w miarę;) niskie rachunki nie rozwieją wątpliwości - przy kablach jesteś raczej zdany na 10 stopien zasilania-tego się ludzie boją[brak alternatywy]

dla mnie rozsądniejsze jest wodna plus kospelek .

zakładam że stawiasz dom w którym cwu będzie większym kosztem niż co

trochę nie bardzo widzę przewagi kabli przy cwu ;)

 

dla przykładu

mi pompa w lipcu na cwu przy 3 osobowej rodzinie zużywa 2,5-2,7 kwh

sprawdzałem jak to wychodzi na grzałkach u mnie --8 kwh jak nic

kolega grzeję wodę ekogroszkiem

w czerwcu 150 kg -koszt z prądem popiołem 120 zł

sprawdzał jak mu wychodzi grzałka przy 4 osobowej rodzinie i zmywarce codziennie- 10 kwh ledwo mu starcza

ale twierdzi że kosztem komfortu

dla niego temparatura uzyskiwana byłaby ok ale jego żona kręci nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu

mi pompa w lipcu na cwu przy 3 osobowej rodzinie zużywa 2,5-2,7 kwh

sprawdzałem jak to wychodzi na grzałkach u mnie --8 kwh jak nic

kolega grzeję wodę ekogroszkiem

w czerwcu 150 kg -koszt z prądem popiołem 120 zł

sprawdzał jak mu wychodzi grzałka przy 4 osobowej rodzinie i zmywarce codziennie- 10 kwh ledwo mu starcza

ale twierdzi że kosztem komfortu

dla niego temparatura uzyskiwana byłaby ok ale jego żona kręci nosem.

 

6,8 kWh na dobę... ja w najdłużysz dzien w roku zużywam 10kWh... jak wy żyjecie - nie wiem... to a propos twojej stopki: czerwiec cały dom 204 kwh[

 

p.s. Do wentylacji malux poleca PICZMAN-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne dobry przyklad ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscią,musisz wymyslic taki ktory ma kontakt z rzeczywistoscia:)

Przemysl go dobrze...jest droga ,potem nagle musi być pieszy na torze jazdy auta i zaraz gdzies obok musi byc piekny koniecznei betonowy mur..jak mawia Max Kolonko - to sie nie dodaje:)

 

Dobrze, inny przyklad. Jedziesz z rodziną, wpadasz do rowu, dachujesz. Oni mogliby przeżyć, bo pasy przycisna ich do siedzeń.

Ale nie, bo wewnątrz samochodu "rozbijasz się" Ty, czy w tym przypadku Twoje zwłoki rozbijajac twarze głowy, lamiac żebra współpasażerów.

 

A mogliby przeżyc wszyscy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, inny przyklad. Jedziesz z rodziną, wpadasz do rowu, dachujesz. Oni mogliby przeżyć, bo pasy przycisna ich do siedzeń.

Ale nie, bo wewnątrz samochodu "rozbijasz się" Ty, czy w tym przypadku Twoje zwłoki rozbijajac twarze głowy, lamiac żebra współpasażerów.

 

A mogliby przeżyc wszyscy...

Pare dni mnie nie ma a tu dalej meczycie?:)

Widzac te posty już bardzo powaznie zastanawiam się nad inteligencją co u niektórych...czy naprawde socjalizm tak wyzarl wasze mozgi?

Ok no to do skutku.

Od poczatku pisze i wyraznie zaznaczam że ja nie pisze o skutkach praktycznych niezapiętych/zapietych pasów tylko o chamskim ordynarnym zabierania WOLNOŚCI WYBORU zwykłym szarakom ,pod przykrywką troski o ich bezpieczeństwo. Czy wy barany potraficie rozróznic te dwie kwestie? Bezpieczenstwo versus przymus.

Przecież jadąc autem z osobą towarzyszacą nikt nie broni jej się zapinać pasem,ale także nikt nie powinien nakazywac że musi. Takie podstawowe wolności obywatelskie stosowane choćby w USA wynikają nie z troski o bezpieczeństwo ,bo o to zadbać każdy sobie sam powinien,tylko z prawa do wolności wyboru,oczywiście tylko wtedy gdy ta wolnośc nie odbiera wolności drugiemu czlowiekowi lub jemu nie zagraża w sposób bezpośredni.Ktoskiedys napisal że wolnośc człowieka kończy sie tam gdzie zaczyna się nos drugiego człowieka.Dać jełopom 70 lat socjalizmu i zamordyzmu i przestają myśleć samodzielnie uff...:)

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiscie sam pomysl pasow bezpieczenstwa zostal narzucony na producentow samochodow przez panstwo Szwedzkie... celem demonstracji sily.

przed obywatelami.

Reszta panstw podlapala ten psychologiczny aspekt i podazyla tym samym tropem 4 lata pozniej :bash:

 

http://teknikensvarld.se/wp-content/uploads/import/images/roxenroot/teknikens_varld/nyheter/080429-trotthet-olyckor-1/krock.jpg

 

Dokladnie,pomysl zapinania pasów narzucony pod przymusem ma dokladnie na celu pokazanie czlowiekowi ,codziennie po uruchomieniu auta ze jest tylko niewolnikiem ktory ma się słuchac państwa bo inaczej kara,jako glupi polaczek z pewnościa być nie przezył gdyby nie rząd szwedzki - posluchaj sam siebie co ty wypisujesz:)....

Tą troskę państwa dokładnie pokazują statystyki wypadków i ofiar smiertelnych w Polsce..okolo 5 tys ofiar w jednym roku.Wszystkei jechaly bez pasów hehehe .Manipulujesz identyncznie jak to chore państwo.

Szkoda że kiedys królowie nie kazali się rycerzom przypinac do koni,w trosce o ich bezpieczeństwo...żaenada

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, inny przyklad. Jedziesz z rodziną, wpadasz do rowu, dachujesz. Oni mogliby przeżyć, bo pasy przycisna ich do siedzeń.

Ale nie, bo wewnątrz samochodu "rozbijasz się" Ty, czy w tym przypadku Twoje zwłoki rozbijajac twarze głowy, lamiac żebra współpasażerów.

 

A mogliby przeżyc wszyscy...

Jesli mam się odniesc już do samego bezpieczeństwa to nie neguje absolutnie pasów jako czynnika ktory w pewnych sytuacjach moze ochronic człowieka..tylko ze zauwaz ze ani ty ani ja ani nikt inny tym bardziej urzędnik czy ustawodawca..wydajac jakis przepis tez nie przewidzi i nie zapobiegnie ani wypadkom smiertelnym ani nawet zadnym innym wypadkom....mozesz się utopić w lyżce wody a mozesz wypasc z lódki na śrdku jeziora i doplynac do brzegu,i nie zadecyduje o tym dany nakaz lub jego brak roznica jest tylko taka ze bedziemy jeszcze bardziej ograniczani przez państwo.

Kobieta w ciąży jest zwolniona ustawowo z obowiązku zapiania pasów...czy ustawodowaca przewidział dla tych osob alternatywne zabezpieczenie?

Cale szczęscie że nie, w końcu zdrowy rozsądek kazdemu powinien wystarczyć zeby przezyć kolejny dzień...niektórzy jednak musza miec instrukcję obsługi dana przez państwo pod tytułem,,Jak przeżyć kolejny dzień ,, .

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku pisze i wyraznie zaznaczam że ja nie pisze o skutkach praktycznych niezapiętych/zapietych pasów tylko o chamskim ordynarnym zabierania WOLNOŚCI WYBORU zwykłym szarakom ,pod przykrywką troski o ich bezpieczeństwo.

 

Rozumiem, ze ustawodawca robi to tylko dlatego, zeby Ci dokuczyć ?

Zrobic na złosc, utrudnić źycie ?

 

A może po to, by zniejszyć społeczne koszty leczenia, rchabilitacji i dożywotniej opieki debili, ktorzy o pasach nie pomyślą, czy ograniczyć ilosć zwyklych ludzkich tragedii (strata ojca, matki, dziecka...)

 

Czasem jako czytam kogos takiego, jak Ty, to już wiem,kto staje sie laureatem nagród Darwina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...