Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Byly trzy dane na ten temat : jedna to 85% druga to 85,6% a trzecia 89,8%.W zaleznosci od publikacji wyrobu w roznych krajach i norm tam obowiazujacych

Zakladam , ze bedzie cos kolo tego.W kazdym razie nalezy do najlepszych sprawnosci na rynku a sprawdzi sie w praniu.

Przedstawiciela nie znam.

 

to skad Ty wynalazles te 90%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to skad Ty wynalazles te 90%?

 

No to niech bedzie 89,8 % albo 85%. W kazdym razie mam do nich wieksze zaufanie jak do np Francuzow nie mowiac o innych.

Opieram sie przede wszystkim na opiniach uzytkownikow a nie tylko na danych katalogowych ktore sa dla mnie tylko orientacja.

Mialem okazje przekonac sie jak ten wklad dlugo grzeje na jednym tylko wsadzie drewna do paleniska i to zadecydowalo.

Dla przykladu podam , ze wkladajac drewno wieczorem o 23:00 mam rano o 7:00 zar z ktorego rozpalaja sie szczapy dalej.

Czyli praca ciagla.W nocy oczywiscie na niewielkim ciagu. Tam wchodza tylko chyba 3-4 wieksze szczapy.

Tutaj znalazlem jakas stara oferte z opisem jesli tak bardzo to Ciebie interesuje , ale brak jest tutaj procentow.

Jak znajde to podesle zebys nie myslal ze Szwajcarzy robia nas w balona.Mozesz tez sam poszukac na ten temat.

http://www.skc-mundenheim.de/Sponsoren/Werbeflache/Toskana/Tedra_570_KEZ/tedra_570_kez.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te procenty sa strasznie naciagane, wystarczy ze wymiennik bedzie zabrudzony sadza i z Twoich 85% nici.

 

Mysle ze koledzy wyzej dobrze Ci radza, zrob sobie bufor 1000l (500l niema szans), grzalka z zegarem do srodka, i kominek z plaszczem, to Ci podoła....

 

Nie wiem czy sprawnosc tego wkladu jest strasznie naciagana , nie mam takich informacji.

Wiem , ze zostal wyprodukowany w renomowanym zakladzie i przeszedl szereg testow i kontroli zanim nie uzyskal certyfikatu.

W Europie zachodniej istnieja specjalne normy i programy badan zanim taki wklad trafi na rynek.

Jesli chodzi o zasady uzytkowania to zrozumiale ze trzeba ich przestrzegac, nie tylko czyszczenia wkladu z sadzy.

Wiem , ze bardzo wysoka cena musi miec uzasadnienie po to zeby sprzedac produkt.

Produkt o bardzo wysokiej cenie musi miec bardzo wysokie parametry - oczywiscie w warunkach zachodnich.

Inaczej zarowno produkt jak i fabryka znikaja z powierzchni . Nie widze tutaj zadnego ryzyka , ze to jest naciagane .

 

Z powodow ktore juz wczesniej wyjasnilem , wkladu z plaszczem wodnym nie wzial bym za darmo.

 

Ale z wielkoscia bufora trzeba bedzie eksperymentowac. Moze najpierw jedne 500 l a potem jesli sie okaze potrzebne w praktyce to dalsze 500 l.?

To musi wyjsc z praktycznego zastosowania a nie z obliczen.

W moim przypadku nie bede mial prawie wcale ubytkow wody z tego bufora bo to tylko cyrkulacja w grzejnikach a nie ubytki CWU na kapiele itd.

Tak wiec najpierw eksperyment a potem decyzja.

Z gory nie bede kupowal 1000 l z obawy przed przewymiarowaniem, Wtedy potrzebowal bym wiecej pradu na grzanie i goraca woda dluzej zalegala by w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory nie bede kupowal 1000 l z obawy przed przewymiarowaniem, Wtedy potrzebowal bym wiecej pradu na grzanie i goraca woda dluzej zalegala by w zbiorniku.

 

Mylisz sie nie zuzyjesz wiecej pradu.

Bufora nie przewymiarujesz gdyz ładuje sie on warstwowo, wiec wiecej wody nic nie zaszkodzi...

 

A co do sprawnosci kominka, to sa liczby osiagane w warunkach laboratoryjnych ktorych Ty nie bedziesz mial za kazdym razem... wystarczy ze bedzie zaburzony ciag kominowy.... np silny wiatr... badz cos innego.

 

Mniejsza o sprawnosc... racja w tym ,że palenie w kominku to tanie zrodło ciepła...

 

Kominek z PW ułatwil by Ci zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
@Arturo72

 

Ja mam do Ciebie prosbe: ogranicz swoja aktywnosc w tym watku, bo jestes juz zdziebko irytujacy - geba ci sie nie zamyka, zebys chociaz cos madrego pisal... w innych watkach zachowujesz sie tak samo... geba pelna frazesow, a praktyki ZERO.

Ty za to tak mądrze piszesz,że głupii by nie zrozumiał,chociaż nic dziwnego w tym jest bo piszesz tak samo jak budujesz i jak liczysz czyli...kiepściutko.

I jak to się mówi "mądry Polak przed szkodą" niż Ty po szkodzie :)

 

A co do mnie to już od września zaczynam mocnym akcentem czyli...płyta fundamentowa z zatopionymi rurkami wodnej podłogówki ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaneq,

 

zdziwiłbyś się jakbym Ci przy wódeczce poopowiadał o tym jak branża

kominkowa potrafi wokół siebie stworzyć aurę doskonałości. Napewno

jedną z nich jest firma Ruegg . To co Pan Ruegg wie o kumulacji ,dowiedział

się od Pana Brunnera . Ich współpraca trwa już jakiś czas , a podstawą

ich kumulacyjnych zabawek sa pomysły trzeciego wielkiego gracza w dziedzinie

tzw. zduństwa nowoczesnego Pana Ortnera z Austrii.

Prawda jest taka ,że Pan Brunner z Panem Ortnerem troche na temat zduństwa

wiedzieli , a czy Pan Ruegg - wątpię.Duży szum, duża kasa na marketing i

wysoka pozycja w Szwajcarii , niekoniecznie uzasadniona .

Prawdziwe zduństwo jest trochę bardziej ciche , nie pcha się tak na

świecznik , jak te trzy wymienione firmy - bo one muszą sprzedawać.

To są po prostu dobrzy handlowcy .

 

Ruegg przegina z wkładami gilotynowymi do kumulacji. Dobra kumulacja

to temperatury , jakich gilotyna nie ma prawa wytrzymać - niemiecka,

nie daje rady , szwajcarskie tym bardziej. Brunner też na początku

kombinował ,ale zmądrzał . Szwajcaria rządzi się swoimi prawami .

Produkt generalnie gorszy niż niemiecki , ale cena o 30% wyższa ,

bo szwajcarzy mają siano...

 

Rób jak chcesz ale Twoja fascynacja Rueggiem to mit.

 

Natomiast założenia z postu nr # 3117 , dotyczące kominka są

jak najbardziej słuszne , nawet na tym wkładzie w połączeniu

z kumulacją , jesteś w stanie ogrzać ( nie dogrzać ) swój 160 m2

dom ca 10 mp drewna . raz będzie to 8 , innym razem 14.Obawiam się

jedynie o jego trwałość ( serwis ?).

 

Natomiast gilotyna i właściwie eksploatowana kumulacja (np KMS

jak na rysunku z Twojego linka ) to dwie wykluczające się kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaneq, pytales kto grzeje Kospelem. Mam go, ale nie zaliczylem jeszcze sezonu grzewczego (tylko wygrzanie podlogowki).

 

Nie wiem co chcesz wiedziec...

 

Jest to jedyne zrodlo CO u mnie. Popatrz jednak na stopke i zastosowane rozwiazania.

W teorii moj dom jest cieply. Rurki na dolnym zbrojeniu plyty nagrzewac ją mają w II taryfie. Dzialowki do tego mam z silki. A wiec akumulacyjnosc ma pozwolic na wykorzystanie tylko II taryfy.

 

Jedyne, czym moge sie podzielic na dzis, to baaardzo duza bezwladnosc tego systemu. I generalnie domu takze. Mniej wiecej 2, 3-dniowa. Bede sie uczyl to opanowac na jesien.

 

Co do pieca - masz mozliwosc ustawienia temperatury zasilania wody (u mnie od 20 do 60 st.C). I to wszystko. Sterownik (termostat) do tego ma decydowac kiedy piec grzeje. Sam piec chodzi tak glosno jak reku na I biegu (cicho, aczkolwiek jest to slyszalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
yaneq,Jest to jedyne zrodlo CO u mnie. Popatrz jednak na stopke i zastosowane rozwiazania.

W teorii moj dom jest cieply. Rurki na dolnym zbrojeniu plyty nagrzewac ją mają w II taryfie. Dzialowki do tego mam z silki. A wiec akumulacyjnosc ma pozwolic na wykorzystanie tylko II taryfy.

 

Jedyne, czym moge sie podzielic na dzis, to baaardzo duza bezwladnosc tego systemu. I generalnie domu takze. Mniej wiecej 2, 3-dniowa. Bede sie uczyl to opanowac na jesien.

Czyli bliźniaczy system c.o jak i ścian jaki będzie u mnie,chociaż ja biorę Elterma i rurki bedę chciał podwiesić do górnego zbrojenia.

Co do bezwładności to czy jesteś w stanie zapodać wiecej szczegółów tzn.jaki masz rozstaw rurek,czy wg wyliczeń czy zmniejszałeś rozstaw,jak długo grzałeś płytę,jaką temperaturę masz zapodaną na piecu,po jakim czasie odczuwalna jest zmiana temperatury,czy płyta nie przegrzewa nam pomieszczeń.

Z niecierpliwością będę czekał na Twoją jesień :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyne, czym moge sie podzielic na dzis, to baaardzo duza bezwladnosc tego systemu. I generalnie domu takze. Mniej wiecej 2, 3-dniowa. Bede sie uczyl to opanowac na jesien.

 

Co do pieca - masz mozliwosc ustawienia temperatury zasilania wody (u mnie od 20 do 60 st.C). I to wszystko. Sterownik (termostat) do tego ma decydowac kiedy piec grzeje. Sam piec chodzi tak glosno jak reku na I biegu (cicho, aczkolwiek jest to slyszalne).

 

budowlany_laik ,

duza bezwladnosc cieplna budynku to napewno spory klopot przy szybko zmieniajacej sie temperaturze zewnetrznej.Ja dysponuje duzo wiekszym Kospelem 24 KW i mam nadzieje sie latwiej uporac z problemem. W zalozeniu chcialbym jednak trzymac stabilna temperature w pomieszczeniach i prace Kospela regulowac przy pomocy zewnetrznych i wewnetrznych czujnikow.Nie bede mial podlogowki a tylko plytowe grzejniki podokienne.Ciekawe jak to zda egzamin. Poniewaz mam taki silny piec to bede musial sporo zaplacic za przydzial mocy dodatkowej .

U Ciebie napewno miesci sie to w normalnych wielkosciach obciazen.Halas w Kospelu prawdopodobnie pochodzi z pompy obiegowej.

Powiedz czy sam Kospel bardzo sie nagrzewa i czy sa jakiekolwiek awarie.

Moj piec posiada mozliwosc ustawienia krzywej grzania dla roznie ocieplonych budynkow potem jest tez ustawianie maksymalnej temp zewnetrznej oraz rozne tryby pracy jak: automatyka z programami dobowymi, program tygodniowy, temp.dobowe ,tryb pracy pompy c.o., ustawianie histerezy pokojowej.

Sa dwa czujniki temp . zewnetrzny i wewnwtrzny.Ponadto mozna programowac prace zasobnika albo ogrzewanie drugiego obiegu.

Przy pomocy dodatkowego sterownika mozna kociol sterowac w sieci GSM (np.prog przeciwzamrozeniowy)

Oznaczenie kotla to EKCO.M1 - 24z.

Jak na razie zamierzam kociol podlaczyc i od jesieni eksploatowac z roznym obciazeniem.

Ciekaw jestem jak nam wyjdzie porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...