Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

 

Moze w skrocie:

Moj serdeczny przyjaciel waflos wrocil ze zwolnienia czy innego urlopu i stwierdzil, ze w moim kominku brykiet pali sie bez plomienia, bo on kiedys palil trocinami i wie. Gdy pozwolilem sobie niezgodzic sie z jego wnioskami nazwal mnie debilem i idiota (co w jego postach nie razi zupelnie, bo sie swietnie harmonizuje z reszta wypowiedzi) oraz zagrozil (kolejny raz) ze mnie odwiedzi w moim domu i pobije. Oczywiscie sie przerazilem i zamilklem natychmiast (no moze jakies ze 2 posty jeszcze wypuscilem z ocena jego zalet umyslowych, za ktore admin poczestowal mnie bananem).

Ot i cala historia.

 

a kogo to obchodzi ??? W pamiętniku sobie to opisz ... prywatnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W salonie termometr pokazuje 26*C (ale zima jest na nim 23*C - chyba ciut zawyza). Tyle bylo o 10:00 jak wychodzilem z domu. Okna sierowane sa na poludniowy-wschod. W sypialni jest o 1K mniej, bo tam nie sa drzwi na taras otwierane. Ten sam kierunek. W kuchni od strony pln-zachodniej jest ~24*C

Na poddaszu bez klimy spokojnie popoludniem mozna zobaczyc 28-29*C. Idzie zdechnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie termometr pokazuje 26*C (ale zima jest na nim 23*C - chyba ciut zawyza). Tyle bylo o 10:00 jak wychodzilem z domu. Okna sierowane sa na poludniowy-wschod. W sypialni jest o 1K mniej, bo tam nie sa drzwi na taras otwierane. Ten sam kierunek. W kuchni od strony pln-zachodniej jest ~24*C

Na poddaszu bez klimy spokojnie popoludniem mozna zobaczyc 28-29*C. Idzie zdechnac.

Popatrz a ja na dole mam 24C , na piętrze 23-24C , na strychu nieużytkowym 22C - a klimy nie mam, a PC tylko PW a nie jedynie słuszna PC GW. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzę podłogówką , na strychu mam 3 okna ( tak pyxis mam okna na strychu ) ale z roletami które przy upałach są opuszczone a dodatkowo na strychu nieużytkowym chodzi PC PW do CWU ( latem grzeje z COP powyżej 3 a przy okazji chłodzi dom ), reku z glikolowym GWC i rolety w oknach oraz odpowiednie ocieplenie też grają w tej orkiestrze.

Na poddaszu 27 cm styro termoorganiki ( 15 cm międzykrokwiowo superpoddasze oraz 12 cm poniżej grafitowego o wsp. 0,31 ) i tak mam parę rzeczy do zrobienia = powinno być nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz a ja na dole mam 24C , na piętrze 23-24C , na strychu nieużytkowym 22C - a klimy nie mam, a PC tylko PW a nie jedynie słuszna PC GW. :cool:

 

O takich temperaturach to mogę teraz tylko pomarzyć.

Jak lub czym to robisz aby osiągnąć takie komfortowe warunki przy zewnętrznej sięgającej 30*C ?

Dobra cofam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz PODDASZA Surgi. Badz tu uczciwy w ocenach. Masz pelnego pietrusa, a to zupelnie inna para kaloszy. Ja mam 8 okien dachowych. :)
,

Masz jak wybrałeś, ale tak jak pisałem mogłeś zainwestować w lepszą izolację, rolety i WM a z pewnością miałbyś lepiej. Teraz jak wietrzysz to wali do domu 32-34 C , a jak w ciągu dnia mury i wylewki zakumulują to i przewietrzenie w nocy cudów nie uczyni.

Czyli PC GW nie jest panaceum na wszystko - trzeba dom rozpatrywać całościowo - liczy się nie tylko ile PLN płacisz za ogrzewanie ale i komfort użytkowania domu całoroczny . Amen.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzę podłogówką

 

Jak to u Ciebie się sprawdza, jaką temp podajesz na podłogę i czy nigdzie nie wykrapla Ci się woda (punkt rosy)?

Moje doświadczenia z chłodzeniem podłogówką są raczej negatywne dlatego chętnie poznałbym opinie kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na części podłogówki mam deskę 3 warstwową nie przesadzam z temperaturą czynnika chłodzącego i na PC ustawiłem 18C, ponieważ mam WM z reku i GGWC - nie mam problemów z nadmierną wilgotnością ( chociaż wymienni entalpiczny ), dodatkowo czujnik punktu rosy na zasilaniu podłogówki (czasami nieco go oszukuję ) i nie mam problemów z roszeniem się podłogi .

Podkreślam to jest tak że chłodzenie podłogowe jest super wydajne i w słabo izolowanym domu zastąpi klimę, ale w połączenie:

lokalizacja domu względem stron świata, okapy, rolety w oknach, pełne kondygnacje z nieużytkowym strychem , masa akumulacyjna, WM z reku z GGWC, PC PW inwertorowa z możliwością chłodzenia daje zadowalający efekt bez konieczności klimatyzacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich temperaturach to mogę teraz tylko pomarzyć.

Jak lub czym to robisz aby osiągnąć takie komfortowe warunki przy zewnętrznej sięgającej 30*C ?

Dobra cofam pytanie.

 

Wivaldi nie przesadzaj;) To gdzie ty mieszkasz:D U mnie bez tej całej maszynerii też nie jest dużo gorzej;)

http://www.iv.pl/images/54558975962020572909.jpg

Main unit jest na korytarzu poddasza, a po prawej to temp w salonie. Poddasze schładzam sobie codziennie klimakonwektorami do 21st przed spaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że kolego Pyxis wszem i wobec głosisz że PC GW jest jedyna słuszna , a tu życie weryfikuje że to nie wszystko. Dom trzeba pomyśleć całościowo a nie tylko ogrzewanie PC GW i będzie OK.

 

Nie bardzo kumam czacze. Jesli bym chcial chlodzenie podloga, to bym kupil PCi GW z taka opcja.

Postawienie domu z pelnym pietrem nie wchodzilo w gre. Ani MPZP na to nie pozwala, ani moje skromne zrobki. Wydanie dodatkowych 50-60 tys na piane na poddaszu, osobna pompe do CWU oraz reku i GWC tez w gre nie wchodzilo. Za to na klime jeszcze mnie stac i ja zrobilem. Skutecznie obnizam temperature i to mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Twoim avatarze jest baran, czy mi sie wydaje? :D

 

To gdy już będziesz wiedział jakie to zwierzątko, to daj znać, a tymczasem dedykuję ci fragment, szczególnie od drugiej minuty

 

 

Pixum Dyrdum von Nogay - czy to na pewno jest baran?, a może się mylisz i to nie jest baran a dajmy na to kura?? ......

Edytowane przez ojojoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...