Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zużycie energii w twojej stopce to jest na wszystko ,czy za sezon grzewczy na ogrzewanie?

 

Na samo co....Tylko że pełne 8 miesięcy działało.

Myślę że ten sezon ok 6500 kwh na co wystarczy.

Zostawię na razie 0,2 st c a potem ewentualnie zmienię...

Edytowane przez pyton79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma doswiadczenie z natryskowym ociepleniem poddasza? Jeśli tak, ile Was to kosztowało? Jaką macie piankę? Jaką macie grubosc izolacji? Może byc na prv.

Jeszcze jedno, jakie okna polaciowe polecanie? Dobre, ale tez nie w kosmicznej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fakro (dwie szyby) i nawet podczas lekkiego mrozu śnieg na nich nie chce stopnieć. Przy wentylacji mechanicznej po pięciu latach żadnych zmian.

 

Także mam najtańsze z Fakro.

Ten typ ma drewno malowane tylko podkładem. We własnym zakresie należy je pomalawać nawierzchniówką.

Ponadto dokupiłem ich śmieszny kołnierz "thermo" (około 2 stówy za okno) który jest po prostu śmieszny. Nieważne.

Najważniejsze to to by opatulić rame doatkowo styropiane, najlepiej styrodurem. Poprawimy izolację z 2cm do kilku, może 6 -8, ale nad dachem z ich kołnierzem będzie nadal około 2 zwykłej gąbki.

 

Jeśli możesz, unikaj połaciówek jak ognia. Dołóż zwykłych. Są tańsze i cieplejsze. Moje połaciowe, najtańsze z Fakro z kołnierzem thermo kosztowało 1000zł (78x120), a balkonowe 100x210 cm z 3 szybami + jakieś wkładki z pianki około 1050-1100zł z montażem. Okna mam od MS z dwustronnym kolorem, uchyłem i mikrowentylacją (gratis dostałem uchył i mikrowentylację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Latem kabelki nie grzeją więc i nie ma o czym dyskutować ;)
Np o Twojej pompie ciepła ?

Jako przyklad,że do wodnej podlogowki można podpiąć wszystko a zamykanie sobie do tego drogi przez zalanie kabli jest nie roztropnoscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np o Twojej pompie ciepła ?

Jako przyklad,że do wodnej podlogowki można podpiąć wszystko a zamykanie sobie do tego drogi przez zalanie kabli jest nie roztropnoscia ?

 

A Ty znowu, piewca dobrego życia !:bash:

A jak ktoś za własne pieniądze chce być nieroztropny ?

Ludzie kurna wydają po klika tysięcy na papierosy a co to jest według Ciebie ?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
poza tym zaraz "o pompie" dla ciebie to chińczyk i będziesz się śmiał jak z poprzedniego ;)

Poprzedni to była proteza dla ratowania rachunków przy kablach za wszelką cenę,teraz jest pełnoprawna pompa p-w a że chińska to zobaczymy jak się spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni to była proteza dla ratowania rachunków przy kablach za wszelką cenę,teraz jest pełnoprawna pompa p-w a że chińska to zobaczymy jak się spisze.

 

PC p-p wcale nie jest taka zła, za wiele nią nie grzałem bo przy moim układzie domu całe ciepło zaiwaniało prosto na górę i piętro było przegrzane. rachunków na pewno tym nie ratowałem. bardziej przydała mi się latem do chłodzenia w upały. jeśli chodzi o PCi to można powiedzieć, że jestem testerem :D chińczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo ile wyszlo za prad u Ciebie za caly dom ?

Od 30.08.2013 do 21.08.2014 6660kWh w tym prąd na c.o+cwu 3250kWh(1900kWh na c.o+1350kWh na cwu) a na bytowy 3410kWh

 

copdomu2 jak w mordę szczelił ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni brakuje do pełnego roku

na dziś na CO poszło 9021 kWh, na CWU 3152 kWh, a prądu przy tym zeżarło 3533 kWh.

Roczny SPF wyszedł 3,44

Pamiętam, że swojego "wystrugańca" na bombowym planowałeś do -5*C. Jak dziś oceniasz założenia do realiów (przy jakich mrozach musiałeś odpalać kocioł)? Ile węgla spaliłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...