Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak i dawała rade do - 5, - 7C średniodobowej. Poniżej musiałem przepalać. Węgla poszło ok 7 worków, reszta drewno. Jak liczyłem zimą ok 1200kWh przez te 2 tygodnie. Z pompą dodatkowo ok 600 kWh prądu z kop 2. W tym roku już będzie tandem 2 sprężarek, więc powinno się odbyć bez wspomagaczy.

Jak założenia? Sprawdziły się, a bombowy nawet pozytywnie zaskoczył w skrajnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak i dawała rade do - 5, - 7C średniodobowej. Poniżej musiałem przepalać. Węgla poszło ok 7 worków, reszta drewno. Jak liczyłem zimą ok 1200kWh przez te 2 tygodnie. Z pompą dodatkowo ok 600 kWh prądu z kop 2. W tym roku już będzie tandem 2 sprężarek, więc powinno się odbyć bez wspomagaczy.

Jak założenia? Sprawdziły się, a bombowy nawet pozytywnie zaskoczył w skrajnych warunkach.

 

Gdzie o tym pisaleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie odpalone 13 sierpnia, temperatura w domu 19 stopni, temperatura podlogi 18,5 stopnia. Obecnie podloga 30 stopni, temperatura w srodku 30 stopni, zuzycie 618 kWh. Osuszacze zebrały 230 litrów. Wilgotność powietrza obecnie ok. 45%. Moc systemu 10,5 kW, 8x Devi Touch. G12.

 

a jednak się dzieje..... i to nawet konkretnie po zużyciu dedukując :cool:

lepiej teraz niż jak jeszcze temperatura spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie denerwuje to zegar 15 minutowy w devitouch. nie mozna ustawic np. 13:05 by na pewno wpasc w G12 tylko trzeba 13:15 i konczyc 14:45. poza tym sterowniki bardzo przyjemne. podczas obecnego wygrzewania i osuszania chodza tylko na czujniku podlogowym. wylewka rozgrzewa sie rownomiernie. na parterze 30cm betonu, na pietrze 10 cm betonu.

 

przy okazji, do ilu stopni wygrzewac wylewke? w ciagu 10 dni codziennie o 1 stopien do gory, obecnie 30 stopni. podnosic do 35? w normalnej pracy nigdy tyle nie osiagnie.

 

nie jestem pewien czy w ten sposób jesteś w stanie przyspieszyć. po prostu tu musi też zadziałać czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewać podłogę, jeśli rurki zostały zalane wylewką w marcu (tynki też w tym czasie), ocieplenie ścian w maju, ocieplenie stropu właśnie jest wykonywane? pierwsze podłogi chcę robić pod koniec grudnia, do tego czasu w domu będzie utrzymywane około 15*C i będzie działać WM. założyć, że w 9 miesięcy, w tym 3 miesiące lekkiego ogrzewania, woda odparowała czy nie ryzykować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewać podłogę, jeśli rurki zostały zalane wylewką w marcu (tynki też w tym czasie), ocieplenie ścian w maju, ocieplenie stropu właśnie jest wykonywane? pierwsze podłogi chcę robić pod koniec grudnia, do tego czasu w domu będzie utrzymywane około 15*C i będzie działać WM. założyć, że w 9 miesięcy, w tym 3 miesiące lekkiego ogrzewania, woda odparowała czy nie ryzykować?

 

a jaką masz grubą wylewkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
wygrzewać podłogę, jeśli rurki zostały zalane wylewką w marcu (tynki też w tym czasie), ocieplenie ścian w maju, ocieplenie stropu właśnie jest wykonywane? pierwsze podłogi chcę robić pod koniec grudnia, do tego czasu w domu będzie utrzymywane około 15*C i będzie działać WM. założyć, że w 9 miesięcy, w tym 3 miesiące lekkiego ogrzewania, woda odparowała czy nie ryzykować?

Wg mnie te 3 miechy lekkiego grzania zrobiły swoje,na pewno w płycie coś tam wilgoci zostało ale nie ma to znaczenia dla kafli czy paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewać podłogę, jeśli rurki zostały zalane wylewką w marcu (tynki też w tym czasie), ocieplenie ścian w maju, ocieplenie stropu właśnie jest wykonywane? pierwsze podłogi chcę robić pod koniec grudnia, do tego czasu w domu będzie utrzymywane około 15*C i będzie działać WM. założyć, że w 9 miesięcy, w tym 3 miesiące lekkiego ogrzewania, woda odparowała czy nie ryzykować?

 

Przyklej folie na wylewkę -> grzej - po około dwóch dniach zerknij pod folię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. coś tam podgrzeję we wrześniu. może nie takie full miesięczne wygrzewanie, ale dam układowi popracować na temperaturze zasilania 5*C wyższej niż projektowana.

 

przy okazji:

 

Czytam sobie wątek dot. ogrzewania prądem

"http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!/page1145"

.. i chyba nici z tego.. jest tak przepełniony agresją, złośliwością i chamstwem że chyba nie da się wyłuskać sensownych odpowiedzi. Kominka małego nie chciałam właśnie ze względu na "bałagan" w domu, teraz zaczynam się wahać. Na pewno wszędzie chcę podłogówkę.

Z moim wstępnym kosztorysem chyba stworzę nowy wątek.

 

Brysia - niestety dział ogrzewanie opanowany jest przez zwalczająca się nawzajem konkurencję, stąd taki a nie inny poziom.

Piszą najczęściej lokalni wytwórcy szukający sobie klientów. Poważni, duzi producenci na forum nie pisują, bo klienta szukają w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie denerwuje to zegar 15 minutowy w devitouch. nie mozna ustawic np. 13:05 by na pewno wpasc w G12 tylko trzeba 13:15 i konczyc 14:45. poza tym sterowniki bardzo przyjemne. podczas obecnego wygrzewania i osuszania chodza tylko na czujniku podlogowym. wylewka rozgrzewa sie rownomiernie. na parterze 30cm betonu, na pietrze 10 cm betonu.

 

przy okazji, do ilu stopni wygrzewac wylewke? w ciagu 10 dni codziennie o 1 stopien do gory, obecnie 30 stopni. podnosic do 35? w normalnej pracy nigdy tyle nie osiagnie.

ustaw zegar w sterowniku zeby sie 5min poznil i masz po problemie, a wylaczy sie zawsze 10min przed koncem taryfy, chco z praktyki wyjdzie ze bedzie sie wylaczalo duzo wczesniej.

w normalnej pracy przy dobrze zaizolowanym domu wylewka nie powinna miec wiecej niz 2*C niż temp jaką chcesz mieć w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie ustawienie zegarow wg zegara energetyki, a jego dokladnosc 0,5s/24h w t=20C jest dobra :)

 

No to moj odbiega od "normy", bo spieszy sie srednio 48 sek/mc. Zaszylem nawet sobie w programiku do pompy rownanko, zeby mi delte na dany dzien pokazywal. Na poczatku kazdego miesiaca sobie koryguje. Poki co mam 9min wczesniej tani prad. Jak dojdzie do 20 min, to wezwe pracownika Taurona na tradycyjne ustawienie zegarka na liczniku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moj odbiega od "normy", bo spieszy sie srednio 48 sek/mc. Zaszylem nawet sobie w programiku do pompy rownanko, zeby mi delte na dany dzien pokazywal. Na poczatku kazdego miesiaca sobie koryguje. Poki co mam 9min wczesniej tani prad. Jak dojdzie do 20 min, to wezwe pracownika Taurona na tradycyjne ustawienie zegarka na liczniku. ;)

 

patrzylam na dzis i mam 32min do przodu :-) nikogo nie wzywam, bo mi to pasi

 

p.s. zuzycie za siepien 500kWh w proporcjach 200 drogiej i 300kWh taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

budujemy parterówkę, porotherm 24 na piankę, 15cm styro, poddasze ocieplone wełną 18 +5cm. Pow. domu to 125m2 + garaż 50m2.

 

 

Jesteśmy na etapie dopinania ogrzewania i też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie kumulacyjne, ku przerażeniu wielu budowalńców włącznie z elektrykiem :p

 

Nurtują mnie dwie sprawy:

 

1. hm.. zabrzmi to słabo, ale co tam, ZAPOMNIELIŚMY O SREBRNEJ FOLII. mamy teraz 10 cm EPS 100 + 0,5 cm folii czarnej + 5 cm EPS 100. czy i jak istotny może mieć to wpływ na straty ciepła? mam stracha, ze daliśmy ciała i konsekwencje będą boleć. Planowana wylewka to 9-10cm. (jesteśmy na etapie 2giej warstwy).

 

2. bardzo chcę mieć panele (procz łazienek). czy Koledzy/Koleżanki forumowicze macie takie rozwiązania, będę wdzięczna za namairy na sprawdzone, solidne, dedykowane takiej własnie podłogówce panele.

 

Podczas wizyty w firmie handlującej panelami, sprzedawca skrzywił się, ze na elektryczną podłogówkę to on by nie ryzykował, co innego rurki z wodą, ale podkłady pod panele nie nadają się na elektrykę, która się "szybko nagrzewa". Zbaraniałam.

 

Doczytałam internet do końca, wszędzie piszą, że straty ciepła w panelach są spore, ale w sumie nikt nie mówi jak to przekłada się na koszty.

 

Z góry dziękuję za pomoc i rozwianie obaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

budujemy parterówkę, porotherm 24 na piankę, 15cm styro, poddasze ocieplone wełną 18 +5cm. Pow. domu to 125m2 + garaż 50m2.

Trochę słabo z ilością ocieplenia (ściany i podłoga i poddasze) jak na grzanie akumulacyjne prądem.

To wywnioskowałem ja z lektury grzejących już kablami.

Edytowane przez Wivaldi
Zupa była za słona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...