Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki za komentarze...

 

Jeśli jednak mółby ktoś z Was ustosunkować się do:

1. braku srebrnej folii pod styro

2. tematu paneli i strat ciepła w związku z nimi

 

to będę wdzięczna.

 

I jak dostanę konkretne odpowiedzi obiecuję wrzucić pieniążka Ojcu Tadeuszowi w intencji naszych forumowiczów :), widać że wszystkim na sercu lezy dobro i dobrobyt naszego tatusia :)

ad.1 tez nie mam folii alu i nad tym nie ubolewam

ad.2 skoro kable są w kilkucm wylewce to szybkosc jej nagrzewania jest pomijalna dla paneli, przeciez w czasie eksploatacji temp wylewki waha się o 1-2 stopnie, bo to akumulacyjna przeciez.

mnie panowie od paneli tez straszyli...

mam panele 7mm egger orzech ryflowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Wiwaldi

 

w tym roku uzyskałeś pozwolenie na budowę czy na użytkowanie?

Jeśli na użytkowanie to rozumiem, że pozwolenie na budowę miałeś jeszcze przed wprowadzeniem tych regulacji..?

 

W moim projekcie z 2011 roku nie ma nawet obliczeń Ep bo ten wymógł wszedł w 2012 roku.

Jak mi tego nie zwolnią, to popłynę na grzaniu w taryfie C11 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz masz to w stopce ... ludzie zaglądają z ciekawości ....

 

nie ma czegos takiego jak straty na kablach - wszystko co kabel wytworzy zostaje w domu , tyle place i tle kosztuje mnie sezon - straty sa ciepła przez przegrody - ale to bez względu na rodzaj źródła ciepła

 

straty przy CWU - u mnie podnoszą temp. pomieszczenia technicznego i przez to w przyległych pomieszczeniach mam mniejsze straty

 

nie sadze by grzałkę co 3 lata trzeba było wymieniać

a zasobnik nie 1500 a 800 zł

nie przyglądałem się też kosztom inwestycyjnym - plik już zamknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim pliku nie ma nic o stratach na kablach, może coś innego widziałeś

 

straty są na bojlerze lub zasobniku w zależności od przyjętej opcji. W moim przypadku (a zgodnie z opisem w pliku jest to analiza mojego przypadku) mam wentylację mechaniczną skonstruowana tak, że w kotłowni mam zarówno nawiew jak i wyciąg. Nie mogę więc mówić o tym, że straty grzeją mi dom, bo w zdecydowanej większości wylatują za okno zanim cokolwiek nagrzeją. To uproszenie ale niezbędne do takiej analizy - pisałem tu o tym elemencie dwa lata temu.

 

Ja wybrałem elektryczne wodne ze względu na elastyczność rozwiązania i najniższe koszty inwestycyjne. W stosunku do tego co jest w pliku oszczędziłem jeszcze sporo kasy na inwestycji, bo jak to kiedyś opisywałem celowo dałem koszty inwestycyjne dla wszystkich założeń opartych o prąd na górnym limicie, by uniknąć zarzutu ze strony gazowników, że naciągam dane by udowodnić że prąd jest lepszy ( a było tego trochę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek, coś kombinujesz.... :D

a dlaczego...?

moje chłodzenie z GWC działa na tyle skutecznie że cały czas budynek jest na krawędzi załączenia ogrzewania przez co na sezon letni sterowniki są przestawione o 1* w dół aby nie wchodziły w kolizję ogrzewanie / chłodzenie, w ubiegłym tygodniu załamała się pogoda więc przestawiłem je na okres zimowy co spowodowało dogrzanie niektórych pomieszczeń ...

obecnie pogoda jest znacznie lepsza więc nic się nie załącza...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego...?

moje chłodzenie z GWC działa na tyle skutecznie że cały czas budynek jest na krawędzi załączenia ogrzewania przez co na sezon letni sterowniki są przestawione o 1* w dół aby nie wchodziły w kolizję ogrzewanie / chłodzenie, w ubiegłym tygodniu załamała się pogoda więc przestawiłem je na okres zimowy co spowodowało dogrzanie niektórych pomieszczeń ...

obecnie pogoda jest znacznie lepsza więc nic się nie załącza...:)

 

aaa...to o to chodzi...spoko ale jak zobaczyłem w pierwszej chwili, że napisałeś "ogrzewanie / chłodzenie" to się przestraszyłem ;) już myślałem, że TB ci kanałówkę wcisnął ze sterowaniem do 0,1*C :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...to o to chodzi...spoko ale jak zobaczyłem w pierwszej chwili, że napisałeś "ogrzewanie / chłodzenie" to się przestraszyłem ;)

z tym sterowaniem to jest pewien kłopot bo w okresie grzewczym pasuje nam te 23* a w lecie też by bardzo pasowało te 23*...;)

budynek ma dość małą akumulację i raczej słabą izolację więc łatwo o działanie na przemian ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wiwaldi

 

w tym roku uzyskałeś pozwolenie na budowę czy na użytkowanie?

Jeśli na użytkowanie to rozumiem, że pozwolenie na budowę miałeś jeszcze przed wprowadzeniem tych regulacji..?

 

W moim projekcie z 2011 roku nie ma nawet obliczeń Ep bo ten wymógł wszedł w 2012 roku.

Jak mi tego nie zwolnią, to popłynę na grzaniu w taryfie C11 :/

 

Pozwolenie na budowę w tym roku, w kwietniu.

Jestem na etapie ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
asolt,sprzedałeś się jak tania dz..ka przy lesie.

Piszę o współpracy z ekosyfem.

Zero szacunku dla Ciebie,dla mnie jesteś własnie taką dz..ą co to tylko patrzy na kasę i co klient to podmywa się butelką wody mineralnej...

Oj straciłeś na tym posunięciu...

Czemu nie wykupiłeś płatnego profilu i cenniku na forum skoro oferujesz swoje płatne usługi ?

W renomowanych domach uciech takie cenniki są.

 

OZC można wykonać we własnym zakresie za darmo,bez konieczności płacenia komukolwiek pobierając program ze strony sankom-u czyli taki sam program na jakim robi asolt zarabiając na tym:

http://pl.sankom.net/do-pobrania/programy-demonstracyjne

Demo wystarczy całkowicie do jednego domu.

 

Frustracja połącząona z alkoholizmem to ZŁA rzecz... pozniej takie posty wychodza.... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt,sprzedałeś się jak tania dz..ka przy lesie.

Piszę o współpracy z ekosyfem.

Zero szacunku dla Ciebie,dla mnie jesteś własnie taką dz..ą co to tylko patrzy na kasę i co klient to podmywa się butelką wody mineralnej...

Oj straciłeś na tym posunięciu...

Czemu nie wykupiłeś płatnego profilu i cenniku na forum skoro oferujesz swoje płatne usługi ?

W renomowanych domach uciech takie cenniki są.

 

OZC można wykonać we własnym zakresie za darmo,bez konieczności płacenia komukolwiek pobierając program ze strony sankom-u czyli taki sam program na jakim robi asolt zarabiając na tym:

http://pl.sankom.net/do-pobrania/programy-demonstracyjne

Demo wystarczy całkowicie do jednego domu.

 

Kultury osobistej trudno sie u Ciebie doszukac, ta wulgarna wypowiedz zgłoszona do moderacji.

Co do meritum, nikt nie bedzie mi narzucał z kim mogę wpólpracować a z kim nie mogę. Jest to tylko mój wybór. Twoje zdanie w tej jak i w innych kwestiach mnie nie interesuje.

NIe podaję zadnych linków do mojej działalnosci, ani nikogo nie namawiam do wykonania przeze mnie obliczeń lub projektów, gdy będę chciał to wykupię płatny profil, a Ty nie bedziesz mi nakazywał czy mam to zrobić.

 

OZC kazdy moze sobie sam wykonac we własnym zakresie , nigdy nie twierdziłem ze nie moze.

Dla scisłosci nie klam w innym poscie ze uzywam programów demo Sankomu, pracuje wyłacznie na wersjach pro

Czy wystarczy do jednego domu? moze i wystarczy, ale mozesz zechcesz objasnic kol Autorusowi jak sie to robi na wersji demo, ja tez jestem ciekawy.

Jezeli chodzi o wyliczenia ozc dla domów ogrzewanych kotłem na paliwo stałe to dla Twojej ciekawosci liczę takich domów bardzo mało, zdecydowana wiekszosc to obliczenia pod pompy ciepła i podłogówkę wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...