Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie do użytkowników forum. Czy ktoś analizował ofertę na energię elektryczną Duonu? Wydaje się bardzo korzystna. W G12w 11 gr netto w taniej taryfie i 35 do 37gr w drogiej. Zastanawiam się czy są jakieś kruczki. Może ktoś podpisał umowę z duonem i podzieli się opinią o firmie.

 

To są tylko koszty energii. Do tego musisz jeszcze doliczyć opłatę za dystrybucję, czyli przesył prądu od lokalnego dystrybutora.

http://duon.pl/darmowe-wieczory-i-weekendy

I sprawdź, czy te ceny są netto, czy brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyluzujcie :)

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używki?

Może ktoś obeznany w temacie coś podpowie?

 

Pierwsza sprawa to moc kotła zależy jaką potrzebujesz jeśli 8kW lub większą to kocioł powinien mieć możliwość podpięcia pod 3 fazy bo na 1 fazie będzie potrzebował dużych zabezpieczeń 8kW na 1 fazie potrrzebuje bezpiecznika 40A więc trzeba mieć przyłącze dużej mocy na 3 fazach 16A

 

Większość tanich używek kospela nie ma niestety możliwości podpięcia pod 3 fazy

 

Druga sprawa to sterowanie jeśli chcesz grzać tylko w taniej taryfie to proste sterowniki mają z tym problem trzeba dołożyć do sterowania przynajmniej czasówkę jako kaganiec na taryfę ale jeśli grzejesz kospelem także zbiornik z wodą to i tak nie rozwiązuje wszystkich problemów jakie moga wystapić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników forum. Czy ktoś analizował ofertę na energię elektryczną Duonu? Wydaje się bardzo korzystna. W G12w 11 gr netto w taniej taryfie i 35 do 37gr w drogiej. Zastanawiam się czy są jakieś kruczki. Może ktoś podpisał umowę z duonem i podzieli się opinią o firmie.

Mam tego sprzedawcę od lipca.

Poprzednio PGE oferował energię w cenie 0,33gr/kwh brutto w taryfie G12-II strefa.

W tej chwili w Duon 0,245gr/kwh brutto w taryfie G12w.

Przez cały rok zużyłem 2000kwh w I i 10000kwh w II strefie. Z zapłaconego rachunku wynikła oszczędność na II strefie 850 zł (3300 PGE - 2450 Duon).

Ostateczna kwota oszczędności będzie pomniejszona o opłatę handlową 73,80zł (6,15 x 12) i wyższą cenę za I strefę.

Liczba godzin w drugiej strefie wzrosła z 70 do 98/tydzień +dni świąteczne i ustawowo wolne od pracy.

Energia w I strefie jest droższa, ale zużycie w II strefie daje realne oszczędności na końcowym rachunku.

Zmiana sprzedawcy prądu trwa minimum 2 miesiące.

Bieżąca oferta Duon na darmowy prąd do końca roku, to licząc od dziś można załapać się na darmowy prąd od grudnia do końca roku:) czyli na miesiąc.

Czy sa jakieś kruczki? W najgorszym wypadku zapłacimy tyle samo, ile u poprzedniego sprzedawcy.

Pocztą pantoflową dowiedziałem się, że największy ruch w zmianie sprzedawcy jest właśnie w PGE ale i tak nie dają za wygraną. Zmieniłem sprzedawcę od 30 czerwca i przyslali mi rachunek za dystrybucję za 1 dzień:) i jestem ciekaw czy w PGE rok ma 12 miesięcy czy też 13, dowiem się tego z końcem czerwca przyszłego roku.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa. Podobno w duonie nie będę płacił za faktyczne zużycie tylko prognozowane. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na podstawie czego robią te prognozy i jak często je zmieniają? Czy prognozy te odbiegają znacząco od stanu faktycznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa. Podobno w duonie nie będę płacił za faktyczne zużycie tylko prognozowane. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na podstawie czego robią te prognozy i jak często je zmieniają? Czy prognozy te odbiegają znacząco od stanu faktycznego?

 

na stronie Duon pojawił się link do eBOK. ma tam niby być formularz odczytu stanu liczników. też wolałbym rozliczać się na bieżąco. ktoś już z tego eBOKa korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stosowania folii jako pełniącej funkcję poślizgową, to jedyne, co mi przychodzi na myśl, to płyta fundamentowa Pana Kolegi HenoKa w domu pana budowlanego_laika (pozdrawiam ciepło w drugiej taryfie!), gdzie poślizg ten niechcący wymknął się panom spod kontroli - zainteresowanych odsyłam do osobnego wątku...

@Hippek vel @Hippka vel @żytko lubuje się w takich wyssanych z palca sensacjach. Sęk w tym, że w domu budowlanego_laika żadnej folii przy wykonywaniu płyty fundamentowej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa. Podobno w duonie nie będę płacił za faktyczne zużycie tylko prognozowane. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na podstawie czego robią te prognozy i jak często je zmieniają? Czy prognozy te odbiegają znacząco od stanu faktycznego?

Podczas zawierania umowy, deklarujesz ilość kwh jaką zamierzasz zużyć. Na tej podstawie wystawiane są faktury. Co 6 miesięcy sprawdzane jest zużycie rzeczywiste. Dostałem informację z Duon, że od 1 stycznia 2015 roku w eBok będzie można podawać stan licznika i na tej podstawie będą generowane faktury elektroniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to moc kotła zależy jaką potrzebujesz jeśli 8kW lub większą to kocioł powinien mieć możliwość podpięcia pod 3 fazy bo na 1 fazie będzie potrzebował dużych zabezpieczeń 8kW na 1 fazie potrrzebuje bezpiecznika 40A więc trzeba mieć przyłącze dużej mocy na 3 fazach 16A

 

Większość tanich używek kospela nie ma niestety możliwości podpięcia pod 3 fazy

 

Druga sprawa to sterowanie jeśli chcesz grzać tylko w taniej taryfie to proste sterowniki mają z tym problem trzeba dołożyć do sterowania przynajmniej czasówkę jako kaganiec na taryfę ale jeśli grzejesz kospelem także zbiornik z wodą to i tak nie rozwiązuje wszystkich problemów jakie moga wystapić.

 

Dom z siliktów.

Zastanawiam się nad kospelem 12kW, 3-fazowym.. Kocioł posiada modulację mocy, to z opisów.

Przyłącze mam 16 albo 17 kW. Nie pamiętam dokładnie.

Reszta mocy na bojler, indukcję + cała reszta gratów.

Nie posiadam licznika. Muszę iść do Tauronu po licznik, określić dostawcę prądu (Duon),

Jeszcze kolejne pytanie.

O co chodzi z energią czynną i bierną? Nie wiem czy nie pomyliłem pojęć.

W sumie w mojej okolicy liczniki wstawiają do tygodnia od zgłoszenia. Muszę jeszcze załatwić g12w, podobno od października ma być dostępna w śląskim (katowickim). Jak do tego podejść? Papiery podobno można składać w Jastrzębiu. Tak gadał ostatnio kontroler z Tauronu.

W sumie jakiś laik. Doczepił się do izolacji która idzie z ziemi do skrzynki. Stwierdził że mam goły kabel, a mam w rórce z plastiku (HDPE).

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Solorz sprzedaje pod szyldem Plusa prąd :p

http://www.plus.pl/energetyka/dla-domu.html

Szału cenowego nie widać. Jak na razie duon ma najkorzystniejszą ofertę. Jest także eniga, ktora chwali się, że załatwia umowy kompleksowe ale w odpowiedzi otrzymałem, że w centralnej Polsce umowy kompleksowe są niemożliwe i jeszcze nie wiedzą kiedy to się zmieni. Ceny eniga ma zbliżone do duonu z przewagą nawet na wyższe w wyniku opłat handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zmian operatora / sprzedawcy prądu należy zwrócić uwagę na dość istotny warunek

 

aby wypowiedzenie obowiązywało na konieć kolejnego misiąca trzeba je złożyć do 15 dnia danego miesiąca

czyli obecnie możliwe jest przejście z dniem 1 grudnia do nowego sprzedawcy

 

o właśnie zamierza uczynic ;) i w grudniu grzać do+26 *C za free :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innego tematu, ale liczę że ktoś odpowie.

Czy w ścianach działowych o grubości 12cm z betonu komórkowego kl600 będzie słychać dźwięki z sąsiednich pomieszczeń?

Może ktoś ma i może się podzielić doświadczeniem :)

BK 600 to prawie samo powietrze.

Będzie słychać jak puścisz nawet cichego bąka.:D

Dlatego teraz buduję z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innego tematu, ale liczę że ktoś odpowie.

Czy w ścianach działowych o grubości 12cm z betonu komórkowego kl600 będzie słychać dźwięki z sąsiednich pomieszczeń?

Może ktoś ma i może się podzielić doświadczeniem :)

 

Mam taka sciana oddzielony garaz od domu. Jak do tego dodac szczelne drzwi dom-garaz, to musze zdrowo drzec ryja, zeby mnie w domu ktos usyszal siedzac za ta sciana, wiec Wivaldiemu chyba granat w doopie eksploduje i to nazywa "cichym bakiem".

Druga taka scianka jest pomiedzy salonem i czescia sypialna, ale tam juz sa normalne drzwi wewnetrzne i to wlasnie przez nie "penetruje" dzwiek, a nie przez sciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wivaldiemu chyba granat w doopie eksploduje i to nazywa "cichym bakiem".

Druga taka scianka jest pomiedzy salonem i czescia sypialna, ale tam juz sa normalne drzwi wewnetrzne i to wlasnie przez nie "penetruje" dzwiek, a nie przez sciane.

Dobra, BK 600 to najbardziej dźwiękoszczelny materiał, tylko jakieś kłamstwa piszą w fachowych gazetach i proponują w domach z BK ścianki działowe robić z silikatów.

Nie mówiłem o granacie tylko o podkołderniku.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...