Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PW już sobie odpusciłam - jeśli mi wyłączą prąd to przy PW też zamarznę mimo pięknego kominka w salonie:)

Bardziej bałbym się pozostawianej na zimę napełnionej wodą instalacji,znaczy rurki czy grzejniki i płaszcz w kominku.

Napełnianie jej i spuszczanie co sezon nie postrzegam jako szczególnie atrakcyjne zajęcie.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz - o tym nie pomyślałam - byłby dodatkowy problem:(

niestety przez to nie mogę sobie pozwolić na ekologiczne szambo które by nie pracowało przez kilka miesięcy w roku i teoretycznie mogłoby mi zamarznąć - dlatego robimy tradycyjne betonowe opróżniane beką systematycznie - no ale to już inny temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o grzaniu zimą chałupy prądem.

A Ty w postach upierasz się przy kominku.

Więc będziesz tam zimą zaglądać? Czy nie?

Jeśli nie, to rób coś na prądzie lub klimatyzatorze z funkcją grzania.

Nie zapomnij o wentylacji, nawet zimą w trakcie nieobecności.

 

W pierwszym poście Kasia pisała że będzie w domu mieszkać od kwietnia do października

ale za 10 -12 lat już całorocznie, więc nie zrobi sobie ten kominek.

Przecież obowiązku w nim palenia nie ma. Rym.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu mnie ochrzaniasz- przecież pisałam, że kominek z DGP i maty grzewcze na prąd; wcześniej zaś pisałam, że teraz będziemy w domu w okresie kwiecień-październik a za lat kilkanaście na stałe....

 

Przepraszam, jeśli się źle wyraziłem.

Wydaje mi się że najlepsza jest podłogówka. W sumie sama wyrażasz obawy co do podłogówki lub mat pod litymi dechami.

Może ścienne ogrzewanie?

Zapytaj kszhu

On ostatniej zimy leciał tylko na ściennym z kablami. Ale ma prawie pasywniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok uściślijmy - jak na razie kable i maty grzewcze to dla mnie jeden pies - przeca mówiłam, żem blondynka ;)

kominek być musi i basta, będzie z DGP i postanowione

 

ogrzewanie podłogowe tez będzie ale jak rozkminię różnicę między matami a kablami - wygląda jak i brzmi podobnie ;) - dam znać

decydującym będzie możliwość położenia dech na to (lub desek czy paneli drewnianych o których mi chłopaki wyżej mówili:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok uściślijmy - jak na razie kable i maty grzewcze to dla mnie jeden pies - przeca mówiłam, żem blondynka ;)

kominek być musi i basta, będzie z DGP i postanowione

 

ogrzewanie podłogowe tez będzie ale jak rozkminię różnicę między matami a kablami - wygląda jak i brzmi podobnie ;) - dam znać

decydującym będzie możliwość położenia dech na to (lub desek czy paneli drewnianych o których mi chłopaki wyżej mówili:)

 

Kable montujemy w pomieszczeniach raczej ciągłego przebywania.

Kable nagrzewają w nocy wylewkę akumulacyjną i oddają ciepło w dzień.

Nagrzana wylewka ma czas nagrzać nawet drewnianą podłogę.

Mata jest dobra jak potrzebujesz szybko nagrzać podłogę, np. w łazience co by stópki nie marzły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu mam je w wylewce? odpowiedź jest prosta - bo mam je w wylewce, a ta jest pod panelami/płytkami ;)

rónica w zasadzie jest w izolacji i grubości - to co nazywacie "kablami" jest grube i przy wkładaniu w wylewkę, przyczepianiu trytytkami w zasadzie ciężko uszkodzić.. ale za to ich grubosć to niekiedy 1cm a przy łukach nawet wiecej.. kable używane do robienia mat są z cieńszego drutu oporowego, mają też znacznie cieńszą izolację bo jak chcesz je w warstwie kleju zatopic to masz mniej miejsca.. dodatkowo kable do wylewki przypinasz np. do siatki a pod kaflami raczej cieżko takową znaleźć i po to stosuje się matę - łatwo przyciąć i odlegości pomidzy kablami są fabrycznie zachowane dzieki czemu podłoga nagrzewa się rówmomiernie.. przy kablu w wylewce gdzie jeśt on około 8cm od powierzchni ciepło bardziej się rozejdzie po powierzchni niż jak kabel na macie jest 2cm od góry.. i tyle.. proponuję zadzwoni do pomocy technicznej np. elektry czy gościa z into to wyjaśnią m.in. te kwestie..

zresztą to kwestie wtórne.. energetycznie różnicy nie ma, wiadomo że jak coś będzie bliżej powiechni to szybciej ta będzie ciepła ale i szybciej wystygnie i nie nagrżeje sie tak w głąb... jak głebiej to dłużej poczekamy na efekt na powierzchni ale w np. wylewce zgromadzimy więcej ciepła które dłużej bedzie oddawane.. i tyle,,

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu mam je w wylewce?

 

 

wiadomo że jak coś będzie bliżej powiechni to szybciej ta będzie ciepła ale i szybciej wystygnie i nie nagrżeje sie tak w głąb... jak głebiej to dłużej poczekamy na efekt na powierzchni ale w np. wylewce zgromadzimy więcej ciepła które dłużej bedzie oddawane.. i tyle,,

I o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przymrozek...? Jaki sezon grzewczy ? :popcorn:

 

Przymrozek – zjawisko spadku temperatury powietrza przy gruncie poniżej 0 °C, przy średniej dobowej większej od 0 °C.

Rozróżnia się przymrozki:

radiacyjne – wypromieniowanie ciepła z podłoża do atmosfery

adwekcyjne – napływ zimnej masy powietrza

radiacyjno-adwekcyjne – forma mieszana, gdy adwekcja i radiacja występują po sobie w krótkim czasie.

Ze względu na porę występowania rozróżnia się przymrozki:

późne – występujące wiosną

wczesne – występujące jesienią.

Ze względu na wysokość występowania:

gruntowe – obniżenie temperatury gruntu do 0 °C i mniejszej

przygruntowe – występujące 5 cm nad gruntem.

To dla przypomnienia, bo na Twoim miejscu też bym zapomniał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...