Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam dziurawy, 30-letni dom, ocieplenie jakieś styro 10 cm,

ale jeszcze nie grzałem, choć w nocy bywa 6 stopni.

Ty mieszkasz pod kołem podbiegunowym ?:eek:

 

Moze sie "hartujesz" przed kablami? ;)

 

U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziurawy, 30-letni dom, ocieplenie jakieś styro 10 cm,

ale jeszcze nie grzałem, choć w nocy bywa 6 stopni.

Ty mieszkasz pod kołem podbiegunowym ?:eek:

 

Okolice Jastrzębia :p

W zeszłym tygodniu był przygruntowy przymrozek, na łące koło domu siwo, na 3m termometr wskazywał o 7 rano 3*C

A dom ma 5cm styro (044) na 3 ścianach+8cm na czwartej. Strop ocieplony około 5cm i w dodatku w około 80%, otwarta klatka schodowa itd. Dużo mostków. Trzeba grzać. W sumie to tylko zagrzeję wodę w obiegu grawitacyjnym (500 litrów) do około 37* i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Poczekam do początku października. Jeśli pojawi się g12w w katowickim (byłym) Tauronie ta taryfa, składam wniosek o montaż licznika ze wskazaniem na tę taryfę + duon.

Zobaczymy...

 

od jutra (chyba) już możesz składać :p

tak czy siak, musisz mieć wpierw taryfę dystrybucyjną - inaczej nie podpiszesz z duonem

są juz na Tauron dystrybucja ceny na g12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koova mać, co za koleś gościu, jesteś jedynym zawodnikiem, któremu grzejąc udało się nie zacząć sezonu grzewczego...

 

Bo nalezy zwrocic uwage, czy byla taka potrzeba, a nie sam fakt wlaczenia sie w tryb CO. Tym zawiaduje sterownik pogodowy i ja mam go ustawionego zdaje sie na srednia zew 16*C, a sezon w Polsce zaczyna sie od stopni 15-tu.

Zreszta odzaluje te 5zl na "sezon grzewczy" we wrzesniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nalezy zwrocic uwage, czy byla taka potrzeba, a nie sam fakt wlaczenia sie w tryb CO. Tym zawiaduje sterownik pogodowy i ja mam go ustawionego zdaje sie na srednia zew 16*C, a sezon w Polsce zaczyna sie od stopni 15-tu.

Zreszta odzaluje te 5zl na "sezon grzewczy" we wrzesniu. :)

 

 

dobra dobra - nie tlumacz się - te 5pln z portfela to jakby ci sierp z dupy wyciagnąć - i to szybkim ruchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nalezy zwrocic uwage, czy byla taka potrzeba, a nie sam fakt wlaczenia sie w tryb CO. Tym zawiaduje sterownik pogodowy i ja mam go ustawionego zdaje sie na srednia zew 16*C, a sezon w Polsce zaczyna sie od stopni 15-tu.

Zreszta odzaluje te 5zl na "sezon grzewczy" we wrzesniu. :)

 

skoro sterownik odpalił to znaczy, że była potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra - nie tlumacz się - te 5pln z portfela to jakby ci sierp z dupy wyciagnąć - i to szybkim ruchem

 

Znowy zaczynaja sie "koprolalia". :D Leki jesienia przestaja dzialac?

 

Az tak malych kosztow CO jak na pompe to nie mam, ale masz racje, ze u pompiarzy 5 zl to cakiem znaczacy wklad w roczne koszta CO. Ty z kablami bys nawet 50 zl nie zauwazyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o temperature w domu to chyba nie bardzo. Okresy przejsciowe to trudny egzamin dla automatyki pompy.

 

trzesiesz dupką, że się rozleci? taka pożądna pompa i ją wrzesień rozkłada na łopatki?

 

 

aha - jaka automatyka przy on-off? taką automatykę to ja mam przy właczniku światła w kiblu

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jutra (chyba) już możesz składać :p

tak czy siak, musisz mieć wpierw taryfę dystrybucyjną - inaczej nie podpiszesz z duonem

są juz na Tauron dystrybucja ceny na g12w

 

Dzięki.

Widzę że mam niespełna 18,1gr i 2,92gr za przesył dla G12W. Dla G12 jest około 1 grosza taniej.

Nie mam jeszcze papierka od elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka nowa obserwacje jako ze wrzesiej sie konczy i poszlo niecale 12 kWh na dogrzewanie klima :)

 

Tak sie wszyscy rozwodza nad COP w PC, tylko nie biora pod uwage wszystkich mozliwych trybow pracy.

 

Ustawiam obroty wentylatora na min, temp na 22 (klima z reguly probuje osiagnac 2 stopnie wiecej zanim sie wylaczy). Tylko, ze na min. obrotach wcale nie chodzi mi o to, zeby temp zadana zostala osiagnieta, wystarczy ze odczuwa sie podmuch cieplego powietrza.

 

Watomierz w takim trybie pracy pokazuje od 13.5 do 300W przy 10-12 stopniach na zewnatrz. Kto zgadnie jaki COP jest jesli ja uznaje warunki w srodku za komfortowe?

 

Bo wcale nie temperatura osiagnieta jest wyznacznikiem czy chce dalej grzac czy nie, tylko komfort.

 

Stad ida ogromne oszczednosci, malo powiedziec, ze 12 kWh to nieco ponad 1 m3 gazu, pierwszego dnia na wygrzanie przegrod zjadlbym z 3-4 m3..., a grzejac we wrzesniu przy slonecznej pogodzie sterownik non-stop doprowadzalby do przegrzewania domu.

 

Teraz brakuje tylko zrobic maly remont i nawiew z klimy rozprowadzic po domu, bo grzanie ponizej 30 minut slabo wplywa na temp w pomieszczeniach na poddaszu gdy klima na dole, trzeba podmuchac z godzine i wiecej, chociaz te kWh sa niewielkie w porownaniu z gazem, ze jak trzeba to dmucha i juz:)

 

Klima bedzie jedynym grzejnikiem, dopoki nie stwierdzimy, ze jest nam zimno i/lub temp na zewnatrz spadnie ponizej -10 w nocy.

 

Jesli uda sie do grudnia to juz bedzie z 500 zl oszczednosci:)

 

Edit: W tamtym roku od 12 wrzesnia do 6 pazdziernika zuzylem 51m3 gazu na CO/CWU, na CO poszlo ok. 21 m3. To daje mi porownanie do obecnych 12 kWh. Musialbym w ciagu 7 dni zuzyc 180 kWh klima, musialaby chodzic non-stop i dawac 30 stopni chyba :p

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo grzanie akumulacyjne wymaga pewnej "przewidywalnosci". Nawet jak sterownik ma wiecej "inteligencji" od Hipolita, to nieraz i tak okazuje sie za malo, bo w dzien jest cieplo i slonecznie, pomimo 0*C noca.

 

Jaka masz teraz temp.podłogi?. Może wystarczy utrzymać temp podłogi na poziomie 22,5-23 st i będzie ok. Jam mam czujnik w sypialni od północy i jak temp spadnie do 22 to się załącza ale na razie tylko na godzinę rano między 4 a 5 i ewentualnie między 15-17. W pozostałych pomieszczeniach gdzie jest wiecej zysków słonecznych czy bytowych panuje temp o 0,5- 1 st. Np w pokoju na górze od południa wczoraj w dzień było 26 st a rano o 6 23 st. na parterze w dzień 23,5 rano 22,5. Dodatkowo mam drugi sterownik na dole w salonie w przypadku gdy brakłoby zysków i temp spada do 22 to tez włączy ogrzewanie. Ze względów że podłogówka ma dużą bezwładność w okresach przejściowych ograniczone to jest przedziałami czasowymi. W tym sezonie ogrzewanie chodziło ok 1,5h gdy był przymrozek i zapowiadali pochmurne dni. Teraz mimo że jest 3-5 st nad ranem to w dzień jest 15-20, dużo słońca i nie ma potrzeby grzać może za wyjątkiem łazienek gdzie 22 czy 22,5 to trochę za mało. Dzisiaj wrzuciłbym pod płytki po ok. 2m2 maty elektrycznej przy umywalkach albo podłogówka w łazienkach na osobnych rozdzielaczach, by podgrzać je nie trzeba gonić wody po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się hartuję.

Mam przecież "bezobsługowy" piec na ekogroszek,

ale jeszcze się nie włączył ?

Dlaczego ? może mi jakiś węglarz wyjaśni.;)

 

Mam WiFi, HDMI, LAN, USB, Cammon Rail, wysłałem SMS-a,

focie z rąsi i dalej nie działa ?:)

 

Wivaldi, a mieszkasz z rodzicami, albo chociaż blisko brata, czy szwagra, który i tak wyprowadza Twoje psy:confused: Bo jeśli nie to doopa blada;) Jak tłumaczył karoka to jeden z warunków w pełni automatycznej pracy kotła na ekogroszek:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...