Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Konkretne pytanie, konkretna odpowiedz : niestety za gotowke. Kredyt byl by dla mnie za drogi .

 

Nie rozumiem Twojej postawy. Juz kilka razy zwrociles uwage, ze koszty dla Ciebie sa nieistotne po czym wrzucasz wypowiedz, ze kredyt za drogi. Tak samo jest z Twoim systemem grzewczym. Sam piszesz, ze wolisz w praktyce cos sprawdzic a nie liczyc, ale piszesz tez, zeby poslugiwac sie programami do obliczen.

 

Podsumowujac, takie zachowanie sugeruje bardziej trolowanie watku a nie dyskusje do czegos prowadzaca. W nastepnym domu bede ogrzewal pradem (w obecnym mam gaz), i na pewno podziele sie swoimi spostrzezeniami. Narazie jestem wdzieczny wielu osobom tu piszacym w wyjasnieniu roznych zagadnien, i wspolczuje im czytajac ten watek i widzac bezsilnosc wobec braku otwartosci i zrozumienia jednego z dysuktantow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej postawy. Juz kilka razy zwrociles uwage, ze koszty dla Ciebie sa nieistotne po czym wrzucasz wypowiedz, ze kredyt za drogi. Tak samo jest z Twoim systemem grzewczym. Sam piszesz, ze wolisz w praktyce cos sprawdzic a nie liczyc, ale piszesz tez, zeby poslugiwac sie programami do obliczen.

 

Podsumowujac, takie zachowanie sugeruje bardziej trolowanie watku a nie dyskusje do czegos prowadzaca. W nastepnym domu bede ogrzewal pradem (w obecnym mam gaz), i na pewno podziele sie swoimi spostrzezeniami. Narazie jestem wdzieczny wielu osobom tu piszacym w wyjasnieniu roznych zagadnien, i wspolczuje im czytajac ten watek i widzac bezsilnosc wobec braku otwartosci i zrozumienia jednego z dysuktantow.

 

Pozdrawiam

 

Wyciagasz niewlasciwe wnioski.

To ,ze nie wzialem kredytu wyniklo z moich wyliczen.Po prostu nigdzie nie uzyskalem wyzszej lokaty procentowej niz wynosza procenty i oplaty kredytodawcy. Tak wiec z kredytem jechal bym na minusie.To wyniklo z kalkulacji. Na szczescie w tym przypadku moglem dokladnie policzyc.

Jesli chodzi o wybor instalacji grzewczej to prowadzilem dluzsza analize tez opierajac sie na obliczeniach ale doszedlem do wniosku , ze w tym wypadku musze operowac srednimi wartosciami bo wplywa na nie zbyt wiele czynnikow.

Rzeczywiscie z gory zalozylem jednak pewne rozwiazania ktore nie pozwalaja zaoszczedzic wszystkich pieniedzy.

Mowie o rozszczelnieniu okien i wietrzeniu , po prostu to lubie (juz wczesniej o tym pisalem)

Tak wiec nie zarzucaj mi rozrzutnosci a z drugiej strony oszczednosci. To sa po prostu indywidualne swiadome wybory.

Nie mozna wszystkich jednakowo traktowac. Jeden woli tak a drugi inaczej. Trzeba byc tolerancyjnym w stosunku do reszty swiata.

Jak juz podkreslalem mam doswiadczenie w grzaniu pradem ale podlogowki i kablami grzejnymi.

Teraz postanowilem grzac przy pomocy pradu wode i analizuje takie rozwiazanie.Moj wybor grzejnikow plytowych podokiennych tez ma swoje uzasadnienie z ktorym nie wszyscy musza sie zgadzac. Ja nie buduje domu energooszcednego czy tez pasywnego ale swiadomie akceptuje pewne straty z jednej strony a z drugiej staram sie je poprawic. Czyli kwestia kompromisu lub wywazenia a nie sprzecznosci

 

Ja jednak zauwazylem w trakcie dyskusji , ze jestem bez przerwy atakowany, zaczepiany na tematy zupelnie nie zwiazane ze sprawa grzania elektrycznoscia.

To raczej tych ludzi spytaj sie czy nie troluja ?

Czy pytanie dotyczace podania producenta wkladu kominkowego lub jego sprawnosci lub jego ceny lub mojej zdolnosci kredytowej maja jakikolwiek zwiazek z grzaniem pradem ?Czy taka "dyskusja" do czegos prowadzi ?

Ciesze sie , ze jeszcze nie spytano mnie o moj wzrost i rozmiar butow.

Na przyszlosc radykalnie ogranicze tutaj swoje komentarze .Nie chce zajmowac moimi sprawami miejsca na tym forum.

To tyle.

 

Pozdrawiam

Podziekowania dla budowlany_laik i HenoK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej tych ludzi spytaj sie czy nie troluja ?

Czy pytanie dotyczace podania producenta wkladu kominkowego lub jego sprawnosci lub jego ceny lub mojej zdolnosci kredytowej maja jakikolwiek zwiazek z grzaniem pradem ?Czy taka "dyskusja" do czegos prowadzi ?

Ciesze sie , ze jeszcze nie spytano mnie o moj wzrost i rozmiar butow.

Na przyszlosc radykalnie ogranicze tutaj swoje komentarze .Nie chce zajmowac moimi sprawami miejsca na tym forum.

To tyle.

 

Pozdrawiam

Podziekowania dla budowlany_laik i HenoK

 

Niestety to czy bierzesz kredyt czy nie ma duze znaczenie w przypadku grzania pradem czy innym medium, do wyboru zrodla ogrzewania podchodzi sie po ustaleniu zapotrzebowania na cieplo (ew. podjescia akumulacyjnego lub konwekcyjnego ogrzewania) gdzie sposob finansowania inwestycji moze nam wykluczyc badz ograniczyc ten wybor.

 

To tyle. Nie potrafisz wymieniac argumentow tylko negujesz co sie da. Dziekujesz niektorym forumowiczom ale w odpowiedzi na ich posty podwzasz ich opinie. Jak dla mnie dyskusja zakonczona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne pytanie, konkretna odpowiedz : niestety za gotowke. Kredyt byl by dla mnie za drogi .

Ja budowałem niestety na kredyt, jak widzisz nigdy sie nie dogadamy bo dla mnie jedno jest czarne a dla ciebie białe. Co do ogrzewania jest to samo, kiedyś napisałeś że nie wierzysz w teorie wolisz sprawdzić w praktyce, jesli ty liczyłeś zapotrzebowanie domu w programach firm typu wpisz powierzchnię i grubość styropianu, a ja Ci podam zużycie na 30lat, to dobrze że im nie wierzysz. Zobacz przypadek JJ- teoria pokryła sie praktycznie w 100 a może nawet 110%, U mnie teoria pokryła się w 90% i to w pierwszym sezonie grzewczym, w drugim będzie jeszcze lepiej. Dzięki temu że pierw wyliczyłem a potem zakupiłem zaoszczędziłem xxxxxPLN, z wykształcenia jestem inż i komu jak komu ale matematyce i fizyce wierzę. Co Ty zrobisz to już od Ciebie zależy, powiem Ci jeszcze że u mnie w ciągu 2 lat plany CO zmieniały się od prądu z kablami->pompy ciepła wodnej->pompy ciepła powietrznej->wodnej podłogówki z piecem elektrycznym-> aż w końcu zabrałem się za wyliczenia OZC, przestałem wierzyć ulotkom, a uwierzyłem wyliczeniom no i wróciłem do kabli grzejnych i w wylewce.

Po sezonie grzewczym wiem że był to strzał w 10-tkę, tanio (pojęcie względne), łatwo w sterowaniu i bezproblemowo, mnie często nie ma w domu i nie ma problemu żeby żona ustawiła sobie ogrzewanie jeśli miała by ochotę na zmiany, a czy twoja żona podoła twojemu labiryntowi?

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do tej pory bylem zdecydowany zastosowac w swoim domu dynamiczne piece akumulacyjne,ale po lekturze tego watku,oraz korespondencji z Tomi78_ coraz powazniej zaczynam rozwazac zastosowanie kabli w posadzce. Niestety maksymalna grubosc styropianu jaka "zmiesci" mi sie w posadzce to tylko 12cm. Oczywiscie palnuje polozyc styropian z lepsza lambda,ale obawiam sie czy to i tak nie bedzie za malo jako podloze pod kable!?

Moj budynek to "kreska" z domowych klimatow, sciany BK gr.24 + 20 styropianu 0,31; strop z plyty zeranskiej (poddasze nie uzytkowe) planuje ocieplic strop z gory styropianem 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mało te 12cm nawet bardzo ciepłego. 20cm na stopie to 2x za mało skoro masz nieużytkowy daj min. 40cm, przy ogrzewaniu prądem to konieczność, dla otzrymania akceptowalnych rachunków, no i skoro masz 20cm na ścianie to tymbardziej na stropie musi byc iwęcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mało te 12cm nawet bardzo ciepłego. 20cm na stopie to 2x za mało skoro masz nieużytkowy daj min. 40cm, przy ogrzewaniu prądem to konieczność, dla otzrymania akceptowalnych rachunków, no i skoro masz 20cm na ścianie to tymbardziej na stropie musi byc iwęcej

 

Na strop moge dac nawet 40cm, ale niestety na posadzce jest juz chudziak wiec nic juz z tym nie zrobie. Tomi78_ ma 11cm styropianu, ale on ma strop nad piwnica, wiec zawsze moze sobie dolozyc dodatkowej izolacji od strony piwnicy. Czy ktos z forumowiczow ma zblizona grubosc styro w posadzce i ogrzewa dom kablami? Zastanawiam sie czy przez wlasna glupote jestem juz skazany na piece akumulacyjne!?

Edytowane przez brombel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.icmarket.pl/ecotherm-plyta-ecotherm-baseline-p-19053.html

Przy takich podwojnych plytach powinienem osiagnac zblizona lambde co przy 20cm styropianu. Same plyty sa dosyc drogie i sestawiajac je z dobrym styropianem na posadzke np. Termoorganiki to musze dolozyc jakies 8000zl do ocieplenia. Ale wyglada na to ze to jedyne sensowne rozwiazanie pod ewentualne kable. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do tej pory bylem zdecydowany zastosowac w swoim domu dynamiczne piece akumulacyjne,ale po lekturze tego watku,oraz korespondencji z Tomi78_ coraz powazniej zaczynam rozwazac zastosowanie kabli w posadzce. Niestety maksymalna grubosc styropianu jaka "zmiesci" mi sie w posadzce to tylko 12cm. Oczywiscie palnuje polozyc styropian z lepsza lambda,ale obawiam sie czy to i tak nie bedzie za malo jako podloze pod kable!?

Moj budynek to "kreska" z domowych klimatow, sciany BK gr.24 + 20 styropianu 0,31; strop z plyty zeranskiej (poddasze nie uzytkowe) planuje ocieplic strop z gory styropianem 20cm.

 

Zamiast kabli połóż rurki i się sam po roku przekonasz czy grzanie prądem jest dla ciebie kwotowo akceptowalne. Jeżeli nie, nie będziesz miał problemu na przejście na inny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.icmarket.pl/ecotherm-plyta-ecotherm-baseline-p-19053.html

Przy takich podwojnych plytach powinienem osiagnac zblizona lambde co przy 20cm styropianu. Same plyty sa dosyc drogie i sestawiajac je z dobrym styropianem na posadzke np. Termoorganiki to musze dolozyc jakies 8000zl do ocieplenia. Ale wyglada na to ze to jedyne sensowne rozwiazanie pod ewentualne kable. Co o tym myslicie?

Najlepiej było by policzyc to w OZC, bo 8000 to spora kasa!

A ile planujesz wylewki nad styro? może tam można pomanipulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kierbud mowi ze powyzej 12cm styropianu, za bardzo podnieiemy poziom podlog. Mysle ze jakby jeszcze mocno pokombinowac z wylewkami to moglbym urwac dodatkowe 3cm, tak aby lacznie bylo 15cm styropianu. Wg. tego kalkulatora http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator to gdybym upchnol 15cm plyt PLATINIUM PLUS z termoorganki uzyskuje wynik U=0.1784 [W/m2K] , natomiast przy 20cm zwyklego "styro dach, podloga 0,038 U=0.1658 [W/m2K] Wiec moze to nie dramat!?

Czy ktos moglby mi pomoc z obliczeniem OZC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...