Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najlepszy text pyxisa - (chciaż nieświadomie wysłany i tym samym bardzo prawdziwy.... hehe) :

 

 

pyxis pisze: "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego.... "

 

 

hehe heee i tak od czerwca.... hehehehe...... umieram ze śmiechu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najlepszy text pyxisa - (chciaż nieświadomie wysłany i tym samym bardzo prawdziwy.... hehe) :

 

 

pyxis pisze: "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego.... "

 

 

hehe heee i tak od czerwca.... hehehehe...... umieram ze śmiechu....

 

mi też się na tyle spodobał, że aż go utrwaliłam, coby nie przepadł był

 

Dzięki. Miło mi było dowiedzieć się w końcu od jakiegoś pajacyka na forum, że jestem nienormalny.

 

moim zdaniem się nie przejmuj za bardzo. A nawet wcale. Jest czysto subiektywne.

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy text pyxisa - (chciaż nieświadomie wysłany i tym samym bardzo prawdziwy.... hehe) :

pyxis pisze: "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego.... "

 

Najzupelniej swiadomie napisany, bo ja nie uwazam kilku godzin pracy pompy pompy za sezon grzewczy. Nie muszed pipac sie w szczype w tej kwestii jak niektorzy. Jesli faktycznie wlaczy sie 2 dni pod rzad na dluzej niz 1h, to bede tu trabil, ze zima nadeszla. :)

 

hehe heee i tak od czerwca.... hehehehe...... umieram ze śmiechu....

 

"Szczesliwi Ci, ktorzy smieja sie z wlasnej glupoty, albowiem beda mieli ubaw do konca zycia."

Pyxis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Najzupelniej swiadomie napisany, bo ja nie uwazam kilku godzin pracy pompy pompy za sezon grzewczy. Nie muszed pipac sie w szczype w tej kwestii jak niektorzy. Jesli faktycznie wlaczy sie 2 dni pod rzad na dluzej niz 1h, to bede tu trabil, ze zima nadeszla. :)

.

 

pozostaje mi się zgodzić...na liczniku czasu pracy odczytałem że PC pracowała na cele CO 28 minut w nocy z 30.09 na 1.10.

trudno to nazwać rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje mi się zgodzić...na liczniku czasu pracy odczytałem że PC pracowała na cele CO 28 minut w nocy z 30.09 na 1.10.

trudno to nazwać rozpoczęciem sezonu grzewczego.

 

u mnie grzanie w łazience pracuje 7-12 min na dobę ostatnimi czasy. Sezon uważam za rozpoczęty.

 

jak Ci pracuje 0.28, to ją wyłącz, bo przecież pracuje tyle, co nic, czyli nie pracuje. A jak nie pracuje, to po co ma być włączona? będziesz parę start stopów do przodu a przy tych waszych starociach każdy cykl ma znaczenie .

 

bardziej dosadne porównanie tym razem zostawię dla siebie, boś Ty wrażliwy człowiek ponoć...

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki są stałe do 2016, te wartości uwzględniają cene energii, przesyłu, jakościowa i cała reszta....

No, a mógłbyś rozwinąć trochę? Co po 2016? Na ile lat umowa? Szukam kruczków i zastanawiam się czy nie zamienię siekierki na kijek.

 

Albo inaczej - czy polecałbyś osobiście przejście do DUONu np. mi, który w Enerdze mam stawki 0,79 i 0,29? Zużywam mniej więcej jak i Ty, ilościowo i w strukturze też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a mógłbyś rozwinąć trochę? Co po 2016? Na ile lat umowa? Szukam kruczków i zastanawiam się czy nie zamienię siekierki na kijek.

 

Albo inaczej - czy polecałbyś osobiście przejście do DUONu np. mi, który w Enerdze mam stawki 0,79 i 0,29? Zużywam mniej więcej jak i Ty, ilościowo i w strukturze też.

 

Ja wczoraj zacząłem procedurę przejścia z Enei do Duona.

Zobacz opcję "W Sieci Korzyści" Ale trzeba się pospieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - u mnie to samo

wystarczy do 15 przesłać im scanem (nie zdjęcia!) lub poczta nowa umowę i wypowiedzenie / pełnomocnictwo do reprezentowania i od 1 grudnia jesteśmy w DUONie

to co najmniej 300-400 zl w kieszeni (do opłcenia tylko dystrybucja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE dystrybucja

dzienna 0,2558

nocna 0,0408

 

DUON

36 i 11

 

razem netto

dzienna 61,58 gr

nocna 15,08 gr

 

brutto 75,74 i 18,55

 

do tej pory miałem

brutto 66,37 i 28,46

 

różnica

D - 9,37 gr

N - 9,91 gr

 

taryfa dzienna (droga) - 2740 kWh = 27,3%

taryfa nocna (tania 13-15, 22-6) - 7287 kWh = 72,7%

 

oszczędność w skali roku -256,74 na dziennej (tracę) i 722,14 na nocnej (zyskuję) razem465,40pln !!!!

Edytowane przez R&K
błąd w obliczeniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE dystrybucja

dzienna 0,2558

nocna 0,0408

 

DUON

36 i 11

 

razem netto

dzienna 61,58 gr

nocna 15,08 gr

 

brutto 75,74 i 18,55

 

do tej pory miałem

brutto 66,37 i 28,46

 

różnica

D - 9,37 gr

N - 9,91 gr

 

taryfa dzienna (droga) - 2740 kWh = 27,3%

taryfa nocna (tania 13-15, 22-6) - 7287 kWh = 72,7%

 

oszczędność w skali roku 256,74 na dziennej i 722,14 na nocnej razem 978,88 zł !!!!

 

liczysz jak asolt...

 

-256,74 dziennej + 722,14 = 465,40pln oszczedności

 

chyba, że podałeś złe dane brutto z PGE - ale nie sądzę, bo u mnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...