Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No czemu ma nie być spoko jak sobie siedzę w krótkim rękawku i mi zimno nie jest to w czy problem... ? :)

 

jak pisałem 20 to najmniej ile było ( ze 2 razy). Raz jak we wrześniu był przymrozek i było rano -2 C i raz jak nie było nikogo w domu przez weekend, pozasłaniane roletki, wróciliśmy w niedziele wieczorem i od razu do spania (brak zysków bytowych) to rano też był 20 czy nawet tam 19,8.

 

Ale jak już się rano wstanie i zaczyna normalnie "bytować" to temperaturka rośnie.

Niestety żona ma manie uchylania okien i wietrzenia w dzień pomimo chodzącego 24/h reku... :) Nie chce się od świata odizolować czy coś tam... co zrobić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak jest u Ciebie to wiadomo. :D A jak w tym roku z Waszymi fantastycznymi marzeniami o pompie ciepla w domu? Jakies (tradycyjne) plany, czy nadal maty grzewcze? Stanialy juz te pompy do ceny lodowek? ;)
prąd tanieje, okres zwrotu Twojej PocoCito przekroczył właśnie jej życie techniczne. Obawiam sie, ze Ty będziesz pierwszy na zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd tanieje, okres zwrotu Twojej PocoCito przekroczył właśnie jej życie techniczne. Obawiam sie, ze Ty będziesz pierwszy na zakupach.

 

Czyli nadal marzysz. No coz, mozna i tak z roku na rok. Przyjmij moje kondolencje.

 

Kadego roku w koncowce sezonu grzewczego jak przekraczasz 9k kWh na CO w niewielkim domku, te sny o pompie powracaja. Ci do dali rurki w podlaoge (qubic) moga je zrealizowac na jawie. Ty moesz tylko snic, wiec slodkich snow. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal marzysz. No coz, mozna i tak z roku na rok. Przyjmij moje kondolencje.

 

Kadego roku w koncowce sezonu grzewczego jak przekraczasz 9k kWh na CO w niewielkim domku, te sny o pompie powracaja. Ci do dali rurki w podlaoge (qubic) moga je zrealizowac na jawie. Ty moesz tylko snic, wiec slodkich snow. ;)

 

nie 9kkWh a 15 - nie zaniżaj mojego zużycia!

 

pisałam stukrotnie:kupię lodówkę w cenie lodówki a nie samochodu :) to, ze dałes sie strzyc, to nie znaczy, ze wszyscy są tak, jak Ty; na Twoją piekącą pupę nic nie poradzę - ale po Twoim sposobie wciskania PocoCito innym sądzę, że dystrybutor firmy E miał gruby argument, którym Cię posiadł...

 

a pozniej 19stC w domu, bo COP spada... przypomnieć fotkęTwojego salonu z zeszlego sezonu?

 

zresztą moje 9kkWh / Twoje 4200kWh daje klasyczny, lichy COP na poziomie 2 z groszami...

 

a CWU na pilota to jako "ficzer" w cenie mialeś?

 

a grzejsz już niegrzejąc czy niegrzejesz grzejąc?

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak w tym roku z Waszymi fantastycznymi marzeniami o pompie ciepla w domu? Jakies (tradycyjne) plany, czy nadal maty grzewcze? Stanialy juz te pompy do ceny lodowek? ;)

Waszymi...?

jakoś nie przypominam sobie abym snuł jakieś konkretne plany odnośnie pompy ciepła w swojej chałupie, kable są za dobre i wygodne aby je psuć dla jakiegoś "klocka" oszczędności po kilkunastu latach amortyzacji PC...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszymi...?

jakoś nie przypominam sobie abym snuł jakieś konkretne plany odnośnie pompy ciepła w swojej chałupie, kable są za dobre i wygodne aby je psuć dla jakiegoś "klocka" oszczędności po kilkunastu latach amortyzacji PC...;)

 

A to nie Ty chciales instalowac wymiennika pompy ciepla w kanale DGP?

Nie Ty pisales, ze zaden problem skucie posadzki i wsadzenie ogrzewania wodnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę w ten temat i zastanawiam się co ma pompa ciepła wspólnego z grzaniem elektrycznością skoro udział prądu w ogrzewaniu nie przekracza nawet połowy. Jak by iść tym tokiem myślenia to piec podajnikowy również pobiera prąd do ogrzania domu. Więc użytkownicy tych kotłów również powinni zaopatrzyć się w licznik energii elektrycznej i o dziwo byłby to powód do zachwytu gdyż wyliczony COP byłby zdecydowanie lepszy niż dla pompy ciepła. A użytkownicy śmieciuchów z dmuchawą wypadną jeszcze lepiej. Ci bez dmuchawy jeszcze na instalacji grawitacyjnej to już istne perpetuum mobile.

 

Wiem że to bez sensu, jak i większość wpisów w tym wątków. Ludzie zacznijcie pisać na temat. Wygoda użytkowania instalacji cieplnej nie zwalnia z logicznego myślenia. Nawet widzę że zdecydowanie lepiej intelektualnie wyglądają tu ludzie, którzy instalacji grzewczej muszą poświęcić trochę więcej swojego cennego czasu. Skąd oni biorą jeszcze czas by zgłębiać wiedzę i jeszcze innym nieść pomoc.

 

Zastanówcie się czy piszecie na pewno o ogrzewaniu elektrycznym jeśli macie zamiar pisać jeszcze w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie Ty chciales instalowac wymiennika pompy ciepla w kanale DGP?

Nie Ty pisales, ze zaden problem skucie posadzki i wsadzenie ogrzewania wodnego? :)

przecież nigdzie nie napisałem że tak właśnie zrobię, podałem tylko przykład ewentualnej alternatywy w postaci klimy w kanale DGP...

jak na razie to chyba musiałbym na głowę upaść aby się w to bawić...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...