Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no... i...???

oczywiście tu sami szczęśliwcy co to wszystko za gotówkę bo tak w życiu codziennym to wygląda co nieco inaczej ...;)

 

tak, u pyxisa styro zaciagniety klejem ale pompa jest. Pewnikiem za gotowke i poldarmo.

 

Umieszczajcie moze na plocie takie tabliczki: Ten dom ogrzewa Poco Cito. Szacun posrod sasiadow murowany…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

licząc u siebie. Tu i teraz bo musiałem kupić system grzewczy w 2014 za zasobnik / bufor i grzałkę do kotłowni bym wydał o 10 000 zł mniej niż za PC Tcap 9kW. Tyle przepłaciłem.

Oszczędzę rocznie ok 2400 zł. Zwrot po 4 latach.

Chłodzenie latem gratis.

 

Chyba lepszej inwestycji w dom nie było teraz na rynku za te pieniądze co Ja dałem za PC. Za 10 000zł bym tak nie docieplił już aby rachunki mi tak dużo spadły rocznie.

 

brak PC to jeszcze nie jest ból ale brak wodnej podłogówki ... a klimakonwektory jak PC, spadają ceny powoli.

 

czy te 46kWh/m2 to z pompą czy bez? To ile kosztował cię cały system grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prądem.

Skrzynka na słupie bez licznika.

W domu instalacja już gotowa, jednak brak tynków,

Niestety elektryk przy umowie słownej chciał inną kwotę. Po wykonaniu chce więcej.

Kategorycznie odmówiłem i stąd problem?

 

Nie chce mi wystawić zaświadczenia. Przedtem gadał że bez tynków wystawi, teraz muszę mieć wszędzie tynki.

 

Można to jakoś obejść by mieć prąd w normalnej taryfie? Nie budowlanej (C, to chyba dla firm, tzw. budowlana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary robi się po zainstalowaniu wszystkich gniazdek i to chyba we dwie osoby, sprawdza się czy wszystko jest tak jak być powinno. Jeśli tak, to wtedy można ją dopuścić do eksploatacji. Myślę, że każdy szanujący się elektryk powinien do tego tematu podejść profesjonalnie. Nie dziw się, że nie chce Ci dać papierów przed tynkami. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?110269-Zmiana-taryfy-budowlanej-na-G11-bez-odbioru/page9

Podjadę do Taurona. Zobaczę jak to wygląda.

Może się uda g12w ale tylko od nich. Duon najwyżej poczeka. Zobaczy.

Jeśli nic z tego nie wyjdzie, za rok się pojawię ponownie :p

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?110269-Zmiana-taryfy-budowlanej-na-G11-bez-odbioru/page9

Podjadę do Taurona. Zobaczę jak to wygląda.

Może się uda g12w ale tylko od nich. Duon najwyżej poczeka. Zobaczy.

Jeśli nic z tego nie wyjdzie, za rok się pojawię ponownie :p

 

W Tauronie, zeby uzyskac taryfe G12w lub G12g musisz wykazac sie zuzyciem z poprzedniego roku na ponad 3k kWh. Z definicji na wejscie nie dostaniesz nic poza G12. Przynajmniej tak bylo ~3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, u pyxisa styro zaciagniety klejem ale pompa jest. Pewnikiem za gotowke i poldarmo.

 

Umieszczajcie moze na plocie takie tabliczki: Ten dom ogrzewa Poco Cito. Szacun posrod sasiadow murowany…

 

A skad Ty wiesz co u mnie jest? Czy klej, czy juz tynk? To jak zagospodarowalem swoje oszczednosci nie jest problemem dla takiego kmiotka. Czy to czesc dlasza duposcisku?

 

Moj jedyny jak na razie sasiad z ulicy tez ma pompe ciepla. Nie garazowke i na odwiertach, wiec na nim moja wrazenie raczej nie zrobi (zreszta to nie jej rola). Faktem jest, ze jak z kims z dalszych sasiadow dyskusja zejdzie na temat grzania chalupy i podam koszta roczne, to pada pytanie:"Na miesiac?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad Ty wiesz co u mnie jest? Czy klej, czy juz tynk? To jak zagospodarowalem swoje oszczednosci nie jest problemem dla takiego kmiotka. Czy to czesc dlasza duposcisku?

 

Moj jedyny jak na razie sasiad z ulicy tez ma pompe ciepla. Nie garazowke i na odwiertach, wiec na nim moja wrazenie raczej nie zrobi (zreszta to nie jej rola). Faktem jest, ze jak z kims z dalszych sasiadow dyskusja zejdzie na temat grzania chalupy i podam koszta roczne, to pada pytanie:"Na miesiac?" :)

 

 

cwany gapa z Ciebie, kurka wodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jeszcze dosadniej (jasiek mnie poprze :) ) Wszyscy grzeją prądem, a innymi systemami dostarczają tylko brakującą część :yes:

 

Ty juz sam nie wiesz kogo i czym masz na tym forum "szokowac". Moze zainstaluj zamiast PCi smieciucha. To byl by dopiero "coming out"!

 

Jeszcze chwila i Cie TB z Hipolitem adoptuja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz łopatą dla Pyxia.

Mamy dwa identyczne projekty, tyle że jeden jest zbudowany w technologii pasywnej a drugi potrzebuje 100kWh/m2/rok. Wynika z tego, że drugi pobierze znacznie więcej energii na ogrzewanie. W pierwszym w większości wystarczą zyski bytowe i czasem trzeba będzie je uzupełnić niewielką porcją energii. W drugim te zyski są zbyt małe i tej energii potrzeba będzie więcej. Dziecko by zrozumiało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz łopatą dla Pyxia.

Mamy dwa identyczne projekty, tyle że jeden jest zbudowany w technologii pasywnej a drugi potrzebuje 100kWh/m2/rok. Wynika z tego, że drugi pobierze znacznie więcej energii na ogrzewanie. W pierwszym w większości wystarczą zyski bytowe i czasem trzeba będzie je uzupełnić niewielką porcją energii. W drugim te zyski są zbyt małe i tej energii potrzeba będzie więcej. Dziecko by zrozumiało :D

 

 

z niecierpliwością czeklam ja i moja stopka na komentarz pyxisa. A nóż widelec zapoda jakąś złotą myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka... Poprzedniej nocy od 19 do 7 zostawiłem 17 st.C na PC . A tej nocy od 19 do 7 - na kablach.

Pompa 1.3kWh kable 0.9 kWh . Temperatura na zewnątrz podobna.

Jaki jest COP pompy przy małych potrzebach?

 

czytaj pixio!

 

pompka TB to inverter a Twój klamot on-off wypadłby jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...

tak bez ogródek...

potrzebuję do swojej jednej instalacji pompę ciepła ecopower serii C i niech ktoś pokarze mi konkretnie gdzie taką pompę można kupić od ręki w dobrych pieniążkach, bez żadnych ceregieli typu montaż itp.

po prostu wsiądę w auto, podjadę pod wskazany adres i zakupię tak jak np. lodówkę w sklepie AGD ...

wszyscy są tacy wyszczekani więc proszę o konkrety ...

może być na priv jak ktoś nie chce się ujawniać...;)

 

ps. wiem że to troszkę nie w temacie ale skoro tu sami najlepsi siedzą ....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...

tak bez ogródek...

potrzebuję do swojej jednej instalacji pompę ciepła ecopower serii C i niech ktoś pokarze mi konkretnie gdzie taką pompę można kupić od ręki w dobrych pieniążkach, bez żadnych ceregieli typu montaż itp.

po prostu wsiądę w auto, podjadę pod wskazany adres i zakupię tak jak np. lodówkę w sklepie AGD ...

wszyscy są tacy wyszczekani więc proszę o konkrety ...

może być na priv jak ktoś nie chce się ujawniać...;)

 

ps. wiem że to troszkę nie w temacie ale skoro tu sami najlepsi siedzą ....:)

 

A dzwoniłeś do producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...