Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tego drugiego widzę że mocno uraziłem. Jakby zacytował niewygodny jemu fragment mojego postu rozwiał by swoje wątpliwości.

Ten pierwszy w sumie spoko - nawet komplement poleciał.

 

ten drugi nie do konca rozumie polska język - ba! w ogole mało co rozumie a ten pierwszy może mieć niecne zamiary wobec Ciebie, wiec miej się na baczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi nie do konca rozumie polska język - ba! w ogole mało co rozumie a ten pierwszy może mieć niecne zamiary wobec Ciebie, wiec miej się na baczności.

 

Jak czytam Twoje posty, to zaczynam przychylac sie do stwierdzenia, ze na glupote nie ma rady.

 

PS.

Kolega Krzy27 chyba jeszcze nie wie, jaka jest obelga uznanie go za Twojego "funflaka", ktorym bedziesz manipulowal jak biednym piekarem i zyzolkiem.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Twoje posty, to zaczynam przychylac sie do stwierdzenia, ze na glupote nie ma rady.

 

PS.

Kolega Krzy27 chyba jeszcze nie wie, jaka jest obelga uznanie go za Twojego "funflaka", ktorym bedziesz manipulowal jak biednym piekarem i zyzolkiem.

 

o mały włos nie wcisnęłam im kabli i zużycia 15kkWh/rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Twoje posty, to zaczynam przychylac sie do stwierdzenia, ze na glupote nie ma rady.

 

PS.

Kolega Krzy27 chyba jeszcze nie wie, jaka jest obelga uznanie go za Twojego "funflaka", ktorym bedziesz manipulowal jak biednym piekarem i zyzolkiem.

 

A co, pompka ci już pyka na daremno? Czy może nie potrafi się skomunikować z kozą?Dom70b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamontowałem system devi link - kable grzewcze w wylewce + sterownik. Jako, że nigdy wcześnie nie miałem doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, mam pytanie jak grzać? Sterownik pozwala na tryb prognozowany lub wył/wł zgodnie z harmonogramem. W trybie prognozowanym, sterownik rysuje sobie krzywą, którą w ciągu kilku dni modyfikuję, żeby uzyskać na daną godzinę (ustaloną w harmonogramie) odpowiednią temperaturę. Drugi tryb, tylko załącza/wyłącza zasilanie kabli w zadanych w harmonogramie godzinach. Nie ukrywam, że interesuje mnie stosunkowo małe zużycie prądu, więc jak optymalnie dla komfortu temperaturowe i "prądowego" ustalić harmonogram i temperaturę? Jakie są Wasze ustawienia w czasie chłodów, zimna, dużego zimna na dworze? Czy oprócz ogrzewania podłogowego wspomagacie się piecami akumulacyjnymi? Jeśli tak, to jakimi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz ogrzewania podłogowego wspomagacie się piecami akumulacyjnymi? Jeśli tak, to jakimi?

 

Kablarze nie, bo kable dają radę. Pompiarze kominkiem ale moze mają i piece - trzeba poczekać - zaraz wylezą z kotłowni;

 

Ja typuję wariant II czyli na sztywno - jak co rano.

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek też mam, ale zamierzam ogarnąć temat samej elektryki :)

 

Na sztywno w programie godzinowym. Wtedy masz elektrykę pod kontrolą.

Najlepiej wal na priv do Jasiek71 albo R&K czy Hippki.

Bo tutaj zaraz pompiarze będą Cię namawiać na pompę ciepła, bo przecież też jest na prąd i nie potrzebuje żadnego sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztywno w programie godzinowym. Wtedy masz elektrykę pod kontrolą.

Najlepiej wal na priv do Jasiek71 albo R&K czy Hippki.

Bo tutaj zaraz pompiarze będą Cię namawiać na pompę ciepła, bo przecież też jest na prąd i nie potrzebuje żadnego sterowania.

 

do mnie nie - zdecydowanie do R&K :) ja tutaj bywam stricte rozrywkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jest mała różnica między osobówką, a ciężarówką,

Na to pierwsze wystarczy prawo jazdy B, a na drugie trzeba C;)

Ale Pyxis i tak tego nie zrozumie, bo do dzisiaj nie wie jak uruchomić polską klawiaturę na kompie. Pomogę, wystarczy włączyć język POL i klawiaturę PLP, czyli programisty. Polskie znaki pisze się z prawym ALT + LITERA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...