Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Temat wydaje się być odpowiedni więc mam pytanie. Muszę złożyć wniosek o warunki przyłącza do sieci ,dom ma być ogrzewany prądem ,115m2 ,izolacja 25,25,50. Pompy nie przewiduję. O jaką moc mniej więcej pisać i ile faz .

Najmnniejszą żeby zamontowali Ci zabezpieczenia przedlicznikowe 25A, ja u siebie mam 13kW. Max co pokazywał licznik to było lekko ponad 14kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najważniejsze żeby porozkładać ogrzewanie na wszystkie fazy

Nie tyczy sie to tylko ogrzewania (choć tu jest najważniejsze), każdy DOBRY instalator instalacji elektrycznej powinien to zrobić dla całego instalacji, bo kuchenka elektryczna, bojler czajnik to też spore odbiorniki. Im więcej gniazd (odbiorników) na jednym zabezpieczeniu tym większe prawdopodobieństwo niepożądanego zadziałania zabezpieczeń przeciążeniowych. To jest jednak inna sprawa odbiegająca od tematu głównego, ale nieodłącznie z nim związana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się być odpowiedni więc mam pytanie. Muszę złożyć wniosek o warunki przyłącza do sieci ,dom ma być ogrzewany prądem ,115m2 ,izolacja 25,25,50. Pompy nie przewiduję. O jaką moc mniej więcej pisać i ile faz .

 

Tak jak napisał Marcin, najmniejszą żeby zamontowali Ci zabezpieczenia przedlicznikowe 25A

Ja mam zamówione 15kW (dom 140m2, ogrzewany prądem) i tez mi dali 25A

Opłaty są za kW podłączenia ok 160zł za 1kW tak więc ja za taką samą moc jak ma Marcin zapłaciłem 320zł więcej, niepotrzebnie, myślałem że dadzą mi 32A, a nie dali ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się być odpowiedni więc mam pytanie. Muszę złożyć wniosek o warunki przyłącza do sieci ,dom ma być ogrzewany prądem ,115m2 ,izolacja 25,25,50. Pompy nie przewiduję. O jaką moc mniej więcej pisać i ile faz .

 

Nie dodałem ile faz bo to oczywiste że muszą być 3,

nawet na budowlanej musisz mieć 3 fazowe, chociażby nieduża spawarka i muszą być 3 fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

Dzięki panowie

Jest tutaj ktoś ,kto ma umowę z Enea ? Na ich stronie jest 20A - 12 kW , 25A -16KW. Jak to jest ? Każdy dostawca po swojemu liczy te zabezpieczenia? Trochę mi się nie uśmiecha na samym początku drogi budowlanej przepłacać.

 

A może są właśnie takie przedziały:

 

? - 12kW - 20A

13kW - 16kW - 25A

17kW - ? - 32A

 

i to by się zgadzało, skoro Marcinowi dali 25A do 13kW, i mi 25A do 15kW

Jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do Enea i popytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w Enion ala Tauron jest podobnie, wziąłem 14kW przyłącze i mam zabezpieczenie przedlicznikowe 25A, więc mogę na danej fazie wyciągnąć więcej niż to co zamówiłem :)

Nie ma w tym nic dziwnego bo nie ma zabezpieczeń co 1A, masz 20A dla których max. moc to 13,8kW a potem 25A z max. mocą 17,2kW, więc wszystko co pomiędzy będzie napewno miało zabezpieczenia 25A. Więc jesli chcesz ktos chce byc pewien że mu zainstalują 25A wystarczy że zamówi 14kW, niemniej jednak juz prezy 13kW z reguły instaluja 25A, żeby zabezpieczenia nie pracowały na granicy progów zadziałania, bo potem ludzie moga zgłaszać reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...