Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym roku zamontowałem system devi link - kable grzewcze w wylewce + sterownik. Jako, że nigdy wcześnie nie miałem doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, mam pytanie jak grzać? Sterownik pozwala na tryb prognozowany lub wył/wł zgodnie z harmonogramem. W trybie prognozowanym, sterownik rysuje sobie krzywą, którą w ciągu kilku dni modyfikuję, żeby uzyskać na daną godzinę (ustaloną w harmonogramie) odpowiednią temperaturę. Drugi tryb, tylko załącza/wyłącza zasilanie kabli w zadanych w harmonogramie godzinach. Nie ukrywam, że interesuje mnie stosunkowo małe zużycie prądu, więc jak optymalnie dla komfortu temperaturowe i "prądowego" ustalić harmonogram i temperaturę? Jakie są Wasze ustawienia w czasie chłodów, zimna, dużego zimna na dworze? Czy oprócz ogrzewania podłogowego wspomagacie się piecami akumulacyjnymi? Jeśli tak, to jakimi?

 

Devi Link to chyba jeden sterownik ktory steruje całą chałupą tak? :)

 

W Mojej cysternie myślę ze lepiej ustawić sterowniki zeby wlączaly sie kiedy chcą niż nastawiac tylko na tanią taryfe i na sile ładować podłogę bo co to za oszczednosc jak podloga bedzie chodziła w taniej 3h w momencie gdy w drogiej moze tylko chodzic np 1h ;)

 

a teraz pożywka dla Pyxisa i tym podobnych ;) zalożylem klime i poki co podloga jeszcze sie od kwietnia nie wlaczyla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamontowałem system devi link - kable grzewcze w wylewce + sterownik. Jako, że nigdy wcześnie nie miałem doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, mam pytanie jak grzać? Sterownik pozwala na tryb prognozowany lub wył/wł zgodnie z harmonogramem. W trybie prognozowanym, sterownik rysuje sobie krzywą, którą w ciągu kilku dni modyfikuję, żeby uzyskać na daną godzinę (ustaloną w harmonogramie) odpowiednią temperaturę. Drugi tryb, tylko załącza/wyłącza zasilanie kabli w zadanych w harmonogramie godzinach. Nie ukrywam, że interesuje mnie stosunkowo małe zużycie prądu, więc jak optymalnie dla komfortu temperaturowe i "prądowego" ustalić harmonogram i temperaturę? Jakie są Wasze ustawienia w czasie chłodów, zimna, dużego zimna na dworze? Czy oprócz ogrzewania podłogowego wspomagacie się piecami akumulacyjnymi? Jeśli tak, to jakimi?

musisz się zdecydować czy jak najniższego zużycia prądu ( kwh...) czy jak najniższej kwoty do zapłaty...:p

sposób z krzywą grzewczą spowoduje że dość często będzie "gościł" w drogim prądzie, ja osobiście ustawiłbym ON/OFF, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na zaobserwowanie ile czasu trwa podnoszenie temp. o 1* ( od momentu załączenia sterownika do 1* w górę...) trzeba tylko zwrócić uwagę cz aby ta temperatura nie rośnie na "samym" sterowniku...:p

kiedyś opisywałem w tym wątku takie "złote" ustawienia więc na początek można się do nich zastosować a potem na podstawie swoich obserwacji skorygować co nieco ...

napiszę jeszcze raz przykładowe...

6:00 - 22.0*

13:00 - 23.0*

13:01 - 22,5*

17:00 - 22,0*

2:00 - 23,0*

2:01 - 22,5*

histereza 0,5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kazdym kablarzu tkwi ukryty milosnik pomp ciepla?! :D

Okaze sie niedlugo, ze tylko Hipolit jedzie na czystym pradzie marzac przy tym tylko o PCi.

 

Hmm pompe ciepła mam przecież do CWU ;) Na okresy przejsciowe klima idealna sprawa ;)

 

 

 

edit: mnie nikt na kable nie naganiał... raczej na bufor z wodną podłogą

Edytowane przez piekar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kazdym kablarzu tkwi ukryty milosnik pomp ciepla?! :D

Okaze sie niedlugo, ze tylko Hipolit jedzie na czystym pradzie marzac przy tym tylko o PCi.

 

marzę o 30st mrozach, bo wtedy Twój klamot się zatrze przy pracy 24/24 a kompostownik w salonie zapali sadzę w kominie :)

 

i bedziesz gwiazdą w lokalnej prasie...

 

... a kabelki max 6h... niewysilone niczym stary, dobry, ford mustang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
marzę o 30st mrozach, bo wtedy Twój klamot się zatrze przy pracy 24/24 a kompostownik w salonie zapali sadzę w kominie :)

 

i bedziesz gwiazdą w lokalnej prasie...

 

... a kabelki max 6h... niewysilone niczym stary, dobry, ford mustang

 

-30C to zdecydowanie za mało...on ma tak przewymiarowaną PC, że musisz trochę dołożyć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-30C to zdecydowanie za mało...on ma tak przewymiarowaną PC, że musisz trochę dołożyć :p

 

no to dokładam:

tak ze 2 tygodnie :) dzień -15stC noc -28stC

oczywiście bezśnieżna zima.

 

patrzac na suchą jesień i lichą regenerację DZ to będzie ciekawy rok, oj ciekawy...

 

zresztą już w tym roku jęczał gdzieś w wątku ogrodniczo - zielarskim, ze mu trawa nad DZ dziwnie nie rośnie.

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na suchą jesień i lichą regenerację DZ to będzie ciekawy rok, oj ciekawy...

 

zresztą już w tym roku jęczał gdzieś w wątku ogrodniczo - zielarskim, ze mu trawa nad DZ dziwnie nie rośnie.

 

W tym roku mialem na DZ 18*C w lecie. Cieplej nigdy nie bylo.

 

Z trawa jak zwykle Ci sie "pomylilo". Ja rozwiewam bzdurne obawy, ze nad poziomym DZ sa jakies problemy z trwnikiem czy wogole z roslinnoscia (bo mam tez nad nim warzywnik). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiewam bzdurne obawy, ze nad poziomym DZ sa jakies problemy z trwnikiem czy wogole z roslinnoscia (bo mam tez nad nim warzywnik). :)

 

tak, Ty głównie rozwiewasz. Bąka w gaciach.

 

W tym roku mialem na DZ 18*C w lecie. Cieplej nigdy nie bylo.

 

to COP dla CWU był równy min. 12 w takim razie :) Śmieją sie z Ciebie ale Ty chyba rzeczywiscie masz najlepszą & najtanszą pompę na świecie.

 

taki Best Buy!*

 

Szkoda, że roczna faktura za prąd tego nie potwierdza.

 

* translate.google.com

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...