Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

noname2

 

Duon jest tani , ale zobaczcie to

http://www.eprad.pl/01,02,01/6/24

droga po 0,117 brutto godziny

 

 

 

 

 

Przeczytaj jeszcze raz.

 

noname2 pisząc droga chyba miał na myśli druga tylko napisało się przez o gdyby użył nawet z błędem "dróga" było by bardziej zrozumiałe :) ale cena brutto spoko

w Bielsku przy takiej ofercie musiałbym dorzucić 0,05 PLN brutto za dystrybucję i wyszło by 17gr/kWh w drugiej = tańszej taryfie :) obecnie mam 26 gr/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale tego mi we wczesniejszym poscie nie "zarzucono". Dziala tylko "magia" cm styro na scianach, jak by to bylo najwazniejsze w calej budowie domu i stanowilo wyznacznik kosztow CO. Typowy przyklad ciasnego myslenia. :)

 

Zamiast wywalać 50k zł na Po Co Ci To, może lepiej było wywalić 10k zł na 18 styro grafitowego.

A wtedy nie ma potrzeby instalacji za 50k zł Po Co Ci To.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wywalać 50k zł na Po Co Ci To, może lepiej było wywalić 10k zł na 18 styro grafitowego.

A wtedy nie ma potrzeby instalacji za 50k zł Po Co Ci To.

 

Moze, ale mnie pompa +DZ kosztopwala dokladnie polowe ceny ktora podales, a dlozenie styro za 10k zl na pewno nie zmniejszylo by moich rachunkow za CO ~4x. Kabli tez bym za darmoche nie dostal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale tego mi we wczesniejszym poscie nie "zarzucono". Dziala tylko "magia" cm styro na scianach, jak by to bylo najwazniejsze w calej budowie domu i stanowilo wyznacznik kosztow CO. Typowy przyklad ciasnego myslenia. :)

 

te 10styro znaczy ,mniej wiecej tyle, ze rzezbiles w gownie. Prosty przyklad: dajac dodatkowe 10cm styro oszczedzasz wiecej, niz jego koszt, bo kupujesz mniejszy typoszereg pompy.

 

to jeden z przykladow. a ty szukasz oszczednosci w cwu na pilota… gdzie sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 10styro znaczy ,mniej wiecej tyle, ze rzezbiles w gownie. Prosty przyklad: dajac dodatkowe 10cm styro oszczedzasz wiecej, niz jego koszt, bo kupujesz mniejszy typoszereg pompy.

 

to jeden z przykladow. a ty szukasz oszczednosci w cwu na pilota… gdzie sens?

 

Mniejszy tuposzereg to byla 9kW tansza o niecale 2k zl. Raczej za mala na grzanie akumulacyjnie po samym dolepieniu dodatkowych 10cm styro.

Obudzil bym sie z lapka w nocniczku jak Ty teraz. Dziekuje - postoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noname2 pisząc droga chyba miał na myśli druga tylko napisało się przez o .....

pisze droga, mysle o taniej :) , echh , ale nie to jest ważne

po roku "mój stosunek" taryf 1/2 jest 16% droga :) 84 %tania

przechodząc na taryfe G12a ekonomiczna gdzie tanie godziny są przez 71 % ? w ciagu dnia , chyba dobrze policzyłem , automatem (jesli to prawda) dostaje od dystrybucji pge lodź teren 17 h taniej taryfy .

Ale.... cena za energie w tej taryfie nie jest fajna , więc kupuje ją od lubelskiego pge . gdzie jest taniej niż w duonie.

 

i teraz .....coś za piękne żeby bylo prawdziwe.

tym samym nie kupując pompy , robie sobie cop ileś tam

 

lejcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy tuposzereg to byla 9kW tansza o niecale 2k zl. Raczej za mala na grzanie akumulacyjnie po samym dolepieniu dodatkowych 10cm styro. Obudzil bym sie z lapka w nocniczku jak Ty teraz. Dziekuje - postoje.
jak widzisz spokojnie czekam na szosta juz zimę i nie wykonuje żadnych nerwowych ruchów a w domu mam ciepło. suma summarum zużywasz prądu tyle samo, co ja, motajac się pomiędzy pompka, dwiema klimami i kompostownikiem w salonie. ponawiam zatem pytanie: gdzie sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze droga, mysle o taniej :) , echh , ale nie to jest ważne po roku "mój stosunek" taryf 1/2 jest 16% droga :) 84 %tania przechodząc na taryfe G12a ekonomiczna gdzie tanie godziny są przez 71 % ? w ciagu dnia , chyba dobrze policzyłem , automatem (jesli to prawda) dostaje od dystrybucji pge lodź teren 17 h taniej taryfy . Ale.... cena za energie w tej taryfie nie jest fajna , więc kupuje ją od lubelskiego pge . gdzie jest taniej niż w duonie. i teraz .....coś za piękne żeby bylo prawdziwe. tym samym nie kupując pompy , robie sobie cop ileś tam lejcie .
i tak, po COP domu, powstalo COP nowego dostawcy energii względem poprzedniego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz spokojnie czekam na szosta juz zimę i nie wykonuje żadnych nerwowych ruchów a w domu mam ciepło. suma summarum zużywasz prądu tyle samo, co ja, motajac się pomiędzy pompka, dwiema klimami i kompostownikiem w salonie. ponawiam zatem pytanie: gdzie sens?

 

Wspolczuje szczerze. Szesc lat to szmat czasu i jeszcze sporo przed Toba. :) Ruchow nie wykonujesz, bo ich praktycznie nie masz. Za to masz maty grzejne w warstwie kleju (o matko! to nawet nie prawdziwe kable do akumulacyjnego)

 

Pradu na CO zuzywam ~2-2,5x mniej od Ciebie (w zaleznosci ktore Twoje klamstwo jest blizsze prawdy), ale ja mam wyzsza temperature w domu i duzo wiekszy ten dom (mam tez posrednio grzany tez 40-to metrowy garaz), wiec takie porownywanie wprost jest bezsensowne. No i nie kapie sie w 15l wody.

Uzywanie kozy wychodzi duuuuzo drozej niz grzanie pompka, bo ja sobie przepalam kostka RUF. W zeszlym sezonie poszlo chyba z 8 opakowan. To szalony wklad energetyczny w moj dom. :)

Klime mam od tego lata i tylko w 2 pomieszczeniach na poddaszu, wiec nie wiem do czego pijesz. Komfort grzania klimatyzatorem to pomylka - mam tak w firmie i na pewno tego do domu nie przeniose. Wiem, ze Ty marzysz o takim rozwiazaniu i tym bardziej wspolczuje.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje szczerze. Szesc lat to szmat czasu i jeszcze sporo przed Toba. :) Ruchow nie wykonujesz, bo ich praktycznie nie masz. Za to masz maty grzejne w warstwie kleju (o matko! to nawet nie prawdziwe kable do akumulacyjnego) Pradu na CO zuzywam ~2-2,5x mniej od Ciebie (w zaleznosci ktore Twoje klamstwo jest blizsze prawdy), ale ja mam wyzsza temperature w domu i duzo wiekszy ten dom (mam tez posrednio grzany tez 40-to metrowy garaz), wiec takie porownywanie wprost jest bezsensowne. No i nie kapie sie w 15l wody. Uzywanie kozy wychodzi duuuuzo drozej niz grzanie pompka, bo ja sobie przepalam kostka RUF. W zeszlym sezonie poszlo chyba z 8 opakowan. To szalony wklad energetyczny w moj dom. :) Klime mam od tego lata i tylko w 2 pomieszczeniach na poddaszu, wiec nie wiem do czego pijesz. Komfort grzania klimatyzatorem to pomylka - mam tak w firmie i na pewno tego do domu nie przeniose. Wiem, ze Ty marzysz o takim rozwiazaniu i tym bardziej wspolczuje.
cieszę się, ze się martwisz o mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne .

taka grupa taryfowa z nocną taryfą przez 17 h nie istnieje w rejonie lódź teren. Informacje na stronie eprad.pl są nieświeże . waniajet krótko mówiąc

dwa- prawdopodobnie u mnie godziny taniej taryfy w ciągu dnia sa ruchome -inne latem inne zimą . a cały czas żylem w przekonaniu że 13-15. a dowiem się na 100% jak zostanie wysyłana pod licznik grupa szybkiego reagowania, shit !!! no co za burdel .

 

wnioski:

jak jest coś piękne to znaczy że należy uważać .

jak są trudności to znaczy że idziesz własciwą drogą.

 

Duonie - idę do Ciebie ........... :)

 

acha i wg eprad.pl , strefa 2 taryfa dla taryfy G12W jest w godzinach 13-16 , 22-7 , a nie jest to prawda -przynajmniej ze wstepnych rozmów telefonicznych

 

nikt nie dopisał to moge edytować

 

nie można być w pge łódź i zakupić energię od pge lublin . można jedynie zmienić całkowicie dostawce=sprzedawce.

 

cały czas aktualne -duonie ....itd

 

 

i dalej :przy moim rocznym zużyciu 2 taryfy wynoszącej 13562 kw oszczednośc na 1kwh wynosi 0,115 zł to daje ponad 1500 zł na rok oszczędności

koszt 1 taryfy w zasadzie się nie rózni.

trzeba odjąc jeszcze 6 x oplata handlowa ....i przelewy .

 

no trza się schylić po to :)

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PGE w oddziale Skarżysko Kamienna w miesiącach letnich - kwiecień- wrzesień tania taryfa jest 15-17 a w zimowych - październik-marzec - 13-15

no umnie też się tak zapowiada ...ale muszą sprawdzić

 

i jeszcze jedno . cholera oszędności topnieją mi w oczach :)

policzyłem zużycie za 7 Fv - okresów rozliczeniowych . a nie 6 tym samym roczne zużycie energii w 2 taryfie to 1151 a nie wczesniej podane 13 z czymś .

Właśnie zaoszczędzilem 2000 kw :) ...... może jeszcze raz policze ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no umnie też się tak zapowiada ...ale muszą sprawdzić

 

i jeszcze jedno . cholera oszędności topnieją mi w oczach :)

policzyłem zużycie za 7 Fv - okresów rozliczeniowych . a nie 6 tym samym roczne zużycie energii w 2 taryfie to 1151 a nie wczesniej podane 13 z czymś .

Właśnie zaoszczędzilem 2000 kw :) ...... może jeszcze raz policze ......

 

Właśnie zaoszczędziłeś 12000 a nie 2000.Szalona matematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...