Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja wbrew m.in Pyxisowi (który twierdzi ze prawie nigdy się u niego sezon grzewczy nie zaczyna.... hehe)...

odpaliłem dzisiaj łazienkę, pokój Młodego i 2 pętle w salonie na 25stopni temp. wody w układzie - czym sezon uważam za otwarty... - niestety ;-)

 

Czy jesli koszta mojego CO przekroczyly w tym sezonie promil kosztow zeszlego, to mam trabic, ze zaczal sie sezon grzewczy? Jesli Cie to uspokoi, to tak, tez zaczalem sezon grzewczy. Oststnie wlczenie pompy na cele CO chyba 7 dni temu bylo, wiec mozna powiedziec, ze to grzanie na calego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli koszta mojego CO przekroczyly w tym sezonie promil kosztow zeszlego, to mam trabic, ze zaczal sie sezon grzewczy? Jesli Cie to uspokoi, to tak, tez zaczalem sezon grzewczy. Oststnie wlczenie pompy na cele CO chyba 7 dni temu bylo, wiec mozna powiedziec, ze to grzanie na calego. :D

 

Czyli jednak włączyłeś!!!!!!!!!!!!!!! - przeproś wszystkich buraczku.... :-)

Zobaczymy jakim wynikiem zamkniemy sezon..................????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak włączyłeś!!!!!!!!!!!!!!! - przeproś wszystkich buraczku.... :-)

Zobaczymy jakim wynikiem zamkniemy sezon..................????????????????

Izolacja domu nie ma tu nic do rzeczy. Szanowny Pyxis ma durszlak, czyli dom z wentylacją grawitacyjną. Ogrzanie 130m3/h ( czyli minimalnego strumienia wentylacji ) od 0 do +20 st. C to 1kWh - czyli 24 kWh/dobę. Takiej, czy nawet dwa razy mniejszej ilości kWh, nie uzupełni się zyskami bytowymi. Dlatego ogrzewanie będzie pobierało energię gdy temperatura powietrza nawiewanego spadnie poniżej 15 st.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z elektrykiem. Chyba muszę go wywali. Co chwilę podnosi mi opłaty za robotę i w końcu przeszedł samego siebie. Za kwitek o skończeniu instalacji chce dodatkową kasę.

Dla zasady muszę go wywalić i poszukać kogoś kto mi podbije świstek do energetyki.

Nie zamierzam mu więcej bulić.

 

Byłem dziś w Tauronie, mogę wziąć bez problemu taryfę która mi się podoba (muszę mieć świstek).

Do wyboru mam g11, g12, g12w. Nie ma limitu zużycia kWh za poprzedni rok, od razu można brać g12w,

Podpisując umowę od razu muszę się zdecydować czy chcę wszystko od Tauronu (umowa kompleksowa, tak się miła Pani wyraziła) lub inna (nie pamiętam). Przy zawarciu tej drugiej od razu niby mogę iść do innego sprzedawcy. Ciekawe jak to wyjdzie w realu.

Byłem w Tauronie w Rybniku.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z elektrykiem. Chyba muszę go wywali. Co chwilę podnosi mi opłaty za robotę i w końcu przeszedł samego siebie. Za kwitek o skończeniu instalacji chce dodatkową kasę.

 

Dlatego trzeba z każdym podpisywać umowę. Bez tego jesteś na przegranej pozycji.

A najgorsze co może być, to robota po znajomości lub "kolegowanie się" z wykonawcą.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba z każdym podpisywać umowę. Bez tego jesteś na przegranej pozycji.

A najgorsze co może być, to robota po znajomości lub "kolegowanie się" z wykonawcą.:yes:

 

bez umowy zawsze może nie zapłacić, więc jest na wygranej ;). a po znajomości to faktycznie problem. mój nowy sąsiad zajmuje się wykończeniówką, myślałem, żeby go zatrudnić u siebie, ale nie chcę psuć tej znajomości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubiegla zima nie byla niczym nadzwyczajnym - miescila sie z sredniej wieloletniej

podobnie jest ze srogimi zimami ....

 

ale skoro juz teraz w rosji jest zimniej niz srednia wieloletnia ....

 

ale co tam ... ty sie znasz lepiej ....

 

lepiej sie martw ... bo PoCoCiTo przestanie dzialac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubiegla zima nie byla niczym nadzwyczajnym - miescila sie z sredniej wieloletniej

podobnie jest ze srogimi zimami ....

 

ale skoro juz teraz w rosji jest zimniej niz srednia wieloletnia ....

 

http://polish.wunderground.com/history/airport/EPKT/2014/10/18/MonthlyHistory.html?

 

u nas cieplej niż średnio w poprzednich latach. zapewne Rosjanom chodzi o sprzedaż gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...