Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przecież w rekuperatorze jest filtr powietrza!!!! pięknie zbiera wszystkie pylki, kurz itd. u ciebie przez nawietrzniki wieje bez kurzu???

 

Rozumiem że poza domem nosi się filtr na nosie i ustach, żeby przypadkiem zakurzonego powietrza nie łyknąć.

To absurd. Potem się ludzie dziwią że maja alergie.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki jest maksymalny okres oczekiwania na zainstalowanie licznika w istniejącym przyłączu?

Jutro ma wpaść nowy elektryk na przegląd instalacji, jeśli wystawi mi zaświadczenie, to w piątek lub poniedziałek jadę do Tauronu.

No i tu się zastanawiam. Jeśli nie wezmę kompleksowej usługi, teoretycznie mogą wydłużyć okres montażowy do ostatniej chwili (rok?).

Kolega mi opowiadał ostatnio jak jego sąsiad czeka prawie rok na licznik. Przyłącze już ma. Tylko że w trakcie stawiania skrzynki ostro pokłócił się z elektrykami o miejsce jej postawienia. No i teraz czeka.

Czy nie wywiną mi takiego samego numeru?

 

Hmmm Ja jak podpisałem umowę w enerdze to licznik założyli na drugi dzień a Pani mowila ze mają na to 14dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś dupy i zwyczajnie szukasz usprawiedliwienia. :yes:

 

Jak bym mial mozliwosc zrobienie WM zgodnie ze sztuka, to bym takowa na pewno wykonal. Ale nie bylo takiej mozliwosci (pomijam juz kwestie finansowe). Takiej jak jest u Ciebie polepinej z folii bez mozliwosci jej wyczyszczenia z nadzieja nadziei, ze nic sie nie stanie po latach najzwyczajniej nie chcialem. Zapewne wiesz czyja matka jest nadzieja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Jak bym mial mozliwosc zrobienie WM zgodnie ze sztuka, to bym takowa na pewno wykonal. Ale nie bylo takiej mozliwosci (pomijam juz kwestie finansowe). Takiej jak jest u Ciebie polepinej z folii w nadziei, ze nic sie nie stanie po latach najzwyczajniej nie chcialem.

 

bajki opowiadasz na usprawiedliwienie

bez problemu, mozna instalację zrobić z rur sztywnych, które mógłbys sobie czyścić i 4 razy w roku - skoro masz schizy.

są firmy które takie instalacje robia

 

Dałeś d... tak jak napisał Liwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście WM traktuje jako system podnoszący komfort użytkowania domu, a nie jako źródło oszczędności, mieszkam dopiero od 5-miesięcy i wiem że nawet gdybym miał mieć prąd na ogrzewanie za darmo do końca życia, to i tak zainwestowałbym w WM.... ciągły efekt świeżego (ciepłego) powietrza we wszystkich pokojach - bezcenne!! Nie mówiąc już o gotowaniu czy smażeniu, po prostu tego nie czuć

 

Dokładnie tak. U mnie uruchomienie wentylacji nastąpiło tydzień po tym, wrzuciłem do pomieszczeń dostawę 35m3 styropianu na elewacje.

Częsc styropianu była swieża i wydzielała jeszczcze "plastikowy" zapach, ktory utrzymywał się w pomieszczeniach mimo pouchylanych okien.

Wentylacja mechaniczna po uruchomieniu (i pozamykaniu okien) poradziła sobie z tym zapachem w 2h.

Przy czym, pracuje poki co na najniższym biegu (80m3/h), pobiera 16-18W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maskę na nosie i ustach jak często wymieniasz ? ;)

 

No Pyxio na pewno to robi, bo ciągle pisze o jakimś czyszczeniu kanałów nawiewnych. :)

 

Ale prawda jest taka, że w domu mniej kurzu, mniej robactwa i wystarczająco dużo świeżego powietrza.

I tak jak podłogówka, tak WM z odzyskiem ciepła, była by w każdym moim następnym domu gdyby przyszło mi się kiedyś budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że poza domem nosi się filtr na nosie i ustach, żeby przypadkiem zakurzonego powietrza nie łyknąć.

To absurd. Potem się ludzie dziwią że maja alergie.:o

 

alergi nie mam, moja rodzina też, pyłków i brudu się nie boje (prowadzę szkołkę roślin ozdobnych)!! za to dzięki temu filtrowi w reku kobita ma mniej odkurzania, a montując filtr węglowy można pozbyć się smrodu dymu np. z sąsiedniego domu opalanego wunglem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. U mnie uruchomienie wentylacji nastąpiło tydzień po tym, wrzuciłem do pomieszczeń dostawę 35m3 styropianu na elewacje.

Częsc styropianu była swieża i wydzielała jeszczcze "plastikowy" zapach, ktory utrzymywał się w pomieszczeniach mimo pouchylanych okien.

Wentylacja mechaniczna po uruchomieniu (i pozamykaniu okien) poradziła sobie z tym zapachem w 2h.

Przy czym, pracuje poki co na najniższym biegu (80m3/h), pobiera 16-18W

 

Gdy ja po raz pierwszy uruchomilem reku też byłem zaskoczony, na początku trzymałem go tylko na 50-100m3/h co i tak dawało kilkukrotnie lepszy efekt niż w poprzednich miejscach zamieszkania gdzie mialem WG. Teraz jadę prawie non-stop na 125m3/h i czuje się jak wiosną w rodzinnym domu przy pootwieranych na rozcież oknach, wyższe biegi używam na razie tylko do szybkiego wietrzenia np podczas smażenia ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki opowiadasz na usprawiedliwienie

bez problemu, mozna instalację zrobić z rur sztywnych, które mógłbys sobie czyścić i 4 razy w roku - skoro masz schizy.

są firmy które takie instalacje robia

 

Dałeś d... tak jak napisał Liwko

 

Npisalem Ci, ze w moim projekcjie domu takiej instalacji zrobic sie nie dalo.

Policz tez ile kosztuje taka prawdziwa instalacja WM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie wykonana instalacja wentylacyjna - grawitacyjna jest możliwa tylko przy uwzględnieniu jej w projekcie, i od początku budowy. Są to kanały nawiewne (najlepiej z GWC) oraz kanały wywiewne. Wykonanie tego poprawne jest na prawdę sztuką, która została zapomniana. Dzięki takiej wentylacji powietrze wchodzące do domu latem był chłód (ca 8 stopni) a zimą nawiew "ciepłego" (8 stopni) Dziś stosuje się protezy - WM i wmawia inwestorom, że tak jest lepiej.

Rekuperator z sprawnością 80-90% to bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19

Rekuperator z sprawnością 80-90% to bzdura.

 

sam rekuperator może tyle mieć - jak najbardziej

cała instalacja na pewno będzie mieć mniej - ile mniej, to zalezy już do tego jak wiele błędów zostało popełnionych po drodze

75% jest już jak najbardziej realne

troche się zmienilo od czasów jak ty ponoć montowałeś WM :p

 

Npisalem Ci, ze w moim projekcjie domu takiej instalacji zrobic sie nie dalo.

Policz tez ile kosztuje taka prawdziwa instalacja WM. :)

 

to że tobie tak się wydaje, to wcale nie oznacza że tak faktycznie było

wiem ile kosztuje taka instalacja WM - wcale nie tak drogo jak pewnie myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ciepła (rekuperator) to powierzchnia wymiany i różnica temperatur 75% jest taką samą bzdurą jak 80% czy 90%

Montowałem WM tylko gdy nie możliwa była WG.

 

to wytłumacz mi dlaczego przy minus 2st na zewnątrz i 22 w środku miałem na nawiewie 17st,???? dodam że mierzone termometrem z sondą włożoną w przewód od nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz nawietrzaki w oknach, to przez kazde z nich "saczy" sie niewielki strumien.

 

patrząc na twoje rachunki za ogrzewanie to ten sączący się strumień musi być naprawdę niewielki...:cool:

albo masz super energooszczędny dom ...;)

obstawiam raczej to pierwsze ...:p

 

ps. tylko nie wyskakuj z PC bo aby uzupełnić tylko straty twojej WG musiała by łyknąć ok. 1000kwh z gniazdka a patrząc na twoją stopkę to ...

"capi " w chałupie ale jest ciepło...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre parametry, aż niewiarygodne. Przy -20 były jeszcze lepsze. Jaka jest średnioroczna temperatura sezonu grzewczego? Postęp technologiczny jest ogromny. Dobrze jak dane producenta można zweryfikować w tym wypadku termometrem. Dla jasności potrzebne temperatury powietrza (4) dwa wloty i dwa wyloty. Będziemy wtedy wiedzieli ile ciepła rekuperator odzyskuje z wylotu a ile daje do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...