Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

najpierw zmierz jedno i drugie, porównaj zależności a potem się wykazuj ...:D

raczej "wszechwiedzący" Pyxis ...;)

 

Czyz bys mial w domciu wysoka wilgotnosc i "smrodek" (jak to ujales) z tym zwiazany? Cos mi sie kojarzy, ze pisales kiedys o duzej wilgotnosci u siebie. Moze stad ten dziwny "opor" przed zaakceptowaniem rzeczy oczywistych. :)

 

Jesli sztucznie nie wprowadzasz wilgoci przez nawilzacze, to RH jest scisle powiazana ze stopniem "zuzycia" powietrza w domu, czy Ci sie to podoba czy nie. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyz bys mial w domciu wysoka wilgotnosc i "smrodek" (jak to ujales) z tym zwiazany? Cos mi sie kojarzy, ze pisales kiedys o duzej wilgotnosci u siebie. Moze stad ten dziwny "opor" przed zaakceptowaniem rzeczy oczywistych. :)

 

 

wysoką wilgotność w moim domu...

a co to takiego ...???:cool:

 

nie pisz o akceptacjach i oporach bo sam "dałeś ciała" z wentylacją a teraz będziesz do usranej śmierci robił wywody jaka to ona skuteczna i komfortowa ...

wilgotność wewnątrz chałupy jest ściśle powiązana z temperatura zewnętrzną, jeżeli masz cały czas "komfortowe" 50% w zimie to gratuluję "wydajnej wentylacji i świeżutkiego powietrza" ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donosze ze "pykneło" mi dzis 0,2kWh miedzy 13a15

 

Wiec sezon grzewczy mozna uznac za rozpoczety ;-)

ale to nie za wiele mówi . mogły się włączyć o 14.58 i wyłączył je reżim czasowy a chciałyby jeszcze "pochodzic"

ostatnio tak mnie nachodzi... , że jednak jedyny rozsądny pomiar temp to ten w kanale na wywiewie z chałupy .

tam temp jest mniej podatna na wahania np związane z wpadającym słoncem.

Przymierzam sie żeby tam wepchnąc czujnik od sterownika , ale jak dla mnie to sporo zachodu.

 

Jeśli późno chodzisz spać i późno wstajesz, to nie jesteś nocnym markiem tylko SKOŃCZONYM LENIEM ...a bo tak jakoś za oknem listopadowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, nie mam podlicznikow na kazda petle

Ale sterowanie na podstawie temp z wyrzutni nie jest dobrym rozwhazaniem!

U mnie np mogla wlaczyc sie mala polnocna lazienka albo jeszcze mniejsze wc kolo garazu, jesli nawet wyl sie po 10min o 15 to wl sie o 4nad ranem, spadki temp o 0.25*C sa do przyjecia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterowanie na podstawie temp z wyrzutni nie jest dobrym rozwhazaniem!

przy moim , kulawym rozwiązaniu gdzie jest pełne piętro i parter i ogarnia to jeden sterownik , to wydaje mi się jedyne sensowne.

dzisiaj też postanowiłem odpalić ogrzewanie. ale jedyne co osiągnąłem to falstart.

wywaliło róznicówke , bo włączyło się zapezpieczenie kotła. Pompka przestała pracować . rozkręciłem , pogmerałem w środku i chodzi. przeczyściłem filtr. po 1,5 sezonie, tam był gnój . Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, nie mam podlicznikow na kazda petle

Ale sterowanie na podstawie temp z wyrzutni nie jest dobrym rozwhazaniem!

U mnie np mogla wlaczyc sie mala polnocna lazienka albo jeszcze mniejsze wc kolo garazu, jesli nawet wyl sie po 10min o 15 to wl sie o 4nad ranem, spadki temp o 0.25*C sa do przyjecia ;-)

sorry że nastepny post .

tak się TYLKO zastanawiam.

grzejemy akumulacyjnie . jaki sens ma pykanie , jak to ma się naładować i oddać . co da/daje pykanie .

w warstwie kleju , rozumie

no, mówie że jakoś listopadowo

 

i jeszcze . u mnie włączyło się - tak mi z chałupy donoszą - o 15 i na 100% pochodziło do 17 . Nie wiem sprawdzę jak dotrę do domu. Co wyłączyło kocioł czy sterownik czy reżim.

Ale po telefonie do domu wnioskuje że reżim. bo temp podobno nie drgnęła albo słabo , a podłoga ma 21.5 C

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że nastepny post .

tak się TYLKO zastanawiam.

grzejemy akumulacyjnie . jaki sens ma pykanie , jak to ma się naładować i oddać . co da/daje pykanie .

w warstwie kleju , rozumie

no, mówie że jakoś listopadowo

 

i jeszcze . u mnie włączyło się - tak mi z chałupy donoszą - o 15 i na 100% pochodziło do 17 . Nie wiem sprawdzę jak dotrę do domu. Co wyłączyło kocioł czy sterownik czy reżim.

Ale po telefonie do domu wnioskuje że reżim. bo temp podobno nie drgnęła albo słabo , a podłoga ma 21.5 C

 

bo u mnie ma znaczenie gdzie i ile pyka

uzupełnia straty bezpośrednio tam gdzie występują bez dogrzewania/przegrzewania inncyh pomieszczen gdzie temperatura nie spadła poniżej zadanej

 

akumulacja ma znaczenie w okresach letnich , przejściowych oraz w zimie np w momencie gdyby zabrakło prądu

reszta ... to mrzonki - tyle ile dom straci poprzez przegrody tyle musi uzupełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta ... to mrzonki - tyle ile dom straci poprzez przegrody tyle musi uzupełnić

 

Zaczyna nabierac znaczenia jesli korzystasz z taniej taryfy, bo kiedy uzupeniasz straty zaczyna byc sprawa "kluczowa". Duza akumulacje pozwala wydluzyc okresy pomiedzy kolejnymi zalaczeniami ogrzewania bez wahan temperatury w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w doopie mam cykle start-stop, które zabijają Twoja, leciwa juz, aparaturę.

 

 

Jesli zaloze 1800 startow/rok i polowe tego co deklaruje dla sprezarki producent (50 tys startow) wychodzi ponad 27 lat. Zostalo jej jeszcze 24 lata. Jakos to przeboleje, bo jesli wyjde poza polowe deklaroacji producenta, to juz bedzie powyzej 50 lat. Chyba sie nie bede martwil tym na zapas. :)

 

Zastanawiam sie, jak wyglada z tymi matami w kleju u Ciebie grzanie akumulacyjne, bo kiedys klamales, ze grzejesz tylko w tanim prdzie. Doopsko marznie w drogiej? Mocno? Troche mi sie wyjasnilo skad u Ciebie ten piwniczny klimacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kolegi miloszenko, kiedy przyjdzie na gaz.

no właśnie .Miloszenko , Cubic , dalibyście jakieś dane.

 

U mnie to "pykanie" o ktorym mowa wcześniej pożarło 74 kwh w ciągu doby. Na mój maly rozumek , tak została wyssana chałupa z energii,( plus straty w ciągu dnia gdzie cały czas było 4 C , a nad ranem 0 C. )

 

Wg mnie pykać to sobie może przy gazie , farelkach :) w płaskiej taryfie , ale przy akumulacji to jakoś nie ten tego. mam taryfe G12W i przerabiałem pykanie w weekendy i przy 7 cm wylewki to pykanie jest mniej efektywne niż ładowanie. Oczywiście to subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie .Miloszenko , Cubic , dalibyście jakieś dane.

 

U mnie to "pykanie" o ktorym mowa wcześniej pożarło 74 kwh w ciągu doby. Na mój maly rozumek , tak została wyssana chałupa z energii,( plus straty w ciągu dnia gdzie cały czas było 4 C , a nad ranem 0 C. )

 

Wg mnie pykać to sobie może przy gazie , farelkach :) w płaskiej taryfie , ale przy akumulacji to jakoś nie ten tego. mam taryfe G12W i przerabiałem pykanie w weekendy i przy 7 cm wylewki to pykanie jest mniej efektywne niż ładowanie. Oczywiście to subiektywne odczucia.

 

to Twój pierwszy sezon? Nie wiem jak w akumulacji ladowac podloge zeby bylo akurat na caly dzien dajmy na to 21 czy 22 st. Ja tam wole ustawic jedna temperature i miec to gdzies ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, nie mam podlicznikow na kazda petle

Ale sterowanie na podstawie temp z wyrzutni nie jest dobrym rozwhazaniem!

a nie uważasz , że temp jak jest w domu , powinno się podawać właśnie tą z kanału wywiewnego? no ja utrzymuje /staram się nie różnicować temperaturowo pomieszczeń. Wg moich obserwacji ta temp w kanale wywiewnym z domu jest uśredniona /wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...