Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam bytowy po 48gr, a ty?

co rozumiesz przez bytowy ? 1 taryfa ? srednia z okresu letniego ?

OBECNIE , PGE

śr 0,45 br za rok

1- coś 0,82 br

2- 0,45 br ?

dane w pendrivie , który się nie chce qrwa załaczyć a nie zgrałem danych

te optymistyczne założenia to po przejsciu do D...N

 

za okres letni wyszła średnia 0,53/kwh zł z fv

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj dostałem informację z Duonu

Przewidywany termin rozpoczęcia sprzedaży: 01.12.2014

 

tez taką mam informacje w systemie ...

 

Chyba z tonę jabłek ususzę, i to w pierwszej taryfie :D

 

tylko za przesył trzeba bedzie płacić ... ale co tam ... ;)

 

 

parę godzin temu pisałem że w nocy 26kWh ustukalo, teraz przez 2 godziny 13-15 wyszło niecałe 10 kWh

 

u mnie 13-15 dziś 2,8

w nocy może mniej już pójdzie bo słońce zaczęło świecić - ale jak już pomieszczenia północne spadły poniżej 21 .. to nie ma bata - będą pykać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez bytowy ? 1 taryfa ? srednia z okresu letniego ?

OBECNIE , PGE

śr 0,45 br za rok

1- coś 0,82 br

2- 0,45 br ?

dane w pendrivie , który się nie chce qrwa załaczyć a nie zgrałem danych

te optymistyczne założenia to po przejsciu do D...N

 

za okres letni wyszła średnia 0,53/kwh zł z fv

 

Po odjęciu PC (zużycia w poszczególnych taryfach i kwoty) dzielę pozostałą kwotę przez pozostałą ilość kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no , wyobrażam sobie . U mnie bez wody co, cwu , bytowy może wyjdzie 4700 /12 = 394 PLN średnio miesiąc . to by było do przyjecia

też w grudniu (mam nadzieje) w D...N

a , i nie wziąlem pod uwagę że faktycznie , w grudniu promcja , ...to bedzie jeszcze mniej

 

U nas miesiecznie nie licząc ogrzewanie 200zl +-20zl 2 osoby dorosłe :p z cwu (cwu pci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas miesiecznie nie licząc ogrzewanie 200zl +-20zl 2 osoby dorosłe :p z cwu (cwu pci)

 

u mnie to samo, 2 osoby dorosłe + dziecko, za październik wyszło 204zł włącznie z ciepłą i zimną wodą (pompa glębinowa), rekuperacją i wszystkim innym oprócz ogrzewania, które nie wiem kiedy odpalę bo puki co wieczorne przepalanie w piecokominku daje nam niesamowity klimacik..... na razie poszlo 15kg brykietu, w domu cały czas powyżej 20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczac sie non stop nie powinno. Ja mam ustawiona histereze temperatury wylewki na 0,2… .i zalaczanie nie jest czeste. Typowa przerwa to 2-3h pomiedzy zalaczeniami i cykl grzania w okolicy 1,5h-2h
hehe to zestaw idealnie skrojony pod tania taryfę... nie dziwie sie, ze nie chcesz pokazac faktury, bo tam 50/50droga tania... jasko by Cie śmiechem zabil.

 

aha - jak ten Twoj klamot potrzebuje 1.5-2h, zeby podniesc temp wylewki o 0.4stC, to ja nie mam wiecej pytan...

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej. Używasz jednej czy dwóch taryf?

2 . liczysz mnie i coś źle wychodzi ?

cwu przez 7 m-cy mam z PPCi

 

tu gdzie jestem pendriva nie czyta , za kilka godzin podłącze go gdzie chodził bedzie i mogę się bronić :) teraz nie lej :)

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ile dni trwał już poprzedni ale ile dni trwa już ten. ? już po kawie ?

poprzedni do 24,10,2013 - 39 dni...

obecny do 24,10,2014 - 38 dzień ...:yes:

z tym że obecny miał falstart pod koniec sierpnia ( 5 dni...), potem było trochę przerwy i od 21,09 jest już cały czas...

u nas nie ma czegoś takiego że czekamy z termometrami aż spadnie w chałupie do 19* nad ranem to włączamy a jak jeszcze jest 19,5* to zakładamy drugi sweter i czekamy...

ogrzewanie jest przez cały rok na czuwaniu ustawione na 23* i załącza się kiedy spadnie do 22,5* ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie ma czegoś takiego że czekamy z termometrami aż spadnie w chałupie do 19* nad ranem to włączamy a jak jeszcze jest 19,5* to zakładamy drugi sweter i czekamy...

nie gadaj , fajnie chodzi się w kombinezonie narciarskim po chałupie ,jedyny minus to jak sąsiedzi przyjdą ....te niezręczne tłumaczenia :)

co im powiem , że wyjeżdzam do zakopca ? przecież wiedzą że tam jeszcze śniegu niet

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad nie wierzy że dom można grzać prądem, jak to nazwał dogrzewać tak ale aby grzać?

Podłączył gaz i po pierwszym sezonie napykało 5 tys zł więc w kolejnym sezonie zmienił taryfę gazową na jak najmniejszą i codziennie w sezonie grzewczym podjeżdża pod salon z taczką załadowaną drewnem i pali w swojej kozie z szybą 2mx2m. Mówi że ważne aby tam gdzie się siedzi było cieplej a nawet za gorąco, w sypialniach może być chłodno.

Jako dobry sąsiad kiwam głową, że ma rację. Jednak tego, że z mojego jedynego komina dymka nigdy nie widać, nie może przełknąć.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...