Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

do ilu mniej więcej grzejecie posadzkę źeby było w domu 21-21.5 ?

 

U mnie przy +5*C na zewnatrz pompa grzeje posadzke do 23*C. Dla 0*C jest to 24*C (grzeje akumulacyjne z zadana temperatura w domu 22*C - przy tych ustawieniach ni spada ponizej tej zadanej).

Niestety moj sterownik pozwala ustawic krzywa grzewcza z dokladnoscia 1K. To jego najpowazniejsze "uposledzenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie przy +5*C na zewnatrz pompa grzeje posadzke do 23*C. Dla 0*C jest to 24*C (grzeje akumulacyjne z zadana temperatura w domu 22*C - przy tych ustawieniach ni spada ponizej tej zadanej).

Niestety moj sterownik pozwala ustawic krzywa grzewcza z dokladnoscia 1K. To jego najpowazniejsze "uposledzenie".

 

u mnie podobnie z tym ze ja mam całkowicie upośledzone sterowniki :) żadnej krzywej ile mu ustawie tyle pilnuje histereza stała 0,1*C + kaganiec na godziny II taryfy :p

obecnie przy dzień +7 do +10 noc -2 do +1 podłogę grzeje do 23 C wewnątrz 21,5 do 21,8 w sumie od 5:00 - 6:00 3 obwody z 7 a w dzień 13:00 - 14:30 całość podłogi razem na dobę obecnie ~ 18 do 20 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

ten mój sterownik ma coś takiego jak temp podłogi tj można na nim ustawiać tylko maksymalną temp podłogi , powyżej której rozłaczy

ma temp powietrza - to jest ta niby dzienna

ma temp chwilową , na nią "histeryczka " chyba nie działa

ma regulowaną histerezę do chyba 1 C co 0,1 C

i żeby miał regulowaną histereze w zależności od programów - już by było lepiej , tzn byłoby super , a tak dupa.

 

ma regulowaną temp co 0,5 C a gdyby było co 0,1 C też bym sobie poradził

 

czyli tak naprawdę nie układ jest be tylko sterownik . Kiedyś o tym Miloszenko pisał że te sterowniki jakieś takie nie tego do akumulacyjnych chałup

 

Edit

Właśnie , Miloszenko też , wziął się i zniknął. A tu sezon grzewczy

 

Gdzie zniknal, lata i reguluje i wyciska co sie da:)

 

Co sterownika u mnie do junkersa to jest to model FW100 i jego histerezy ja regulowac nie umiem. Dziala w zakresie 0.6 ponizej zadanej wlacza grzanie a 0.6 powizej wylacza.

 

Co do mojego obecnego sposobu grzania to jest tak:

 

Klima grzeje w salonie i ogrzewa ile moze. Obecnie zalaczona jest 24/dobe.

 

Podlogowka zostala ustawiona tylko na lazienki, kuchnie i 1 sypialnie. Grzeje ok 60 minut przed czasem kapieli.

 

Obecnie zuzycie oscyluje wokol 5-6 kWh z klimy oraz 0.5-0.6 m3 (czyli 5-6 kWh) z gazu. DOtyczy to dni gdzie praktycznie slonca brak (90% dnia jest mgla).

 

W dzien mocno sloneczny klima zuzyje nie wiecej niz 2 kWh.

 

Obserwacje:

 

Komfort w lazienkach jest super, wszyscy maja pozytywne odczucia od odczuwalnie wygrzanej podlogi.

 

W ciagu dnia klima ma zadane 21 stopni, ale w praktyce daje to 23 (nie wiem jak to producent zaprogramowal, ale te 2 stopnie mniej trzeba zadac zeby trafic z temperatura).

 

Porownujac do zuzycia z roku poprzedniego oszczednosc w stosunku do 3.5-4 m3 gazu na dobe jest znaczaca, i to nie biorac po uwage faktu, iz w tamtym roku pazdziernik byl mocno sloneczny i cieplejszy.

 

Poki co jestem zadowolony z wynikow, coraz bardziej sklaniam sie ku temu, aby CO/CWU byly dopalane z fitiwoltaiki a kazde pomieszczenie posiadalo okno na wschod/poludnie :) (taki jamnik a'la Barthz tyle z plaskim dachem).

 

Do dzis z klimy w pazdzierniku poszlo ok. 70 kWh, dogrzewanie lazienek trwa od 4 dni, takze pazdziernik na CO zje jakies 50 zl.

 

Ostatecznie w trzecim swoim domu (drugi sie wlasnie buduje ale on nie jest dla mnie do mieszkania) chcialbym miec CWU z odzyskiem w stylu Jaskowym dogrzewane prostym solarem, a CO z kabelkow dopalane klima i ogniwami.

 

Mozna sie wtedy ocierac o zerowe koszty i samowystarczalnosc niekoniecznie przy domu o parametrach pasywniaka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zniknal, lata i reguluje i wyciska co sie da:)

 

 

 

Poki co jestem zadowolony z wynikow, coraz bardziej sklaniam sie ku temu, aby CO/CWU byly dopalane z fitiwoltaiki a kazde pomieszczenie posiadalo okno na wschod/poludnie :) (taki jamnik a'la Barthz tyle z plaskim dachem).

 

Do dzis z klimy w pazdzierniku poszlo ok. 70 kWh, dogrzewanie lazienek trwa od 4 dni, takze pazdziernik na CO zje jakies 50 zl.

a jeszcze miałem nadzieję :) że zklimą coś nie tak . No trza kupić ....

Jakby to TB przeczytał , kabelki i dopalacze powietrzne , woda na młyn

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze miałem nadzieję :) że zklimą coś nie tak . No trza kupić ....

Jakby to TB przeczytał , kabelki i dopalacze powietrzne , woda na młyn

 

Dzięki

 

Szczerze to pomimo jego "oderwania" od realiow jego stwierdzenie: "system utrzymania komfrotowej temperatury" jest bardzo odekwatny do dzisiejszych coraz cieplejszych domow.

 

W okresach przejsciowych same zyski bytowe czy slonecznie potrafia dom przegrzac i wtedy klima zrobi swoje i zrobi to blyskawicznie. Czasem nawet nie chodzi o sama temperature, ale o komfort przebywania. Bo jesil w lazience jest na wysokosci 2 metrow 22 stopnie ale podloga dopiero co dogrzana, to jest to o wiele bardziej komfortowe niz 23 stopnie i zimna podloga. Dlatego ja chetnie bym przyjal znacznie wieksza moc w wylewce tylko po to zeby szybko i efektywnie podnosic temp. podlogi w ramach potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie póki co ostatniej doby więcej poszło - około 30kWh ale muszę na szybko zabudowac wejście na poddasze - bo teraz są otwarte schody (powierzchnia otworu około 5m2) i tam sporo chłodniej, bo na poddaszu nie grzeję więc spieprza tam sporo ciepła.. i wreszcie chyba powieszę firanki i zasłony w oknie od salonu bo też już czuję że przyszedł czas ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM OFERTĘ NA OGNIWA FOTOWOLTAICZNE za 8 tyś + 8% vat

za jakieś 1 kw

przy zużyciu rocznym 4 tyś kwh ma to jakiś sens?

ile tych kw bym potrzebował?

 

nie kombinuj

czekaj spokojnie na telefon ode mnie

w banku już mam dogadane

koleś był na szkoleniu i zna nowe założenia

kupisz za pół ceny

a jak nie zmienią założeń to za 25%

ogniwa przytargamy zza Odry bo tańsze

VAT nas pociśnie, niestety

montera mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bys okreslil terazniejsza pore roku? Klimatycznie to juz zima? Jakos mi sie nie wydaje.

 

Ja sie nie czepiam, tylko warto poczekac z wnioskami na takie grzanie zimowa pora.

 

Pisalem, ze srednia dobowa to 2-3 stopnie. Jak to nie jest zima to co to jest?

 

A Ty juz grzejesz w swoim pasywniaku czy tylko podziwiasz plomien w kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie?

 

Ze jest grono ludzi ktore grzeje lub pisze o grzaniu klimatyzatorem zeby nie napisac ze grzeje dom Pompa Ciepla?

 

mamy PC z funkcja chlodzenia lub Klimatyzatory z funkcja grzania... z tym ze PC sa beee ;)

Myślałem, że potrafisz wyjaśnić dlaczego klimatyzator nie jest PC - ale jak widać nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Pisalem, ze srednia dobowa to 2-3 stopnie. Jak to nie jest zima to co to jest?

 

niby masz rację

Jesień – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z malejącą średnią dobową, oraz (w przypadku Polski) stosunkowo dużym w skali roku opadem atmosferycznym. W świecie roślin i zwierząt jest to okres gromadzenia zapasów przed zimą[1].

 

Za jesień klimatyczną przyjmuje się okres roku (następujący po lecie), w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 15 a 5 °C[2]. Zasadniczo po jesieni następuje zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy – przedzimie.

 

Przedzimie, szaruga jesienna – jedna z dwóch uzupełniających pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego (drugą uzupełniającą porą jest przedwiośnie).

Za przedzimie przyjmuje się okres roku na styku jesieni i zimy, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 0 °C (z tendencją malejącą)

 

nie popadajmy a paranoje, przecież nie ma tak, że dzisiaj mamy średnią temperaturę dobową 2C to mamy zime, a jutro jak sie ociepli i będzie średniodobowo 6C to znowu będzie jesień??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...