Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprostujesz, jak juz bedzie zima. OK?

 

Bede pisal na biezaco zeby Cie skiskalo z zazdrosci :p

 

A tak w ogole w tym swoim zacietrzewienu nie zwrociles uwagi iz swoje pomiary odnosze przede wszystkim do zuzycia z poprzedniego sezonu, a podobno tamta zima byla wyjatkowo ciepla. Mimo to zuzycie miesiac do miesiaca jest mniejsze o prawie 2/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede pisal na biezaco zeby Cie skiskalo z zazdrosci :p

 

A tak w ogole w tym swoim zacietrzewienu nie zwrociles uwagi iz swoje pomiary odnosze przede wszystkim do zuzycia z poprzedniego sezonu, a podobno tamta zima byla wyjatkowo ciepla. Mimo to zuzycie miesiac do miesiaca jest mniejsze o prawie 2/3.

 

Oj, zazdroscil Ci na pewno nie bede takiego grzania. Bez obaw. :)

 

Nie wiem o jakim "zacietrzewieniu" piszesz. Po prostu wyciagasz daleko idace wnioski nie testujac tego rozwiazania zima. Zreszta w zeszlym roku chyba po 2 czy 3 dniach "odtrabiles" jaki to swietne rozwiazanie.

Grzanie nadmuchem z klimy w chalupie to system daleki od idealu - jedynie tanszy w stosunku do gazu. W tym sensie to pewnego rodzaju proteza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba! Juz mi w pazdzierniku 36 zl pompa nakrecila. :) Ale na nowa pompe? Cala? Ta wybuchnie jak kociolek, czy jak? Moze Ci o obiegowke chodzi?:D
o obiegowkę to może biegac a nie chodzić. miałam na myśli tego klamota za dziesci tysięcy. czy wybuchnie? Tu wybuchniesz płaczem, jak zaniemoże na przełomie stycznia i lutego roku dwudziestego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda_______leno.... Czy Ta Ze Zdjęcia to TY, czy po prostu masz dobry gust?

 

Dzień dobry wieczór!

 

Jeszcze tu nie pisałem, więc dwa zdania o mnie.

1. Mam dom w stanie surowym, który projektowo ma mieć poniżej 25kwh/m2*rok i nie wiem czym go ogrzewać bo boję się kabli i PCi, nie chcę płacić za przyłącze i abonament gazowy, a nie chce mi się palić w piecu.

2. W związku z tym zastanawiam się nad PEXami napędzanymi ciepłą wodą z bojlera ogrzewanego w II taryfie i chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, bo w tym systemie grzanie CO+CWU powinno mnie kosztować poniżej 2 tyś miesięcznie, a inwestycja jest warta poniżej 10 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxsio włącz już tryb zima, bo za dnia w porywach +12 , a mi teraz termometr od pogodynki pokazuje -1.

A wczoraj w nocy jak jechałem, to było -4 o 2.00

 

U mnie sie sam wlacza na sterowniku na podstawie temperatury zewnetrznej. Automagicznie. Teraz mam z tego co pamietam ustawione na 16*C jego przelaczenie. Zdaje sie, ze to srednia z oststnich 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda_______leno.... Czy Ta Ze Zdjęcia to TY, czy po prostu masz dobry gust?

 

To jej fotka. Jak masz odwage to startuj. Bede Ci kibicowal. :)

 

Mam dom w stanie surowym, który projektowo ma mieć poniżej 25kwh/m2*rok

[...]

, bo w tym systemie grzanie CO+CWU powinno mnie kosztować poniżej 2 tyś miesięcznie, a inwestycja jest warta poniżej 10 tyś.

 

To ile Ty masz arow do ogrzania, ze planujesz takie rachunki miesieczne? Tyle nawet Hipolit przy matach grzewczych nie placi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie "dziesci" dziecinko. Nascie ledwie, nascie. :)
naście to sam klamot kosztował a panowie sprzedawcy uprawiają wolontariat. aż dziw bierze, ze nie znalazles takich do ogrodu czy elewacji. no i producent styro byl mega skąpy, bo za symboliczna zlotowke zaoferował Ci tylko 10cm na caly dom... cuda w tym Strzygomiu, panie, cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jej fotka. Jak masz odwage to startuj. Bede Ci kibicowal. :) To ile Ty masz arow do ogrzania, ze planujesz takie rachunki miesieczne? Tyle nawet Hipolit przy matach grzewczych nie placi!
nie znam pani M, ale mysle, ze jak nie masz PocoCito min 15kW, to nie będziesz poważany. Tak, jak pyxis. co do moich rachunków: za zeszly sezon zmiescilam sie w dychaczu, wiec spoko wodza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jej fotka. Jak masz odwage to startuj. Bede Ci kibicowal. :)

 

I was scared of dentist and a dark,

I was scared of pretty girls and starting conversation...

 

fajna piosenka!

 

Magda___leno_______ ___ __ _ ufffff...... kocham Twoje zdjęcie. Widzę, że podoba ci się niebieski - mój ulubiony kolor. Wiesz co dobre. Oby tak dalej!

 

To ile Ty masz arow do ogrzania, ze planujesz takie rachunki miesieczne? Tyle nawet Hipolit przy matach grzewczych nie placi!

 

Celna uwaga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...