Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zebys cokolwiek zrozumial waflos, to musial bym beczec jak baran.

A czy tego nie robisz po całym forum ? :)

Zarozumialstwo aż tryska od Ciebie.

Ja i moja pompa, hehe

Wiesz mamy też takiego samego idiotę u mnie w firmie, kierowca.

Nic nie słychać przez cały dzień tylko: "ja i mój mercedes" :)

a jak jedzie to klamory z niego odlatują i leżą po rowach, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ciagniesz temat tepy handlarzyno. Mi sie juz nawet nie chce komentowac Twoich weglowych idiotyzmow. :)

 

Nie kupie od Ciebie wegla! Nie pros.

A czym Ty jesteś jak nie takim samym marnym handlarzynom ?

A gdzie ja tu coś o węglu napisałem ?

Nie mów Pyxisie hop zanim nie przeskoczysz, zbieraj chrust do kominka bo jak prawdziwa zima przyjdzie to Ci dupsko do pompki przymarznie, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 19stC w salonie, to pod prysznic idziesz się zagrzać - trzeba nazywać rzeczy po imieniu!

Może już skończysz te bałamuty ?

Jak widać temp.21st.C i ponizej dla inwestorów z kablami jest "bardzo komfortowa" i normalna,czego dowodem jest nawet nadzwyczajny R&K także może w tą stronę uderzysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

148.1 kWh nCO za październik

178.9 kWh CWU za październik

1043.3 kWh CWU 5mcy i 10dni (20.05)

 

Może już skończysz te bałamuty ?

Jak widać temp.21st.C i ponizej dla inwestorów z kablami jest "bardzo komfortowa" i normalna,czego dowodem jest nawet nadzwyczajny R&K także może w tą stronę uderzysz ?

 

O co Ci chodzi?

Kazdy grzeje jak uwaza

U mnie nikt nie marznie

Mam 2letnie dziecko

Dla 100-150zl myslisz ze bym narazal sie zonie czy ryzykowal zdrowiem dzieci?

 

Dla mnie to optymalna temp.

I nie porownuj 19do 21

Bo to sie ma zupelnie inaczej niz 21do 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

148.1 kWh nCO za październik

178.9 kWh CWU za październik

1043.3 kWh CWU 5mcy i 10dni (20.05)

 

 

 

O co Ci chodzi?

Kazdy grzeje jak uwaza

U mnie nikt nie marznie

Mam 2letnie dziecko

Dla 100-150zl myslisz ze bym narazal sie zonie czy ryzykowal zdrowiem dzieci?

 

Dla mnie to optymalna temp.

I nie porownuj 19do 21

Bo to sie ma zupelnie inaczej niz 21do 23

 

Też się zastanawiam o co chodzi arczi

powietrze mam 21,3 do 21,8 (czasem nawet 22,5)

a połoge mam 23 do 23,5 i nie odczuwam dyskomfortu pomimo grzania 100% w II taryfie kablami

może czasami jak sie przebudze koło 3:00 przed TV i trzeba przejść 13 metrów do sypialni po podłodze która ma 22,5*C bo poranne grzanie mam ustawione na 5:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj jak Ty to liczysz i nie pal glupa.

 

zmierz sobie przynajmniej średnią temperaturę wody jaka zasilany jest ten twój zasobnik a nie wyskakuj z szacunkami ...

jak już tak skrupulatnie liczysz ilość litrów to uwzględnij stratę postojowa całej instalacji CWU...

te twoje 12m3 całej wody to też pewnie szacunek bo z tego co pamiętam masz hydrofor więc raczej wodomierza do niego nie podłączałeś ...

a jak już sobie wszystko dokładnie pomierzysz i skrupulatnie od początku wyliczysz to sam przekonasz sie że ty wraz z całą twoją rodziną dajesz radę umyć się w wiaderku wody na osobę a do podgrzewania takiej ilości wody nie potrzeba żadnego przewymiarowanego "klamota" ...;)

według Twojego liczenia wyszła mi 37% różnica w ilości wylanej wody z bojlera więc wartość iście pomijalna, jeżeli całe Twoje szacunki i wyliczenia są tak dokładne to gratuluję ...;)

ja nie muszę robić jakichś szacunkowychwyliczanek aby się czegokolwiek dowiedzieć bo wystarczy że spojrzę na któryś z liczników ale ty sobie śnij dalej i żyj w tym swoim mocno "kolorowym" świecie pędzonym przez PC...

nie wklejaj też tych śmiesznych zestawień bo do takiego czegoś to nawet nie trzeba mieć pompki aby ślicznie wyglądało na papierze a tak naprawdę żyło własnym życiem zgodnym z programem napisanym w tym celu...

nie twierdzę że akurat tak jest ale podobno jesteś informatykiem więc nie byłby to problem a patrząc na twoje "buractwo" to też nie wykluczam...

nie tak dawno mój kolega robił coś takiego na potrzeby jakiejś chłodni, miało to niewiele wspólnego z rzeczywistością ale dla potrzeb jakiejś papierologii było idealne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda doplywajaca teraz ze studni ma 12*C. Ja tez nie leje sobie na glowe 40*C pod prysznicem, tylko max 38*C. To wystarczy aby pazdziernikowe starty postojowe gdy w kotlowni mam 18*C nie byly tragicznie wielkie i ten delikatny nadmiar wynikajacy nie z 30K ktore wzialem do obliczen a 26K realnych wystarczyly. Ja nie mam bojlera ktory grzeje do 60-70*C tylko zasobnik gdzie srednia temperatura CWU oscyluje wokol 42*C i cyrkulacje "na pilota". :)

 

A niby dlaczego mial bym nie opomiarowywac hydroforu? MUSZE miec licznik chociazby po to, zeby wodociagi mogly mi naliczac oplaty za scieki.

Realne zuzycie z wodomierza za ten miesiac to 11,8m3.

 

Widzisz, roznica kosztow za ten miesiac z programiku, a te realne ze spisanego podlicznika sa mniejsze niz 1 PLN. Ja mam te zestawienia dla siebie i podzielic sie moge nimi przy okazji pisaniny na forum. W cycki mnie szczypie, czy ktos to bedzie kwestionowal.

Z drugiej strony pochlebia mi, jak widze Twoj duposcisk. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda doplywajaca teraz ze studni ma 12*C. Ja tez nie leje sobie na glowe 40*C pod prysznicem, tylko max 38*C. To wystarczy aby pazdziernikowe starty postojowe gdy w kotlowni mam 18*C nie byly tragicznie wielkie i ten delikatny nadmiar wynikajacy nie z 30K ktore wzialem do obliczen a 26K realnych wystarczyly. Ja nie mam bojlera ktory grzeje do 60-70*C tylko zasobnik gdzie srednia temperatura CWU oscyluje wokol 42*C i cyrkulacje "na pilota". :)

 

A niby dlaczego mial bym nie opomiarowywac hydroforu? MUSZE miec licznik chociazby po to, zeby wodociagi mogly mi naliczac oplaty za scieki.

Realne zuzycie z wodomierza za ten miesiac to 11,8m3.

 

Widzisz, roznica kosztow za ten miesiac z programiku, a te realne ze spisanego podlicznika sa mniejsze niz 1 PLN. Ja mam te zestawienia dla siebie i podzielic sie moge nimi przy okazji pisaniny na forum. W cycki mnie szczypie, czy ktos to bedzie kwestionowal.

Z drugiej strony pochlebia mi, jak widze Twoj duposcisk. ;)

śnij dalej ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi?

Kazdy grzeje jak uwaza

Oczywiście

Też się zastanawiam o co chodzi arczi

powietrze mam 21,3 do 21,8 (czasem nawet 22,5)

a połoge mam 23 do 23,5 i nie odczuwam dyskomfortu pomimo grzania 100% w II taryfie kablami

Nie chodzi mi o nic tylko stwierdziłem fakt, z mojej obserwacji,że po wyłączeniu grzania o 6.00 a de facto o 4.00 bo dwie pozostale godziny to cwu i o godz.18.00 gdzie temp.w domu jest 22,5st.C odczuwamy z żoną nie przyjemny chłód.

Chodzimy bez swetrów i polarów po domu,być może dlatego.

Druga sprawa,że oczywistym jest,że przy utrzymywaniu niższych temp.w domu zużycie energii będzie niższe niż tam gdzie utrzymuje się 22,5-23st.C także przy podawaniu zużycia podawajcie również temperatury jakie utrzymujecie w domu bo dla niektórych może to być bardzo mylące i wprowadzające w błąd.

U mnie ogrzewanie włączało się pon.22st.C a u niektórych widzę dopiero pon.20st.C.

Takim sposobem powstaje zużycie jak dla domu pasywnego u niektórych i kompletnie oderwane od rzeczywistości i komfortu ;)

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

 

Nie chodzi mi o nic tylko stwierdziłem fakt, z mojej obserwacji,że po wyłączeniu grzania o 6.00 a de facto o 4.00 bo dwie pozostale godziny to cwu i o godz.18.00 gdzie temp.w domu jest 22,5st.C odczuwamy z żoną nie przyjemny chłód.

 

dlatego przy PocoCito obowiązkowym jest kompostownik w salonie.

Oczywiście nie do dogrzewania a do delektowania się widokiem ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...