Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dlatego przy PocoCito obowiązkowym jest kompostownik w salonie.

Oczywiście nie do dogrzewania a do delektowania się widokiem ognia.

Sądzę,że prędzej przy prądzie bez bufora bo przy pococito cena 1kWh przy dogrzewaniu w droższej dla komfortu i pozbycia się efektu chłodu będzie wynosiła ok.0,23zl czyli nawet mniej niż u kablarzy w taniej a przy kablach ok.0,7zł.

Kto zatem prędzej użyje kompostownika ? Kablarz czy użytkownik pococito ?

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że prędzej przy prądzie bez bufora bo przy pococito cena 1kWh przy dogrzewaniu w droższej dla komfortu i pozbycia się efektu chłodu będzie wynosiła ok.0,23zl czyli nawet mniej niż u kablarzy w taniej a przy kablach ok.0,7zł.

ceny prądu brutto tauron bez bufora ale z 11cm wylewki 20 ton i 100% T2

nie widze problemu w utrzymaniu zadanej temp. obecnie pracuje tylko na temp podłogi

0,6568 zł T1

0,2658 zł T2

EDIT:

od 13:00 do 14:10 pracowała podłoga i przy 23,5 sie wyłączyła

po ~ godzinie doszła do 24*C

obecnie 22:06 bez żadnego grania jest 23,3*C

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny prądu brutto tauron bez bufora ale z 11cm wylewki 20 ton i 100% T2

nie widze problemu w utrzymaniu zadanej temp. obecnie pracuje tylko na temp podłogi

0,6568 zł T1

0,2658 zł T2

Ja też nie widzę problemu w utrzymaniu zadanej temp.przy 100% grzaniu w II taryfie.

Powtarzam,o godz.18.00 w domu jest 22,5st.C przy wylączonym o 4.00 ogrzewaniu i dogrzaniu 40min podczas południowych widełek.

Ja mam 35cm "wylewki" a ton nie wiem ale jest 53m3 betonu.

 

Czyli dla pococito koszt kWh przy dogrzaniu dla komfortu w czasie droższej taryfy będzie ok.0,22.zł a dla kablarza 0,6568zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki to małym dzieciom...;)

akurat ostatnio mam na "żywo" chałupę z PC i jakoś ciężko mi w te twoje "pokolorowane" opowieści uwierzyć ...:stirthepot:

 

Niestety Pyxis w tym przypadku ma rację. Podgrzanie a raczej dogrzanie 300l CWU to w jego przypadku kilkanaście minut do pół godziny. Obecnie jego PC może mieć ponad 15kW mocy. A przy obecnych temp zewnętrznych można utrzymać min 22 st wewn. nawet bez załączania ogrzewania w dzień zwłaszcza gdy jest słońce. Jednak przy chłodnej podłodze odczuwa się pewien dyskomfort zwłaszcza w łazienkach. Ja mam jeden ze sterowników w północnym najchłodniejszym pomieszczeniu i jeśli w dzień temp. w nim nie spadnie poniżej 22,5 st to ogrzewanie się nie włączy( w taniej taryfie) w drogiej ustawione jest na 22,1.

Wracając do klamota to gdyby nie on za samo CWU zapłaciłbym w październiku ok 120 zł zamiast niecałych 30, a w sumie z ogrzewaniem prawie 300 zamiast 65.

Dziwię się tym co uważają że grzanie węglem jest tanie. Za 65 zł można kupić 100 kg węgla ale czy dałoby się ogrzać dom i wodę. Za cenę czystego prądu można kupić niewiele ponad 400kg węgla. Taką ilością pewnie październik można załatwić, ale czy warto się z tym paprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widzę problemu w utrzymaniu zadanej temp.przy 100% grzaniu w II taryfie.

Powtarzam,o godz.18.00 w domu jest 22,5st.C przy wylączonym o 4.00 ogrzewaniu i dogrzaniu 40min podczas południowych widełek.

Ja mam 35cm "wylewki" a ton nie wiem ale jest 53m3 betonu.

 

Czyli dla pococito koszt kWh przy dogrzaniu dla komfortu w czasie droższej taryfy będzie ok.0,22.zł a dla kablarza 0,6568zł

 

No panie ..... niezły kosmos 35cm ! to faktycznie chyba trzeba inaczej rozparcelować widełki grzania .....

tak sie czasem zastanawiam dlaczego wiekszość tak sie rzuca na G12W jak nie dość że jest droższa od G12 to pozbawia nas godzin w tygodniu przy zwykłej G12 mamy:

T1 - 7:00 - 13:00 / 15:00 - 21:00

T2 - 21:00 - 7:00 / 13:00 - 15:00

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widzę problemu w utrzymaniu zadanej temp.przy 100% grzaniu w II taryfie.

Powtarzam,o godz.18.00 w domu jest 22,5st.C przy wylączonym o 4.00 ogrzewaniu i dogrzaniu 40min podczas południowych widełek.

Ja mam 35cm "wylewki" a ton nie wiem ale jest 53m3 betonu.

 

Czyli dla pococito koszt kWh przy dogrzaniu dla komfortu w czasie droższej taryfy będzie ok.0,22.zł a dla kablarza 0,6568zł

 

U mnie ceny to 0,25 i 0,8 dlatego grzeję w dzień nawet gdy to nie jest konieczne oczywiście w granicach rozsądku, Często również grzeję w godz. 18-19 tylko ze względu na łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

 

Nie chodzi mi o nic tylko stwierdziłem fakt, z mojej obserwacji,że po wyłączeniu grzania o 6.00 a de facto o 4.00 bo dwie pozostale godziny to cwu i o godz.18.00 gdzie temp.w domu jest 22,5st.C odczuwamy z żoną nie przyjemny chłód.

Chodzimy bez swetrów i polarów po domu,być może dlatego.

Druga sprawa,że oczywistym jest,że przy utrzymywaniu niższych temp.w domu zużycie energii będzie niższe niż tam gdzie utrzymuje się 22,5-23st.C także przy podawaniu zużycia podawajcie również temperatury jakie utrzymujecie w domu bo dla niektórych może to być bardzo mylące i wprowadzające w błąd.

U mnie ogrzewanie włączało się pon.22st.C a u niektórych widzę dopiero pon.20st.C.

Takim sposobem powstaje zużycie jak dla domu pasywnego u niektórych i kompletnie oderwane od rzeczywistości i komfortu ;)

 

Dlatego u mnie ogrzewanie chodzi tak długo ile jest taniej taryfy a podłoga bierze ile potrzebuje. Grzałka pyka sobie w celu wyrównania potrzeb grzewczych. Utrzymuje temp. pomiędzy 22 i 22.5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny prądu brutto tauron bez bufora ale z 11cm wylewki 20 ton i 100% T2

nie widze problemu w utrzymaniu zadanej temp. obecnie pracuje tylko na temp podłogi

0,6568 zł T1

0,2658 zł T2

EDIT:

od 13:00 do 14:10 pracowała podłoga i przy 23,5 sie wyłączyła

po ~ godzinie doszła do 24*C

obecnie 22:06 bez żadnego grania jest 23,3*C

 

to ceny brutto z przesyłem? bo coś podejrzanie niska ta druga.. u mnie razem wychodzi 0.38 pln

 

No panie ..... niezły kosmos 35cm ! to faktycznie chyba trzeba inaczej rozparcelować widełki grzania .....

tak sie czasem zastanawiam dlaczego wiekszość tak sie rzuca na G12W jak nie dość że jest droższa od G12 to pozbawia nas godzin w tygodniu przy zwykłej G12 mamy:

T1 - 7:00 - 13:00 / 15:00 - 21:00

T2 - 21:00 - 7:00 / 13:00 - 15:00

 

a u mnie jest 22-6 i 13-15 w zime a 22-6 i 15-17 w lato..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
No panie ..... niezły kosmos 35cm ! to faktycznie chyba trzeba inaczej rozparcelować widełki grzania .....

tak sie czasem zastanawiam dlaczego wiekszość tak sie rzuca na G12W jak nie dość że jest droższa od G12 to pozbawia nas godzin w tygodniu przy zwykłej G12 mamy:

T1 - 7:00 - 13:00 / 15:00 - 21:00

T2 - 21:00 - 7:00 / 13:00 - 15:00

 

kwestia dyskusyjna

 

u nas to wygląda następująco (G12W):

w tygodniu T2 od 13-15 + 22-6 i piątek od 22 do pn do 6

ceny dla cennika na 1 rok (dłuższe są tańsze!)

1T=0,6438

2T=0,2814

mi tam to BARDZO pasuje

ceny brutto z przesyłem, za rok przejście do duonu, jeśli się nic nie zmieni

(wg dzisiejszych cen na przyszłych rok, będzie droga droższa o około 5gr a tania tansza o około 10gr)

Edytowane przez tymczasowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ceny brutto z przesyłem? bo coś podejrzanie niska ta druga.. u mnie razem wychodzi 0.38 pln

a u mnie jest 22-6 i 13-15 w zime a 22-6 i 15-17 w lato..

Jest dokładnie tak jak napisałem brutto tylko to jest dla taryfy G12, a nie G12W(eekend-owej)

Taryfa W jest droższa i brak 2 godzin codziennie 21:00 i do 7:00

 

 

Edit:

kwestia dyskusyjna

 

u nas to wygląda następująco (G12W):

w tygodniu T2 od 13-15 + 22-6 i piątek od 22 do pn do 6

ceny dla cennika na 1 rok (dłuższe są tańsze!)

1T=0,6438

2T=0,2814

mi tam to BARDZO pasuje

ceny brutto z przesyłem, za rok przejście do duonu, jeśli się nic nie zmieni

(wg dzisiejszych cen na przyszłych rok, będzie droga droższa o około 5gr a tania tansza o około 10gr)

Skoro u Was tak jest to ok u mnie taryfa weekendowa wychodzi drożej pomimo taniego weekendu......

co do duonu jestem za :)

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie w tym temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?231719-Grzejniki-Nogen&p=6656437#post6656437

zanim ktoś zafunduje sobie spalarnie elektryczną w domu:

Opatentowane rozwiązania techniczne sprawiają, iż radiator znajdujący się wewnątrz grzejnika mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych ma bardzo dużą powierzchnie grzewczą, a jego temperatura w zależności od modelu może dochodzić nawet do 250 ºC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi mi o nic tylko stwierdziłem fakt, z mojej obserwacji,że po wyłączeniu grzania o 6.00 a de facto o 4.00 bo dwie pozostale godziny to cwu i o godz.18.00 gdzie temp.w domu jest 22,5st.C odczuwamy z żoną nie przyjemny chłód.

 

Niestety Pyxis w tym przypadku ma rację. Podgrzanie a raczej dogrzanie 300l CWU to w jego przypadku kilkanaście minut do pół godziny.

 

panowie pompairze - tutaj prośba o ustalenie, ile w końcu trwa podgrzanie tej CWU.

zakładam, że myjecie się w jednakowo ciepłej wodzie.

 

póki co, patrząc na powyższe cytaty - albo pierwszy gosciu ma 9 osobową rodzinę albo drugi się nie myje, bo nie zużywa cwu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ceny to 0,25 i 0,8 dlatego grzeję w dzień nawet gdy to nie jest konieczne oczywiście w granicach rozsądku, Często również grzeję w godz. 18-19 tylko ze względu na łazienki.

 

to moje pytanie jest takie:

 

co się dzieje pomiędzy 13 a 15tą, że musisz dogrzewać o o18-19 łazienkę?

czyżby PocoCito szykowała CWU przez prawie 2h a później nie wystarcza na CO?

 

to tak, jak u adiqqa...

 

o jak dobrze, że mam NCO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że prędzej przy prądzie bez bufora bo przy pococito cena 1kWh przy dogrzewaniu w droższej dla komfortu i pozbycia się efektu chłodu będzie wynosiła ok.0,23zl czyli nawet mniej niż u kablarzy w taniej a przy kablach ok.0,7zł.

Kto zatem prędzej użyje kompostownika ? Kablarz czy użytkownik pococito ?

 

kablarze nie odczuwają efektu chłodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pompairze - tutaj prośba o ustalenie, ile w końcu trwa podgrzanie tej CWU.

zakładam, że myjecie się w jednakowo ciepłej wodzie.

 

póki co, patrząc na powyższe cytaty - albo pierwszy gosciu ma 9 osobową rodzinę albo drugi się nie myje, bo nie zużywa cwu...

 

Specjalnie dla ciebie. To że ktoś ma ustawione grzanie CWU w godz np. 4-6 nie oznacza to że przez 2 godz, grzeje cwu. Jak ty masz bojler ustawiony na tanią taryfę to czy on też grzeje się cały czas. W tym i tym przypadku grzeje wg potrzeby. A widełki ustawia się po to by nie grzać np. wody o 23 bo o tej godzinie raczej nikomu się nie przyda a będzie traciła ciepło przez całą noc. Ktoś potrzebuje ciepłej wody na 6 rano to ustawia sobie grzanie na 4. Przeważnie tak jest że po zagrzaniu CWU PC przechodzi na grzanie CO jeśli jest taka potrzeba . Ja mam ustawione na 46 st 13-15 i 40st 4-5. Ale nie oznacza to że CWU grzeję przez 3 godziny dziennie.Często jest tak że rano się w ogóle nie załącza a w godz 13-15 pracuje przez ok 1 godz. a pozostały czas wykorzystuje do grzania CO. Przy zużyciu ponad 9 m3 CWU PC pracowała niewiele ponad 1 godz/dzień w październiku. Istotne znaczenie ma również moc PC temp. DZ, wody wodociągowej, zużycie , rodzaj zbiornika itd. Jednak przy podobnym zużyciu CWU i podobnej mocy PC czas pracy również będzie zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...