Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to moje pytanie jest takie:

 

co się dzieje pomiędzy 13 a 15tą, że musisz dogrzewać o o18-19 łazienkę?

czyżby PocoCito szykowała CWU przez prawie 2h a później nie wystarcza na CO?

 

to tak, jak u adiqqa...

 

o jak dobrze, że mam NCO :)

 

Część wytłumaczyłem ci powyżej. Jeśli chodzi o łazienki to wentylacja sprawia że po kilku godzinach bez grzania temp. w nich wyrównuje z temp innych pomieszczeń czyli ok 22,5 st. Dla niektórych domowników jest to trochę za mało. Dlatego często grzeję w godz. 5-6 i 18-19 również w maju, czerwcu, wrześniu a nawet w lipcu i sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Specjalnie dla ciebie. To że ktoś ma ustawione grzanie CWU w godz np. 4-6 nie oznacza to że przez 2 godz, grzeje cwu. Jak ty masz bojler ustawiony na tanią taryfę to czy on też grzeje się cały czas. W tym i tym przypadku grzeje wg potrzeby. A widełki ustawia się po to by nie grzać np. wody o 23 bo o tej godzinie raczej nikomu się nie przyda a będzie traciła ciepło przez całą noc. Ktoś potrzebuje ciepłej wody na 6 rano to ustawia sobie grzanie na 4. Przeważnie tak jest że po zagrzaniu CWU PC przechodzi na grzanie CO jeśli jest taka potrzeba . Ja mam ustawione na 46 st 13-15 i 40st 4-5. Ale nie oznacza to że CWU grzeję przez 3 godziny dziennie.Często jest tak że rano się w ogóle nie załącza a w godz 13-15 pracuje przez ok 1 godz. a pozostały czas wykorzystuje do grzania CO. Przy zużyciu ponad 9 m3 CWU PC pracowała niewiele ponad 1 godz/dzień w październiku. Istotne znaczenie ma również moc PC temp. DZ, wody wodociągowej, zużycie , rodzaj zbiornika itd. Jednak przy podobnym zużyciu CWU i podobnej mocy PC czas pracy również będzie zbliżony.

 

 

ja cię doskonale rozumiem.

 

ponawiam zatem pytanie: co się dzieje, że dogrzewasz łazienki pomiędzy 18-19, czyli w drogiej

a) nie zdążyłeś załadować kWh w posadzkę, bo pc grzała CWU?

b) nie masz NCO, wiec siłą rzeczy kotłujesz w całym domu, co zresztą napisałeś

c) masz za dużo pieniędzy (choć to nie moja sprawa akurat)

d) czy wszystko razem - czyli a+b+c?

 

 

troszkę mi was żal, bo taki zestaw: łazienka 24stC od 6-8 rano a sypialnia 21stC w tych samych godzinach a pralnia przez 6h 3 dni w tyg na 23stC jest totalnie nieosiągalny zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wytłumaczyłem ci powyżej. Jeśli chodzi o łazienki to wentylacja sprawia że po kilku godzinach bez grzania temp. w nich wyrównuje z temp innych pomieszczeń czyli ok 22,5 st. Dla niektórych domowników jest to trochę za mało. Dlatego często grzeję w godz. 5-6 i 18-19 również w maju, czerwcu, wrześniu a nawet w lipcu i sierpniu.

 

pompą?

 

przecież to nielogiczne.

 

kup sobie grzejniczek od p. Brzęczkowskiego - będzie i szybciej i prądem z COP = 1 i - paradoksalnie - taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie ogrzewanie chodzi tak długo ile jest taniej taryfy a podłoga bierze ile potrzebuje. Grzałka pyka sobie w celu wyrównania potrzeb grzewczych. Utrzymuje temp. pomiędzy 22 i 22.5 st.

Nie no spoko,mi chodzi o coś innego.

Mam G11 i grzałem kiedy było potrzeba,przy symulacji grzania jak w G12 czyli 100% w taniej bez problemu temperatura zadana w domu jest utrzymywana ale pomimo tego o godz.18.00 czyli po 14h od zaprzestania grzania temperatura w domu jest dalej 22,5st.C ale jest wyraźnie wyczuwalny chłód,jest znacznie mniej komfortowo w domu niż wtedy kiedy grzeje się na okrągło.

W tym wypadku,w celu podniesienia komfortu,żeby nie zakładać swetrów trzeba by było lekko podgrzać podłogi w drogiej lub włączyć kominek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cię doskonale rozumiem.

 

ponawiam zatem pytanie: co się dzieje, że dogrzewasz łazienki pomiędzy 18-19, czyli w drogiej

a) nie zdążyłeś załadować kWh w posadzkę, bo pc grzała CWU?

b) nie masz NCO, wiec siłą rzeczy kotłujesz w całym domu, co zresztą napisałeś

c) masz za dużo pieniędzy (choć to nie moja sprawa akurat)

d) czy wszystko razem - czyli a+b+c?

 

 

troszkę mi was żal, bo taki zestaw: łazienka 24stC od 6-8 rano a sypialnia 21stC w tych samych godzinach a pralnia przez 6h 3 dni w tyg na 23stC jest totalnie nieosiągalny zestaw :)

 

Tam gdzie stale ktoś przebywa jest 22-24 st w zależności od pomieszczenia. Nie mam potrzeby podwyższania czy obniżania temp. NCO tylko po co. Mnie to jest zupełnie nie potrzebne. Dogrzewanie łazienek nie powoduje skoków temp w innych pomieszczeniach gdyż trwa to zbyt krótko. Całe grzanie w październiku to średnio 2h/dobę, przeważnie 1 h rano i 1 h w dzień (13-15) lub ewentualnie 18-19. Mnie kWh obecnie wychodzi przy CO w taniej ok 6 gr i 18 gr w drogiej tak że ja nie mam sraczki jak PC mi się nie załączy w taniej taryfie albo w którymś pomieszczeniu o 0,5 st za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompą?

 

przecież to nielogiczne.

 

kup sobie grzejniczek od p. Brzęczkowskiego - będzie i szybciej i prądem z COP = 1 i - paradoksalnie - taniej :)

 

Ja tam nie patrzę jaki mam miesiąc. Jak sterownik każe grzać to grzeję a nie wyciągam koc czy polar bo maj czy czerwiec.

Co bym nie wymyślił to w moim przypadku nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś komu w temp.21st.C jest gorąco to oczywiście,taka potrzeba nie zaistnieje.

Ja opisuje moje spostrzeżenia z grzania w G11 po przejsciu na G12 i temperaturze w domu tu i tu 22,5st.C.

 

taka potrzeba nie istnieje, gdy ktos zakumuluje sobie w taniej.

 

p.s. pana pyxisa proszę o nie zapuszczanie się w rejony temperatur z 2 z przodu. Pana wiedza jest przydatna ale w pieczarkarniach, gdzie takie temepratury nie są pożądane. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...