Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

taka potrzeba nie istnieje, gdy ktos zakumuluje sobie w taniej.

Ja akumuluje sobie w taniej w 53m3 betonu a łącznie 35cm i taka potrzeba po przejściu z G11 na G12 istnieje,przynajmniej dla mnie i to przy temp.22,5st.C

Rozwiązaniem tej zagwozdki jest tylko bufor przy podłogówce wodnej,przy kablach trzeba udawać,ze jest ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja akumuluje sobie w taniej w 53m3 betonu a łącznie 35cm i taka potrzeba po przejściu z G11 na G12 istnieje,przynajmniej dla mnie i to przy temp.22,5st.C

 

nie dziwię się, że nie dajesz rady wysterować tego czołgu.

 

sugeruję akumulować od kwietnia do września i koniec - to powinno wystarczyć od października do kwietnia.

 

 

ciekawi mnie, co by TB powiedział na takie ilości akumulacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie ..... niezły kosmos 35cm ! to faktycznie chyba trzeba inaczej rozparcelować widełki grzania .....

tak sie czasem zastanawiam dlaczego wiekszość tak sie rzuca na G12W jak nie dość że jest droższa od G12 to pozbawia nas godzin w tygodniu przy zwykłej G12 mamy:

T1 - 7:00 - 13:00 / 15:00 - 21:00

T2 - 21:00 - 7:00 / 13:00 - 15:00

 

Że co?

Strefy czasowe w taryfie G12w:

   Strefa I (strefa szczytowa): Od poniedziałku do piątku w godzinach: 600 - 1300 oraz 1500 - 2200
   Strefa II (strefa pozaszczytowa): Od poniedziałku do piątku w godzinach: 1300 - 1500 i 2200 - 600 oraz wszystkie godziny doby sobót i niedziel

U mnie w Tauronie nocna g12w jest tańsza od nocnej dla g12 o około 2gr/kWh. Dzienna za to odwrotnie, droższa o około 4,5gr/kWh

Dla G12 "godziny zegarowe trwania stef czasowych w grupie taryfowej G12 okeśla Operator (OSD).​"

Czyli tak czy tak w g12 jest tylko 10 godzin na dobę taniej. Tak samo jak w g12w.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa g12W u mnie w Tauronie przy cyrografie na rok, to:

-taryfa dzienna +przesył +jakościowa 0,4079 + 0,1810 + 0,0108 = 0,5997 zł

 

-taryfa nocna + przesył + jakościowa 0,2322​ +​ 0,0292 + 0,0108 = 0,2722 zł

ceny energii OK masz brutto ale ceny dystrybucji w cenniku są netto wiec przemnóż x 1,23

bruto masz energia u mnie w G12:

T I 0,3882

T II 0,2002

a teraz dystrybucja w G12:

T1 =(0,2076*1,23)+(0,0108*1,23)

T2 =(0,0425*1,23)+(0,0108*1,23)

co razem daje:

T I 0,3882 0,2686 0,6568 zł / kWh

T II 0,2002 0,0656 0,2658 zł / kWh

 

u Ciebie wg mnie bedzie:

T1 =0,4079+(0,1810+0,0108)*1,23 = 0,6438 zł / kWh

T2 =0,2322​+​(0,0292+0,0108)*1,23 = 0,2814 zł / kWh

w sumie to żadna różnica :) tylko brak tych 2 godzin codziennie od pn-pt do 7:00 i od 21:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw niech sobie jeden z drugim założy wodomierz do tego swojego baniaka na ciepłą wodę a dopiero potem piszcie sobie "niestety"...;)

 

Nawet jak bym zuzywal cale 12m3 wody z licznika na cele CWU, to i tak moja pompa nie pracowalaby wiecej jak 25-45min na cele CWU w jednym cyklu, wiec Twoje wnioski, ze nie ma jak dogrzac podlowgi w tanim okienku w dzien bylyby bzdurne, wiec nie brnij. Oszczedz sobie tej siary. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak bym zuzywal cale 12m3 wody z licznika na cele CWU, to i tak moja pompa nie pracowalaby wiecej jak 25-45min na cele CWU w jednym cyklu, wiec Twoje wnioski, ze nie ma jak dogrzac podlowgi w tanim okienku w dzien bylyby bzdurne, wiec nie brnij. Oszczedz sobie tej siary. :)

daruj sobie ...

jak byś faktycznie zużywał dużo ciepłej wody to faktycznie miałbyś problem z tym "okienkiem" a że zużywasz tyle co i większość grzejących prądem w bojlerach to jakoś jeszcze CO podładujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania WODOMIERZA na CWU poproszę ...;)

mi też się wydawało że na CWU idzie z połowa całej wody ale założyłem sobie wodomierz i... zdziwko ...:)

 

Przeciez Tobie chodzilo o czas pracy mojej pompy. Od tego wyszedles. Ze niby nie mam jak zagrzac CO w tanim okienku w dzien, bo grzeje CWU. Podalem Ci zestawieniw i tam masz dobowy czas pracy pomy na cele CWU. Jest to wartosc REALNIE ZMIERZONA prze aplikacje, wiec nie rozumiem o co Ci biga.

 

Mozesz przyjac, ze u mnie cala woda z licznika idzie na CWU a i tak Twoja "teoria" (kolejna zrszta) bierze w leb. Z jednej strony "udowaniasz", jak to malo zuzywam CWU, a z drugiej "obnazasz" temat bardzo dlugiego czasu pracy pomy na te cele. Wg Ciebie ja sie nie myje, a jednoczesnie moja pompa pracuje gownie na zagrzanie niepotrzebnej mi CWU. Mysl chopie, mysl co piszesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny energii OK masz brutto ale ceny dystrybucji w cenniku są netto wiec przemnóż x 1,23

bruto

 

Masz racje.

 

"Ustalone w niniejszej Taryfi

e st awki opłat nie zawierają podatku od towarów

i usług (VAT). Podatek VAT nalicza się zgodnie z obowiązującymi przepisami"

 

Poprawiam

 

Taryfa g12W u mnie w Tauronie przy cyrografie na rok, to:

-taryfa dzienna +przesył +jakościowa 0,4079 + 0,2226 + 0,01328 = 0,6437 zł

 

-taryfa nocna + przesył + jakościowa 0,2322​ +​ 0,0359 + 0,01328 = 0,2814 zł

 

G11 to 0,5145zł

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Tobie chodzilo o czas pracy mojej pompy. Od tego wyszedles. Ze niby nie mam jak zagrzac CO w tanim okienku w dzien, bo grzeje CWU. Podalem Ci zestawieniw i tam masz dobowy czas pracy pomy na cele CWU. Jest to wartosc REALNIE ZMIERZONA prze aplikacje, wiec nie rozumiem o co Ci biga.

 

Mozesz przyjac, ze u mnie cala woda z licznika idzie na CWU a i tak Twoja "teoria" (kolejna zrszta) bierze w leb. Z jednej strony "udowaniasz", jak to malo zuzywam CWU, a z drugiej "obnazasz" temat bardzo dlugiego czasu pracy pomy na te cele. Wg Ciebie ja sie nie myje, a jednoczesnie moja pompa pracuje gownie na zagrzanie niepotrzebnej mi CWU. Mysl chopie, mysl co piszesz. :D

wskazania WODOMIERZA ...

przylep sobie jeszcze jakiś czujnik do rury zasilającej zasobnik CWU bo to że masz 12* w studni i sobie coś szacujesz to jeszcze nic nie znaczy ...;)

a potem sobie licz COP...czy jak tam to zwał ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...