Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ciągle piszecie o akumulacyjnym grzaniu ale co jeżeli trafia się słoneczny dzień i macie akurat wolne a podłoga już nagrzana w nocy .Wietrzycie ?

 

Jesli sie trafi, ze po zimnej nocy mam piekny sloneczny i cieply dzien a w domu za cieplo, to sie rozszczelnia okna. Przy sterowaniu pogodowym pompa sie w dzien raczej nie zalczy, jesli jest cieplo i slonecznie.

 

Grzanie w tanim pradzie to spore oszczednosci a takich dni jest naprawde niewiele. Nie jest to problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PC NUOS 80 L nagrzewa wodę z 15*C do 55*C w ciągu 4,20 h (przy T powietrza 20*C)

Trochę długo ? Chyba że klamot Pixisa to jest ekspresowy jakiś.

 

co Wy za pompy macie?

 

Mi TCap 9kW przy temperaturze zewnętrznej 8* nagrzewa 300L wody od 16*C do 48*C w 48 minut, kosztuje to 2,8kWh

 

Generalnie całego zbiornika 300L nie rozbieram więc dogrzanie go 1 raz na dobę trwa ok 25-30 min i kosztuje ok 65-70gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie trafi, ze po zimnej nocy mam piekny sloneczny i cieply dzien a w domu za cieplo, to sie rozszczelnia okna. Przy sterowaniu pogodowym pompa sie w dzien raczej nie zalczy, jesli jest cieplo i slonecznie.

 

Grzanie w tanim pradzie to spore oszczednosci a takich dni jest naprawde niewiele. Nie jest to problemem.

 

To zajefajnie kupic PC za 15-20 tys i reagowac na zmiane pogody poprzez rozczelnianie okna.

 

No wybor idealny :)

 

A jakbys mial kabelki z czujnikiem podlogi i powietrza to by nie bylo problemu i 20 tys w kieszeni :p

 

Juz nie wspomne o mojej protezie PC w salonie, ktora w kilka sekund zareaguje na wzrost temp :)

 

I jak mozna twierdzic ze to uzytkownik kabli nie ma alternatywy na ogrzewanie?

 

Ma, i to ogromne, ma ladnych pare tys i moze miec zuzycie takie samo jak Ty np dzieki klimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy za pompy macie?

 

Mi TCap 9kW przy temperaturze zewnętrznej 8* nagrzewa 300L wody od 16*C do 48*C w 48 minut, kosztuje to 2,8kWh

 

Generalnie całego zbiornika 300L nie rozbieram więc dogrzanie go 1 raz na dobę trwa ok 25-30 min i kosztuje ok 65-70gr.

 

Ten Nuos ma silnik 250w co ty porównujesz?Wogóle ta jesień premiuję wszystkich użytkowników powietrznych pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasko: Ty wyraznie nigdy nic nie piszesz, bo nie masz wiedzy, zeby przejsc do konkretow. Zawsze cos sugerujesz albo insynuujesz. :)

 

Mam tak a nie inaczej dobrana temperature, zeby uniknac taktowania pompy i cala operacja grzania CWU to jeden cykl pracy sprezarki (nawet dla letnich temperatur DZ). Jak mial bym wieksza wezownice w zasobniku, to bym grzal w tanim pradzie CWU wyzej i skuteczniej, ale wlasnie przez mozliwosc taktowania pompy tego nie robie i czesc (25%) podgrzewania CWU musze realizowac w drogiej taryfie jako dogrzewanie zasobnika przy wiekszym rozbiorze wody.

 

Na zabezpieczenia nie mam wplywu, bo presostat wylaczylby pompe i weszla by w tryb 'awaria". Temperatura rury zasilajacej zasobnik pod koniec cyklu grzania CWU w drogiej taryfie to 56-57*C. Jak mial bym kaloryfery a nie podlogowke, to na takich temperaturach pompa pracowala by caly czas grzejac CO (i u niektorych tak pracuje). To jej nie zabije - bez "obaw". :)

 

Co do czasow to juz Ci napisalem, ze jest to precyzyjnie zmierzony czas danego cyklu pracy pompy, bo mierze wlasnie czas pracy pomp obiegowych i w ten sposob rozroniam czy grzane jest CO czy CWU. Ciekawe jak pompa grzejac CWU 0,85h/d w minimum 4 cyklach jest w stanie wg. Ciebie zajac praktycznie cale 2h okienko taniego pradu w dzien? :D

he he he ...

spodziewałem się właśnie takich tłumaczeń...;)

następną PC jaką komuś zainstaluje będzie Ekontech 12,6kw bo widzę że jest lekarstwem na wszelkie zło ...:cool:

z zachwytu aż nie chce mi się wymienić jej zalet bo zbyt dużo pisania...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...