Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla zainteresowanych ogrzewaniem suszarką z pompą ciepła :)

 

Zbiornik na wodę... trzeba opróżnić po każdym suszeniu, lub podłączyć suszarkę do odpływu (o ile ma taką opcję).

Tu się gromadzi ta wilgoć z prania. Aż trudno uwierzyć ile jest tej wody, z bawełnianych rzeczy, odwirowanych wcześniej na 1200 obrotów :)

1.jpg

 

Tutaj pierwszy filtr, wystarczy wysunąć do góry. Po każdym suszeniu trzeba wyczyścić. Mamy wrażenie, że połowa ubrań zostaje na filtrach :)

2.jpg

 

Tutaj drugi filtr, trzeba otworzyć drzwiczki i wysunąć go. Na dole widać trzeci filtr, a w zasadzie filterek.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ogrzewaniem suszarką z pompą ciepła :)

Dowiedziałem się z forum że ogrzewać dom można:

-suszarką do bielizny

-suszarką do włosów

-zmywarką do naczyń

-odzyskiwaniem ciepła z pierdzenia

-szczaniem do wanny

-gotowaniem

-dużymi przeszkleniami od południa

-bieganiem po bieżni

Czy są jeszcze jakieś pomysły ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxi, jak Ci beknie ta PC to wlozysz w nowa kilkakrotnie wiecej niz warte Jaska kabelki :p

 

Bylbys zupelnie inaczej postrzegany, gdybys mial dom na miare a ponad stan.

 

Nikomu nie zycze aby jeden element grzewczy odpowiadal za caly system CO. Wczoraj spadlo mi cisnienie na piecu, dalej grzeje ale bez serwisu sie nie obedzie.

 

Pojdzie z 200 zl, czyli 1/3 planowanych kosztow CO na ten rok. Dobrze, ze nadal dziala, dobrze, ze nie zdechl przy -30 na kilka dni i dobrze, ze juz nigdy wiecej nie uzaleznie sie od 1 urzadzenia.

 

Ciagle zazdroszcze kablarzom grzania i sterowania per pomieszczenie. Ale juz niedlugo :)

 

Wiesz - na wszelki wypadek to i ksiądz ch.... nosi. Z drugiej strony ja zabraknie prądu to i tak te twoje wynalazki będzie można sobie wsadzić.

 

Jak braknie prądu to wyjściem jest jakiś przenośny ogrzewacz gazowy a jak się PC popsuje to pożyczę kilka farelek i tez da radę. Po co się martwić na zapas.

 

Sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami z osobna przy kablach to konieczność przy PC to zbędna fanaberia zwłaszcza w domach 100-150m2. Po pełnych dwóch sezonach nie widzę takiej potrzeby. Niema nic gorszego jak grzebanie przy temperaturach w pomieszczeniach. Ustawione mam na 22-22,5 i tak się utrzymuje przy wykorzystaniu 2 sterowników. Niestety jak słońce przyświeci to tylko okap( choć o tej porze przynajmniej u mnie już nic nie daje) lub rolety mogą powstrzymać większe nagrzewanie pomieszczeń. Nawet jak w dzień temperatura podniesie się do 23-24 na te 2 czy 3h i tylko w południowych pomieszczeniach, to nie jest jakaś tragedia. Słońce zajdzie a wentylacja zrobi resztę , temperatura wróci do normy tylko ogrzewanie w dzień t się nie załączy. Sterowanie nic tu nie pomoże. Bo nawet jakbym wiedział że będzie w dzień słonecznie i 20 st to i tak w domu gdy wstajemy w ok 6 rano musi być min 22 i min 23 w łazienkach. Z reszta nie ch ktoś a zwłaszcza grzejacy prądem w dobrze izolowanym domu spróbuje obniżać i podnosić temperatury w danym pomieszczeniu w ciągu doby. Podnieść można ale obniżyć nie. Bo spadek o 1 stopień to jest ok 24 h i to przy temp. zewn. poniżej 0. A jak grzeją sąsiednie pomieszczenia to będzie to trwało jeszcze dłużej. To powiedz w czym jest lepsze utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu przez 10 sterowników niż przez 1 czy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje z podbiciem w tanim pradzie (o 7K), ale z histereza 2K. Taka histereza zapewnia utrzymanie zadanej temparatury w strefiew drogiej i taniej. Co wazne minimalizuje grzanie w strefie drogiej do potrzebnego minimum.

Taka "technika" grzania wynika z niedobranej pow wezownicy do mocy pompy. U kolegi trt jest taka sama sytuacja. Jak mial bym zasobnik z 6m2 wezownicy, to bym grzal 1-2x na dobe z duzo wyzsza sprawnoacia, a tak mam 4-5 cykli i 25% w drogiej taryfie.

 

ojojoj! więcej tutaj

 

p.s. musisz uzupełnić stopkę o zużycie kWh także w drogiej taryfie, bo na razie to jest połowa prawdy, bejbe.

 

p.s.2. jasko dopełni dzieła, jak przeczyta :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja mam w stopce zuzycie na CO i ani slowa o CWU. Odrozniasz te 2 "skroty", bo kazdy znaczy co innego. :D

 

jak klamot się nie wyrabia w tanim okienku, to ja więcej nie mam pytań :)

 

to tłumaczy, dlaczego na słowa "poka fakturę, dam Ci ciastko" dostajesz piany

 

myślę, że niejedno by się z niej wyczytało :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja mam w stopce zuzycie na CO i ani slowa o CWU. Odrozniasz te 2 "skroty", bo kazdy znaczy co innego. :D

 

Jeszcze jakbyś podał zużycie swego klamota za pełne 12 miesięcy, czyli od 1 stycznia do 31 grudnia, to może będzie to bardziej wiarygodne. Bo 2013/2014 może być tylko od 1 listopada do 1 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klamot się nie wyrabia w tanim okienku, to ja więcej nie mam pytań :)

 

to tłumaczy, dlaczego na słowa "poka fakturę, dam Ci ciastko" dostajesz piany

 

myślę, że niejedno by się z niej wyczytało :)

 

To nie jest kwestia "wyrabiania sie", bo przy dobowym czasie pracy na CWU ponizej 1h byloby trudno sie "niwyrobic", ale to sprawa stalej dostepnosci do CWU. Nie bede sie kapal w letniej wodzie tylko dlatego, ze jest droga taryfa. Ja wiem, ze doopa Ci marznie jak sa drogie godziny, ale nie kazdy ma takie podejscie, bo nie kazdego rujnuje grzanie CWU. Ja nie mam grzaly. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś podał zużycie swego klamota za pełne 12 miesięcy, czyli od 1 stycznia do 31 grudnia, to może będzie to bardziej wiarygodne. Bo 2013/2014 może być tylko od 1 listopada do 1 marca.

 

Podaje za "sezon (1.09-31.08 ) bo to wydaje sie najbardziej przystajace do okreslenia sezonu grzewczego (obejmuje caly okres zimy), ale moge roznie dobrze podac dla kazdego dowolnego okresu czasu. Programik to liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje za "sezon (1.09-31.08 ) bo to wydaje sie najbardziej przystajace do okreslenia sezonu grzewczego (obejmuje caly okres zimy)

No to dłłłłłłłłłłłłłługi ten sezon,znaczy się mieszkasz na biegunie północnym,a zużycie na grzanie 1000 PLN uuuuuuuuuuu pełen szacun.:D,chociaż jak mnie pamięć nie myli to kilka dni temu pisałeś,że odpalenie cud pompy to nie powód by ogłosić rozpoczęcie sezonu,czyżby tam gdzie mieszkasz pomiędzy1-09,a 31-08 były jeszcze jakieś miesiące które sezonem nie są?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie skupic nieco (slowo sezon jest w cudzyslowiu), bo na pewno jestes na tyle inteligentny, ze to pojmiesz. Moje zestawienie "sezonu" uwzgledniaja oprocz calej zimy tez grzanie CWU (sic!) - co moze Cie zdziwic - kapie sie caly rok. Latem tez.

 

Mi by przeszkadzal duzszy brak kapieli, ale co kto lubi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Pyxiego można atakować za wszystko ale bez przesady. Wyraźnie jest, że to rok i jak on określił "najbardziej przystajace do okreslenia sezonu grzewczego" a nie "sezon grzewczy". Zresztą podawanie pełnego roku z takim przesunięciem jest jak najbardziej uczciwe.

 

Takie szukanie dziury w całym aby było... śmiesznie? Choć może się mylę bo przecież to jeden z głównych wątków humorystycznych tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...