Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ludz sie, ze jasko-fantasta to przyjmie do wiadomosci. Jak kazdy kto ma pompe kolorujesz rzeczywistosc, specjalnie po to, zeby go doopa bolala. ;)

Pyxis powinieneś to napisać koledze a nie poklepywać po pleckach...;)

Ale Ty masz inwerter i pewnie pompa grzejac CWU moduluje sobie moc. Zaznzcaj to, bo to bardzo istotna informacja.

czyli manipulacji ciąg dalszy...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej napisz jak to się dzieje, że 7800 litrów to Cwu z 11800 wody ogółem

W spłuczce też leci CWU na pilota?.

 

Okolo 3m3 wody co miesiac idzie na WCty. Pewnie tez jakies ulamki m3 na pralke i zmywarke. Ot i cala "tajemnica".

U Ciebie uzywacie do splukiwania kibelka wody po kapieli? Czy tylko nawykowo palisz glupa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od ilości wylanej wody, im więcej tym większy procentowy udział ciepłej...

 

Wiem o co Ci chodzi Jasiek.

Moim zdaniem im więcej wody się wylewa, tym więcej to kosztuje. Nieważne czy zimna, czy ciepła.

Ale klamoty tego nie pojmują i u nich zawsze leci ciepła, bo inaczej COP w doopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predziej sie dowiesz kto zabil JFK, niz tego ile kablarz zuzywa pradu na CO i jaka ma temperature w domu. ;)

 

czemu? aktualnie u mnie około 22*C, dobowe zużycie na CO 25kWh.. tylko kable, grzanej powierzchni około 120m2 (po ścianach dom ma 10x14.4m).. mam osobny licznik tylko na kable

 

Hej ogrzewacze prądem. Mam pytanie, czy nie chcielibyście rejestrować informacji o zużyciu energii na stronie http://pvmonitor.pl ? Wprawdzie pierwotnym pomysłem była wizualizacja danych o produkcji z paneli fotowoltaicznych, ale rozbudowujemy stronę i może ktoś byłby chętny do wysyłania swoich danych o zużyciu ? Powoli dokładamy funkcjonalność wizualizacji zużycia prądu przez pc, ale kable też by się przydały. Fajnie można by porównać poszczególne systemy ogrzewania u różnych osób. Co Wy na to ?

 

nie ma problemu.. grzeję kablami..

 

Fajnie. Potrzebny jest licznik z wyjściem impulsowym lub rs485 i jakieś urządzenie które będzie wysyłać dane przez http. Może to być Arduino, skrypt na kompie lub Lan Kontroler http://tinycontrol.ats.pl/pl/kontroler,lan-controller,167,363. Na stronie jest opis jak to zrobić, w razie czego służymy też pomocą.

 

mam w firmie dwa LK ale chyba uzywane, mam PLC wic po modbusie można cos wysyłać.. mam impulsowe wyjscie w liczniku, przez PLC można, mogę na dzisiaj wpisywac ręcznie stan licznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ethernet i już mi mina zrzedła jak ja mam podciągnąć kable . może to działać na wifi?

 

 

Pewnie. AP w trybie APClient przy pompie i jedziesz. Ja tak mam podglad termometrow przez kamere IP, bo gniazdko z kablem "az" na drugiej scianie kotlowni.

 

Tam gdzie nie można podjechać z kablem zawsze można zastosować np. to:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1658&model=TL-PA4010KIT

 

Ja mam z wifi, bo jeden AP nie pokrywa mi domu.

Działa to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty za to się myjesz 8 razy dziennie???

 

Policz to sobie - podobno potrafisz.

 

60% z 11,8m3 daje 7080 litrow. Zakladajac, ze w spluczce jest 6l wody to daje prawie 40 splukan WC dziennie, czyli u mnie na jedna osobe ponad 13x dziennie. Cos duzo za duzo nawet zakladajac, ze kazdy z nas ma powazne klopoty z pecherzem. Nie uwazasz?

 

Czestotliwosc mycia jest uzalezniona od doraznych potrzeb. Zdarza sie 3x dziennnie, a najczesciej 1x dziennie. Zona i corka uzywaja wanny. Na "szczescie" nie bez umiaru. Ja raczej prysznica, ale tez nie 15l/mycie jak tu "ktos" juz podawal swoja "norme". :)

 

8m3 CWU miesiecznie to naprawde nie jest jakis kosmos. Jak nie mialem jeszcze kanalizy a (male bo niecale 4m3) szambo i uwazalismy naprawde na zuzycie wody udawalo sie zejsc do 9-10m3/mc z tego jakies 6-7m3 CWU. Nizej po prostu nie bylismy w stanie. Trzeba by sie bylo nie kapac, a tylko myc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...