Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość tymczasowy19
U mnie też idzie 40st z bojlera Galmeta 300L, ale na pewno nie jest to 66% zużycia wody ogółem. Raczej 30%

 

to znacząco odstajesz od średniej

nie chce mi się szukać teraz, ale kiedyś znalazłem źródło, że z całkowitej ilości ZWU, średnio 55% idzie na CWU

wnioski wyciągnij sam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak ktoś chce kupić 1 roczny hydrofor i cały osprzęt to sąsiad sprzedaje. Kupił jakiś markowy. Komplet coś za 6 tys. W weekend zobaczę co to.Używał z 3 msc.

Ale woda i tak mu sika żółta aż kostka poszarzała i zagryzł zeby (wcześniej kopał studnie za 6 tys) i podłączył się do wodociągu 200m bo wodą ze studni ok 44mb nie można nawet kostki na podjeździe myć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce kupić 1 roczny hydrofor i cały osprzęt to sąsiad sprzedaje. Kupił jakiś markowy. Komplet coś za 6 tys. W weekend zobaczę co to.Używał z 3 msc.

Ale woda i tak mu sika żółta aż kostka poszarzała i zagryzł zeby (wcześniej kopał studnie za 6 tys) i podłączył się do wodociągu 200m bo wodą ze studni ok 44mb nie można nawet kostki na podjeździe myć!

 

U mnie jest ten sam problem, studnia 20 m głębokości, hydrofor kosztował mnie 2500 zł + robocizna. studnia 4000zł, a leci ruda woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podajesz te dane tak samo rzetelnie, jak kubature w stopce. :)

 

Ile kWh potrzeba do podgrzania 1m3 zimnej wody o temperaturze 10st do 45st?

Jakie są straty dobowe zasobnika CWU? Jakie są straty dystrybucji CWU do punktów odbioru? Jakie są straty cyrkulacji?

Policz to, a potem porównaj z tym, co twój klamot zużył na produkcję CWU.

Jak to policzysz, okaże się, że wcale tak dużo tej CWU nie zużywasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kWh potrzeba do podgrzania 1m3 zimnej wody o temperaturze 10st do 45st?

Jakie są straty dobowe zasobnika CWU? Jakie są straty dystrybucji CWU do punktów odbioru? Jakie są straty cyrkulacji?

Policz to, a potem porównaj z tym, co twój klamot zużył na produkcję CWU.

Jak to policzysz, okaże się, że wcale tak dużo tej CWU nie zużywasz

 

Ja pisze o objetosci zuzywanej wody. Kazda ze strat ktora podales tylko pozwala mi mniemac, ze COP dla CWU nie jest tak tragicznie niski jak mi sie wydaje. :)

 

Dla CWU licz 40*C max, bo powyzej tej temperatury to juz parzy i nikt nie uzywa CWU o temp 45*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci.

Sprawność przesyłu od zasobnika do punktu dystrybucji bez cyrkulacji to 80%.

Z cyrkulacją CWU 60%

Straty postojowe izolowanego zasobnika 300 litrowego 2 kWh/doba.

I teraz sobie policz wg wzoru: Q=V*p*c*deltaT

 

U wszystkich tak samo?

Gdyby tak było to na kranie miałbym nie więcej jak 35 st. a mam ok 43 i pewnie dlatego że wężownica nie wyrabia - grzeję przepływowo. Jak instalacja spieprzona to tak może wyjść jak napisałeś lub jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cyrkulacji, tak od razu leci Ci 40st?

 

Jak bym wlaczyl cyrkulacje na 16h dziennie, to moze faktycznie mial bym 40% strat, ale chyba nikt rozsadny w ten sposob nie uzywa cyrkulacji.

 

Ale o czym ja z Toba dyskutuje? Jesli zuzywacie 3m3 CWU na rodzine na miesiac, to zostaje mi "podziw" i szczere wspolczucie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale o czym ja z Toba dyskutuje? Jesli zuzywacie 3m3 CWU na rodzine na miesiac, to zostaje mi "podziw" i szczere wspolczucie. :)

 

3000 litrów miesięcznie, to jest 100 litrów dziennie.

Mało, dużo???

Wychodzi 25 litrów na osobę. W dodatku CWU mieszasz z zimną wodą, bo nawet 40st, to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niby mam policzyc? Czy to zmieni odczyt z licznika zuzycia wody?

Tak jak pisalem wczesniej, co najwyzej okaze sie, ze nie mam COP dla CWU na poziomie 2,2 a blizej 2,5 co jest raczej realna wartoscia przy tych temperaturach DZ jakie obecnie sa.

 

terazniejsza temp DZ Ci sprzyja.

 

w styczniu czy lutym cop dla cwu masz ponizej 2.

 

scop Ci wychodzi w okolicach 2.2-2.5 i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...