Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdy robili mi płytę fundamentową, okoliczne ekipy najpierw się śmiały ('Dom na styropianie?'), a później pukali w czoło.

 

Jeden z potencjalnych wykonawców, choć stwierdził, że nie ma wolnego czasu, gdy usłyszał, że chcę ocieplać 30cm, przyjechał z ciekawości osobiście zobaczyć materiał, bo przez telefon uparcie twierdził, że kupiłem 13, a nie 30cm styro.

 

W ogóle jakiś dziwak ze mnie, bo nie mam komina, od północy tylko 2 małe okna, a w środku piec elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale przeglądając Twój projekt nie masz działówek z silki? Piszesz że wszystko z BK? To jak jest?

 

Jesli gdzieś pisałem że z Bk, to na początku dziennika, bo jakw spomniałem nie wiedziałem po co silka. Z czasem sie dowiedziałem i tak też zrobiłem. Działówki mam z silki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Liwko, podawaj zapotrzebowanie i zużycie w kWh, w zł sam wiesz jak liczysz - ilość kWh - bez zbędnej dyskusji.

Potwierdzam, podawaj w kWh, jak to robią wszyscy. Bo ceny kWh sa rózne jak np. mam 33gr/kWh w II taryfie a niektórzy tylko 26gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, podawaj w kWh, jak to robią wszyscy. Bo ceny kWh sa rózne jak np. mam 33gr/kWh w II taryfie a niektórzy tylko 26gr.

 

Ja wiem Marcinie o co kbabowi chodzi;) Mam podlicznik do PC ale on uważa że do ogrzewania powinienem brać średnią z rachunkuhttp://emoty.blox.pl/resource/blink.gif

Podam jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc po moich stawkach za kWh to za sezon grzewczy wychodzi

kol Liwko PCi: 4330*0,8*0,3306+4330*0,2*0,6737=1753

Ja kable: 4261*0,3306+210*5*0,3306=1756 reszta kosztów CWu za pozostałe 145dni to 145*5*0,3306=240

Przyjmijmy że koledze Liwko wyjdzie za pozostałe dni 100zł mniej za CWU. Jak widac koszty takie same, a w wcale nie mam domu pasywnego, tylko rozłożystą parterówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeszcze nie wiem jak, ale zapewniam Cię, że kol. Liwko udowodni Ci, że się mylisz lub nie masz racji. :)

pzdr

Liwko coś ostatnio spauzował (inne Jastrzębie również) ;)

Może przejrzeli na oczy,że nie tylko PCi za majątek gwarantuje niskie rachunki za ogrzewanie ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Marcin Cetera, Jakoś mało wychodzi na cwu jeśli tylko 5kW/dobę to w roku wypada 1825kWh, do podgrzania o 40stC potrzeba 46,4kWh/m3, zatem zużycie cwu w roku to 41,63m3, dziennie 110l. Zwykle na przeciętną 4os rodzinę rocznie na podgrzanie cwu przeznacza się 4500kWh, ale również można przyjąć 1000kWh/osobę rocznie. Zatem przeciętna rodzina 4 osobowa przy pc z cop=3 może zużyć 1500kWh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i CWU, bo podziału nie masz, dobrze rozumiem?

 

Oj Marcinie, Marcinie. Miałem problemy z programatorem do licznika i dlatego od stycznia mam niemal idealne wskazania. Niemal bo nie przeskakuje na święta i jak się jeszcze okazało mam w głównym liczniku przesunięcie o 15min a to przez cały sezon robię się godziny. Muszę to zgłosić. Pisałem o tym wcześniej. Stawka w Enea dzisiaj 0,68 I, i 0,27 II. Ale to od stycznia. Wcześniej 0,64 i 0,24

Wychodzi 1500zł z CWU do dnia dzisiejszego.

Podaj nam tu wszystkim przy okazji ile jeszcze drewna spaliłeś.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Marcin Cetera, Jakoś mało wychodzi na cwu jeśli tylko 5kW/dobę to w roku wypada 1825kWh, do podgrzania o 40stC potrzeba 46,4kWh/m3, zatem zużycie cwu w roku to 41,63m3, dziennie 110l. Zwykle na przeciętną 4os rodzinę rocznie na podgrzanie cwu przeznacza się 4500kWh, ale również można przyjąć 1000kWh/osobę rocznie. Zatem przeciętna rodzina 4 osobowa przy pc z cop=3 może zużyć 1500kWh.

I co ja na to poradzę że tak jest. Liczmy że u nas jest 2,5 osoby, bo ja mam pracę związana z wyjadami, ale kiedy mnie nie ma z reguły jest teściowa. jak dla mnie dom jest standardowo uzytkowany. Dokładnie to jest 4,9kWh/dobe taka jest średnia kiedy to w styczniu zamontowałem podlicznik na bojlerze. Co do danych przeciętnych/ statystycznych itd to ja podchodze z dużą rezerwą bo przeciętnie w Polsce dom zuzywa ponad 100kWh/m2/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Marcinie, Marcinie. Stawka w Enea dzisiaj 0,68 I, i 0,27 II. Ale to od stycznia. Wcześniej 0,64 i 0,24

Wychodzi 1500zł z CWU do dnia dzisiejszego.

Podaj nam tu wszystkim przy okazji ile jeszcze drewna spaliłeś.

podawałem, ile drewna zużyłem styczeń luty marzec 0,3mp(m3)/miesiąc (nie wiem jak to się podaje) kwiecień dwa kawałki bo raz rozpaliłem. Wcześniej nie liczyłem ale zakładam też 0,3mp/miesiąc, ale skoro pytasz o kominek to i temp w domu licz ponad 23oC.

Licząc po twoich stawkach to ja za NCO zapłaciłem 1100PLN a za cwu 270PLN co razem daje 1370PLN, a drewno policz sobie sam, pomyśl ile z niego było ciepła ile przyjemności a ile poszło w komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję grzania samym prądem ale przecież zostaje nam jeszcze CWU, a im więcej się jej zużywa tym gorzej przy grzaniu prądem. Cały rok na CO i CWU powinien mi się zamknąć kwotą 1600zł.

Patrząć na twoje stawki za kWh to u mnie też cały rok NCO i CWU zamknie się spokojnie w 1600PLN dla 3os w 152m2 w większym domu.

Dlatego wołami mnie na PCi nikt nie namówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o danych od Avatar25?

 

Wydaje sie blisko idealu biorac pod uwage koszty poniesione na szeroko pojeta energooszczednosc.

 

Zle wyliczenia, czy sie nie myle?

 

Mysle, ze duzo ma tutaj do rzeczy bryla budynku i orientacja polozenia...

 

 

 

 

Poniżej podsumowanie sezonu grzewczego 2010/2011.

 

Taryfa G12W Enea Dzień: 0,68; Noc: 0,267 - cena 1 kWh (w 2009 cena była 0,236, w 2010 cena była 0,249)

 

Zużycie tylko na ogrzewanie:

Ogrzewanie - 6695 kWh - 1740 PLN

 

Temperatura wewnętrzna około 21 stopni.

http://www.domek.grzybowo.org

Dom z poddaszem (MTMStyl - Calineczka), pow. po podłodze 160m2 + garaz nieogrzewany (27m2), podłoga styro 16cm, sciany ytong 24cm 500 + 25cm styro U=0,04. Poddasze wełna 40cm U=0,035, podłoga nad garażem 10cm styro, okna U=1,0 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: legalett elektryczny rurki 50mm (15kW) w wylewce akumulacyjnej (20cm), wentylacja mechaniczna StorkAir, bojler elektr. 200l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryły, brak kominka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Doszliśmy do porozumienia że na inwestycję wydałem około 18tyś więcej ale bez liczenia twojego dodatkowego ocieplenia.

Proszę, masz te 18tyś i zrób z mojego domu nie ruszając nic w projekcie na tyle oszczędny by rachunki wyszły podobne co przy PC.

I nie zapominaj przy okazji o jeszcze jednym bardzo ważnym źródle ciepła jakim jest Bałtyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...