Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mi w listopadzie na grzanie doba mieści się w 3,5 kwh

 

3,5*12 = 42

 

U mnie w ten "zimowy" listopad w pelni sezonu grzewczego poszlo juz na CO ponad 50 kWh za cale 17 zl.

 

u mnie 42 kWh * 0,2846 = 12 zł ....

 

Panowie ... czas zwrotu Waszej PoCoMiTo / czy jak ktoś woli Waszych klamotów ... przy takiej zimie wydłuża się w nieskończoność ;)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaka funkcję spełnia podziurawiona folia pod styropianem ?

Rozumiem że osoba co układała styropian chodziła po tej folii a nie fruwała nad nią ?

Jeśli masz na myśli folię PE grubości 0.3 mm to możesz mieć trochę racji, ale jeżeli to była folia PCV gr. 0,8- 1,0 mm to się mylisz a obie są czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5*12 = 42

 

 

 

u mnie 42 kWh * 0,2846 = 12 zł ....

 

Panowie ... czas zwrotu Waszej PoCoMiTo / czy jak ktoś woli Waszych klamotów ... przy takiej zimie wydłuża się w nieskończoność ;)

 

:D

 

 

NO FAKTYCZNIE - masz rację

za 2 tygodnie zamykam 12 miesięcy

to może wtedy zobaczymy jak to wyjdzie

zejdziesz z grzaniem na co i cwu do 1000zł łącznie?

a bytowe w 800zł ?

no u mnie trzeba doliczyć z 100 zł za 0,5 metra drewna.

u ciebie pewnie z 20 zł za biopaliwo do kominka

 

wyjaśnienie jest proste mam cop w okolicach 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

zaczynam wykonczeniowke i uruchamiam ogrzewanie. jak macie ustawione sterowniki? mam devi touch, moge ustawic 2 strefy ekonomiczne, wiec ustawiam na tania taryfe. w devi mozna ustawic jedna temperature na strefe ekonomiczna. grzejecie na czujniku podlogowym, czy czujniku podlogowym + powietrze? jezeli to 2 to czy stosujecie ograniczenie temperatury podlogi? jak ustawic sterownik by nie przegrzewac pomieszczen, a by bylo najekonomiczniej? parter to plyta20cm+wylewka 10cm, moc kabli 4 obwody 7kw, pietro to 10 cm wylewki 4obwody moc kabli 5kw.

 

pozdrawiam

mietek

 

polecam nastawy wg. jasiek71 poszukaj kilkaset stron wcześniej.......................

 

.............no dobra, żartowałem ;)

 

przekopiuję mam nadzieję, że autor się nie obrazi :cool:

 

 

jak ustawić sterowniki ...niby rzecz banalna a ludzie maja problemy z poprawnym ustawieniem elektrycznego ogrzewania podłogowego na początek musimy zadać sobie pytanie jakie temperatury i w jakich godzinach nas interesują, oczywiście większość powie cieplej w taniej taryfie a zimniej w drogiej... więc ustawiamy dla przykładu 22* od 22- 6:00 i 13-15:00 , oraz 21* w pozostałych godzinach i... zaczynają się "schody"... raz mamy rano ciepło innym razem chłodno a jeszcze innym włączyło się po południu lub przed w drogim prądzie, dlaczego... ? otóż kabelki zalane w betonie po włączeniu od razu oddają energię pełną mocą nie zależnie od tego ile dane pomieszczenie potrzebuje w danej chwili... wszystko było by fajnie jak ta energia oddawana była by do pomieszczenia bezpośrednio, ale my ładujemy wielki akumulator ... sterownik z czujnikiem pokojowym daje rozkaz dla kabelków że mają grzać jak mu za zimno i czeka aż będzie cieplej żeby odwołać polecenie, bezwładność naszego akumulatora powoduje że przez dłuższy czas (godz., dwie...) nic się nie dzieje, ale to tylko pozory bo wewnątrz zaczyna podnosić się temperatura chociaż nasz koleżka na ścianie twierdzi że jest bez zmian i nadal każe grzać, w rezultacie doprowadza do załadowania zbyt dużego zapasu energii niż jest nam potrzebna co skutkuje wzrostem temperatury ponad nastawy, co robić ? potrzebny jest "kaganiec" w postaci czujnika w wylewce który ma nakazać naszemu koleżce na ścianie że już dość, chociaż on twierdzi inaczej ... ale skąd wiadomo że już dość ?, otóż ta wielka betonowa płyta pod nogami ma stałą zależność temperatury do pomieszczenia w którym się znajduje, im to pomieszczenie ma mniejsze straty tym różnica temperatur pomiędzy naszym akumulatorem jest mniejsza, dla przykładu w dobrze ocieplonym pomieszczeniu temperatura podłogi jest tylko o jeden, dwa stopnie wyższa przy okładzinie kamiennej czy ceramicznej... więc na początek ustawiamy np. 22* w taniej i 24* temp. podłogi przy okładzinach z dobrym przewodzeniem ciepła i ok.26-30* dla wykładzin czy cienkich paneli histerezę najlepiej ustawić na ok. 0,5* przez ok.dobę czy dwie obserwujemy..., jeżeli jest za zimno to podnosimy delikatnie "limit" podłogi, jak za ciepło to obniżamy... następnie obserwujemy jakie temp. są z rana, czy jest wymagane 22*, jeżeli nie ma przestawiamy nocną nastawę z 22:00 na np. 1:00 i obserwujemy sprawdzając przy okazji czy czasem podłoga nie osiąga limitu nad ranem i za wcześnie wyłącza ogrzewanie (sprawdzić po 6:00 ), jeżeli rano jest za chłodno pomimo braku limitu przestawiamy nocną nastawę czasową na np.3:00 i obserwujemy... dwie godz. po obiedzie zostawiamy w spokoju i przy nich nie majstrujemy chyba że zostają często "przestrzelone" a ogrzewanie załącza sie wieczorem w drogiej... to podnosimy zadaną temperaturę pokojową o 0,5* jak coś nie zrozumiałe to pytać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w devi moge niestety ustawic tylko 2 strefy konkretniej to 2 strefy komfortu, wiec potem musze oszukiwac sterownik podajac temperature komfortowa nizsza, a temp ekonomiczna wyzsza - tania taryfa

 

musze sie pobawic ustawieniami. 2 dni temu ustawilem 21 stopni bez kaganca na podloge 22-6, 13-15 to zzarlo 120kWh, jednak wczoraj po 15 godzinie bylo w niektorych miejscach az 22,5 stopnia. chyba po wprowadzce pierwsze dni to bedzie zabawa by to ustawic, a potem cieszyc sie niskim zuzyciem.

 

ustaw tylko 4-6 lub 5-6 docelowo - to wystarczy - wstajesz rano i masz efekt cieplej podlogi

w godzinach 13-15 zazwyczaj sie nie wlaczy - zalezy od tego jaki masz dom i jaki jest dzien - jesli masz mozliwosc ustawienia na 1 min to tak jak w ustawieniach jaska "wymuszasz" start grzania chocby na chwilke - by nie bylo dyskomfortu poznym wieczorem - ja u siebie tak nie mam / nie moge ale dom dobrze zaizolowany wiec wahan temeratury nie mam duzych

 

nie zauwazam tez u siebie efektu przegarzania - ale to dlatego ze dom ma bardzo duza mase akumulacji i stabilizuje dobrze jego temperature

 

Dwa dni to za mało chyba na wygrzanie o ustabilizowanie..

 

u mnie w pierszych 2 dniach po zamieszkaniu i uruchomieniu ogrzewania tez poszlo ok 100kWh - wiec wszystko w normie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5*12 = 42

 

 

 

u mnie 42 kWh * 0,2846 = 12 zł ....

 

Panowie ... czas zwrotu Waszej PoCoMiTo / czy jak ktoś woli Waszych klamotów ... przy takiej zimie wydłuża się w nieskończoność ;)

 

:D

 

Chcesz byc rzetelny w wyliczeniach a nie wykazywac ,ze twoj system grzewczy jest najbardziej "mojszy" to wspomnij o kasie wydanej na ocieplenie fundamentow,ścian,etc. Wtedy przyrównaj te koszty (koszty materiału na ocieplenie + systemu grzewczego) do kosztów Pyxisa czy kaźdego innego uzytkownika z nielubianym tu wytworem szatana (zwanym pococito lub klamotem) i wtedy wyjdzie czarno na bialym, ktore rozwiazanie jest optymalniejsze. A tak to ciag dalszy przepychanki w piaskownicy. Ulatwie tobie i przypomne twoje koszty na ocieplenie:

 

XPS - 23 tyś (420 zł brutto za 1m3)

łącznie koło 65 tyś - mało nie jest - ale mam naprawdę dobrze zrobioną płytę z bardzo dobrą izolacją

 

 

w południe przyjechał też styropian SWISSPOR 031 w sumie 159 paczek

 

około15 m3 w 50 paczkach, tu zatem około 48m3 na kwote 9450 zł

 

i jeszcze o styropianie Swisspor - dzwoniłem 2-3 dni temu do firmy gdzie brałem XPS-a na allegro cena 197 zł za 1m3

 

 

 

będzie więc TOPROCK ok 40 cm - w szczycie domu chyba nieco więcej ...

 

a teraz coś nt ceny

wełna TOPROCK 200 mm ...

 

najlepsza oferta jaką znalazłem na allegro to 24,29 zł brutto za 1m2 wełny 20 cm i

 

jutro tylko muszę dokładnie dach wymierzyć i zamówić albo 350 albo 400 m2 -...

 

za to wełna 40 cm na mój dach kosztowała 9 tyś

 

 

łacznie na xpsy , styro, welne wydales drobne 41,5 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz byc rzetelny w wyliczeniach a nie wykazywac ,ze twoj system grzewczy jest najbardziej "mojszy" to wspomnij o kasie wydanej na ocieplenie fundamentow,ścian,etc. Wtedy przyrównaj te koszty (koszty materiału na ocieplenie + systemu grzewczego) do kosztów Pyxisa czy kaźdego innego uzytkownika z nielubianym tu wytworem szatana (zwanym pococito lub klamotem) i wtedy wyjdzie czarno na bialym, ktore rozwiazanie jest optymalniejsze. A tak to ciag dalszy przepychanki w piaskownicy. Ulatwie tobie i przypomne twoje koszty na ocieplenie:

 

 

 

 

 

około15 m3 w 50 paczkach, tu zatem około 48m3 na kwote 9450 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

łacznie na xpsy , styro, welne wydales drobne 41,5 tys zl.

 

Odejmij to co i tak by wydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...