Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zerknijcie na maluxa,skromny gość,nie wydał kosmicznej kasy na izolację(30kWh/m2/rok),nie wydał kosmicznej kasy na pompę(15tys.zł)

 

Ano nie wydał, bo pompa była w jakies nietypowej promocji i z tego skorzystał, normalna cena tej pompy była w tym czasie sporo wyzsza, nie mozna uogolniac ze wszyscy chetni mogli nabyc taką pompę w tych stosunkowo nieduzych pieniadzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na maluxa,skromny gość,nie wydał kosmicznej kasy na izolację(30kWh/m2/rok),nie wydał kosmicznej kasy na pompę(15tys.zł) a ma rachunki za ogrzewanie i za cwu najniższe tutaj na wątku gdzie kablarze z "pasywnymi domami " mają 3x wyższe a hipopotamy z jaśkami nawet 5x wyższe.

Jakieś wnioski dla inteligentnych ?

 

malux ma chyba tylko na ścianach mniej izolacji niż R&K, w stropie coś pisał o 60 albo więcej wełny, do tego isomury. może niech on się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na maluxa,skromny gość,nie wydał kosmicznej kasy na izolację(30kWh/m2/rok),nie wydał kosmicznej kasy na pompę(15tys.zł) a ma rachunki za ogrzewanie i za cwu najniższe tutaj na wątku gdzie kablarze z "pasywnymi domami " mają 3x wyższe a hipopotamy z jaśkami nawet 5x wyższe.

Jakieś wnioski dla inteligentnych ?

 

znaczy się ile to jest te 5x wyższe rachunki...????

nie bardzo wiem co ty porównujesz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zal mi Ciebie

Nie rozrozniasz izolacji od układu grzewczego

Nie wspominajac o CWU czy oknach

 

Pozdrawiam naczelnego sekciarza klamociarza

Pisz sobie co chcesz

Ja stad sladem JJ i Lobo znikam

Nic tu po mnie

 

Dziennik tez by wypadało skasowac...

 

to był moj ostatni post na FM

 

żegnam Państwa

 

Mam nadzieje, ze zmienisz zdanie. I nie skasujesz dziennika.

 

W zasadzie nie bardzo rozumiem tego "obrazania sie". Te absurdalne wojenki kablarzy i pompiarzy, rekuperatorowcow i wyporowcow ;) , pejoratywne okreslenia.Wielu pluje jadem, zwyczajnie olewac proponuje.

 

edit:

no DB Arizony juz niet.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na syberii zima w tym roku zaczęła się wyjątkowo wcześnie, w Jakucji temperatura już spadła do -46 stopni, co ciekawe w tym roku było tam również niezwykle ciepłe lato.

W związku z tak wczesną zimą nie ma takiej możliwości aby ten chłód nie dotarł do nas. Mamy teraz kalendarzową jesień a z końcem grudnia będziemy już pod wpływem tego co dzieje się na wschodzie a więc kalendarzowej i mroźnej zimy.

A może powtórka z 1979 roku? Też nie zdążymy na sylwestra?

 

http://www.youtube.com/watch?v=N5KA3o6v9Js

 

Temperatura z +5 spadła do -30 w ciagu 3 dni.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na maluxa,skromny gość,nie wydał kosmicznej kasy na izolację(30kWh/m2/rok),nie wydał kosmicznej kasy na pompę(15tys.zł) a ma rachunki za ogrzewanie i za cwu najniższe tutaj na wątku gdzie kablarze z "pasywnymi domami " mają 3x wyższe a hipopotamy z jaśkami nawet 5x wyższe.

Jakieś wnioski dla inteligentnych ?

 

tak. ma dobowe zuzycie na bytowe mniejsze, niz moja lodowka.

 

pytanie, gdzie spi, wentyluje, swieci, oglada tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się ile to jest te 5x wyższe rachunki...????

nie bardzo wiem co ty porównujesz...?

z tego co malux pisał na c.o+cwu wydał 1000zł a 5x więcej to jest 5000zł,3x wiecej to jest 3000zł ?

PoComu to było ?

tak. ma dobowe zuzycie na bytowe mniejsze, niz moja lodowka.

 

pytanie, gdzie spi, wentyluje, swieci, oglada tv.

Piszemy o ogrzewaniu i cwu ? Tak ?

Edytowane przez wilmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co malux pisał ....

 

widzicie jakie to proste...

wystarczy tylko napisać...:D

 

po co się budować...?

lepiej sobie poczytać i wyrobić sobie jedyne słuszne zdanie na dany temat ...

bo ktoś napisał...

chore...

 

co ty wiesz o jednej czy drugiej osobie, o jednym czy drugim domu...?

byłeś.., namacałeś..., czy tylko sobie poczytałeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze zmienisz zdanie. I nie skasujesz dziennika.

 

W zasadzie nie bardzo rozumiem tego "obrazania sie". Te absurdalne wojenki kablarzy i pompiarzy, rekuperatorowcow i wyporowcow ;) , pejoratywne okreslenia.Wielu pluje jadem, zwyczajnie olewac proponuje.

 

edit:

no DB Arizony juz niet.

 

Zauważ że to w zasadzie wycieczki w jedną stronę - udowadnianie przez pompiarzy jak to kablarze i grzejący kospelami itp. żyją w błędzie i ogólnie są nieszczęśnikami których trzeba wyzwolić.. Coś jak jechowcy.. Jakoś nie kojarzę wpisu "kablarza" który po paru latach takiego grzania tu by pisał z niezadowoleniem.. Tylko na sile sie to wciska.. I nie dziwie sie że Konradowi znudziło się kopanie z koniem.. Dziennik mógł zostawić, ale cóż, to jego decyzja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablarz nic nie pisze, bo to siara, tylko zaklada klime na zime. Po cichutku. :D

Dlaczego siara? W moim przypadku klima do grzania miałaby sens w okresach przejściowych bo bezwładność duża, ale tylko taka żeby w WM ją wpiąć.. Na razie tyle co biorą kable to mnie pasuje - jak za CO rocznie wyjdzie do 3500 zł to uznam to za wynik zadowalający bo tyle rocznie płaciłem w bloku przy 4 krotnie mniejszej powierzchni.. Jak w międzyczasie uznam że jakaś technologia (klima, gaz który mam mieć we wiosce do maja 2015, PC) pozwoli mi zaoszczędzić kasę to ją założę - tylko jeden warunek - 10 lat na zwrot wg wzoru: przewidywana różnica * 10 > koszty nowego .. Bez nawracania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Te kilka procent zawsze "krzyczy". Reszta po cichutku pracuje na niski rachunek. ;)

 

to tak jak przepalanie w kominku czy dogrzewanie się grzałeczką wkręconą do grzejnika łazienkowego która nie jest wpięta w licznik energii PC czy przegrzewanie zasobnika CWU w celu dezynfekcji...

to niby "pierdy" ale na fakturze je widać ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odbpowiedziales. :)

 

Jak duzy masz dom?

 

parter po ścianach wewnętrznych 122m, poddasze na razie nie użytkowe to samo tyle że ze skosami, kubaturę mogę policzyć jak to komuś potrzebne będzie..

i właśnie powiedz mi dlaczego - skoro JA będę zadowolony z wysokości rachunków za CO (zauważ że nie napisałem ze taki rachunek będzie, tylko określiłem granicę) to KTOŚ ma mnie ewangelizować że powinienem być niezadowolony.. przy takich samych powierzchniach koszt węgla czy ekogroszku jest podobny a wartością dodaną jest oszczędność czasu, miejsca, sterowność, brak pieca, kominów, odwiertów, pomp itp.

z porównania informacji uzyskiwanych na priv od osób grzejących podobnie i majcych podobne ocieplenie itp. wynika że powinienem za sezon zużyć pomiędzy 6 a 9 tysięcy kWh.. w taniej taryfie.. niech kto chce sobie podstawi własną stawkę taniej taryfy..

i dlatego niektórzy mają dosyć czytania i dyskusji jak ze ścianą.. ja robiąc taki a nie inny sposób ogrzewania wpisałem sobie wszystko do excela.. i tam mi wyszło co na czas budowy się opłaca.. rurki mam połoone, więc jak okaże się że będę miał za płotem gaz i przyłącze będzie to może założę piec a może nie.. zalezy ile wyjdzie.. czemu nie ewangelizujecie w wątkach węglarzy?

 

edit: kubatura parteru 310m3, poddasza 210m3 i stryszek nad poddaszem20m3

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...