Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to tak jak przepalanie w kominku czy dogrzewanie się grzałeczką wkręconą do grzejnika łazienkowego która nie jest wpięta w licznik energii PC czy przegrzewanie zasobnika CWU w celu dezynfekcji...

to niby "pierdy" ale na fakturze je widać ...:yes:

 

Grzaleczka chodzi latem (poza sezonem) i suszy reczniki, wiec chyba ciezko zaliczyc to do CO. Grzanie zasobnika to 10kWh/mc i tez do CO ciezko to zaliczyc.

Znowu masz reke szybsza od glowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parter po ścianach wewnętrznych 122m,

 

Czylo to wcale nie za wielka chalupa a rachunek za CO znaczacy. Jak do tego dolozysz CWU grzane grzala i bedziesz faktycznie to CWU zuzywal (nie 15l na prysznic jak niektorzy), to moze sie okazac, ze juz taki szczesliwy nie bedziesz. Druga sprawa jest czy sie do tego przyznasz bezposrednio jojczac tutaj, czy posrednio zakldajac klima czy inna julke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz wysoką kwotę za izolację termiczną przy kablach jakby do PC nie było trzeba żadnej izolacji.

Podaj rozsądną różnicę w wydatkach na izolację między dwoma rodzajami ogrzewania.

 

Rozsadna roznica? Ja sie odnosiłem tylko do domu Rk i Pyxisa - rzekomo tani system kabli + "cholernie" droga pompa Pyxisa czule zwana klamotem. Pyxis ,gdyby mu sie chciało,wrzuciłby koszt materiałów izolacyjnych ( w tym uwzględniłby róznice miedzy bloczkiem komorkowym 36 (który jest tworem dwa w jednym- konstrukcją jak i izolatorem) a silikatem18cm) i wtedy widać by było realne porównanie nakładów finansowych na te dwa systemy grzewcze.

Luzuj poślad to w kwestii ogrzewania.

Jak to zrobisz, to masz ogrzewanie nadmuchowe.;)

ty widzę nie tylko grajek ale jeszcze kabareciarz ;)

czyzbys z grupy Mozarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzaleczka chodzi latem (poza sezonem) i suszy reczniki, wiec chyba ciezko zaliczyc to do CO. Grzanie zasobnika to 10kWh/mc i tez do CO ciezko to zaliczyc.

Znowu masz reke szybsza od glowy. :)

 

Skoro wszystko na prąd, to podajemy stan licznika, albo fakturę roczną za prąd.

Dla niektórych to oczywiste, a dla niektórych to czarna magia.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że u mnie sezon CO trwa od 1 grudnia do 1 marca;)

Czy oddaje to prawdziwą rzeczywistość? Skoro CO musi chodzić czasami we wrześniu i czasami w maju;)

Czyli pracę CO z kwietnia, maja i września mam nie zaliczać do kosztów CO, bo kochany pyxsio tak robi?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko na prąd, to podajemy stan licznika, albo fakturę roczną za prąd.

Dla niektórych to oczywiste, a dla niektórych to czarna magia.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że u mnie sezon CO trwa od 1 grudnia do 1 marca;)

Czy oddaje to prawdziwą rzeczywistość? Skoro CO musi chodzić czasami we wrześniu i czasami w maju;)

Czyli pracę CO z kwietnia, maja i września mam nie zaliczać do kosztów CO, bo kochany pyxsio tak robi?;)

Sądzę,że tylko dla Ciebie i hipopotama to czarna magia.

Nie tylko Pyxis ma pompę ciepła ale dziesiątki osób na forum,nie tylko Pyxis ma pralkę i rodzinę ale tysiące osób na forum,będąc inteligentnym człowiekiem bez faktury po tym,po przestudiowaniu zużycia przez te dziesiątki osób i ich domów można się zorientować jakie jest zużycie na ogrzewanie danego domu ale też zużycia prądu bytowego.

 

Chcesz wiedzieć dokładnie a brak ci inteligencji to udaj się do asolta,niech wyliczy zapotrzebowanie domu na ciepło Pyxisa,podzielisz to sobie dla pewnosci na 3,5 i będziesz miał rachunek Pyxisa za ogrzewanie z bardzo dużą dokladnością.

Chcesz rachunku za cwu to zobacz ile cwu Ty zużywasz,podziel na ilośc osób,pomnóż przez ilość osób u Pyxisa i podziel dla pewności na 3 i gotowe.

Edytowane przez wilmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wiedzieć dokładnie a brak ci inteligencji to udaj się do asolta,niech wyliczy zapotrzebowanie domu na ciepło Pyxisa,podzielisz to sobie dla pewnosci na 3,5 i będziesz miał rachunek Pyxisa za ogrzewanie z bardzo dużą dokladnością.

Chcesz rachunku za cwu to zobacz ile cwu Ty zużywasz,podziel na ilośc osób,pomnóż przez ilość osób u Pyxisa i podziel dla pewności na 3 i gotowe.

 

Pyxsio ma jakieś 68-80 kWh/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxsio ma jakieś 68-80 kWh/m2

Zatem podziel to sobie na 3,5= 19-22kWh/m2/rok i pomnóż przez ilość m2 jego chałupy i masz zużycie prądu na ogrzewanie w zimach stosunkowo mroźnych.

Takie to trudne ?

 

Pytanie kto posiada takie zużycie i jakim kosztem osiągniete ?

Ale fakt,PoCo tak mało placić...

Edytowane przez wilmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem podziel to sobie na 3,5= 19-22kWh/m2/rok i pomnóż przez ilość m2 jego chałupy i masz zużycie prądu na ogrzewanie w zimach stosunkowo mroźnych.

Takie to trudne ?

 

Pytanie kto posiada takie zużycie i jakim kosztem osiągniete ?

Ale fakt,PoCo tak mało placić...

 

Skąd wziąłeś te 3,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś te 3,5?

COP pompy ciepła gruntowej ?

Teraz jarzysz ?

Sądzę,że niektórych to bardzo boli...

 

P.S

malux ma COP1 i 1000zł za c.o i cwu ;)

To też niektórych boli ;)

 

Ręka do góry,kto z COP1 czyli z kablami ma 1000zł za rok za c.o i cwu ?

R&K z domem pasywnym z COP1 miał ok.3000zł,ktoś będzie lepszy ?

Jeśli nie to gdzie sens negowania Pococito ?

Zawiść jedynie i duposcisk ?

Edytowane przez wilmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogę powiedzieć, że u mnie sezon CO trwa od 1 grudnia do 1 marca;)

Czy oddaje to prawdziwą rzeczywistość? Skoro CO musi chodzić czasami we wrześniu i czasami w maju;)

Czyli pracę CO z kwietnia, maja i września mam nie zaliczać do kosztów CO, bo kochany pyxsio tak robi?;)

 

Ja zaliczam na CO kazda minute grzania przez pompe CO. KAZDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak przepalanie w kominku czy dogrzewanie się grzałeczką wkręconą do grzejnika łazienkowego która nie jest wpięta w licznik energii PC czy przegrzewanie zasobnika CWU w celu dezynfekcji...

to niby "pierdy" ale na fakturze je widać ...:yes:

Jasiu pelna zgoda

Dlatego podaaje zazwyczaj tez caly dom

W tej chwili dom mi nabil na liczniku gl. 3640(droga 740 kwh) szkoda ze caly listopad chodzi u mnie betoniarka // zostalo 20 dnii do pelnego roku z g12w

Co i cwu listopad 102 kwh do 15 listop

Kominek pewnie odpale na wigilie

A te 1000 zl kosztow co i cwu podaje z kosztami drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że tylko dla Ciebie i hipopotama to czarna magia.

Nie tylko Pyxis ma pompę ciepła ale dziesiątki osób na forum,nie tylko Pyxis ma pralkę i rodzinę ale tysiące osób na forum,będąc inteligentnym człowiekiem bez faktury po tym,po przestudiowaniu zużycia przez te dziesiątki osób i ich domów można się zorientować jakie jest zużycie na ogrzewanie danego domu ale też zużycia prądu bytowego.

 

Chcesz wiedzieć dokładnie a brak ci inteligencji to udaj się do asolta,niech wyliczy zapotrzebowanie domu na ciepło Pyxisa,podzielisz to sobie dla pewnosci na 3,5 i będziesz miał rachunek Pyxisa za ogrzewanie z bardzo dużą dokladnością.

Chcesz rachunku za cwu to zobacz ile cwu Ty zużywasz,podziel na ilośc osób,pomnóż przez ilość osób u Pyxisa i podziel dla pewności na 3 i gotowe.

 

po co liczyc cos, co liczy wzorcowane urzadzenie, jakim jest licznik energetyki?

 

akurat asolt to lepiej niech nie liczy.

 

odnosnie rachunku maluxa tak wlasnie licze-od calosci odejmuje co i cwu i za jego bytowy ni chuchu nie wyzyje, bo moj dom na standby zuzywa wiecej, niz jego na full.

 

pytanie jest takie, co rozumiemy przez pojecie full, bo moze jest to swieczka w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzaleczka chodzi latem (poza sezonem) i suszy reczniki, wiec chyba ciezko zaliczyc to do CO. Grzanie zasobnika to 10kWh/mc i tez do CO ciezko to zaliczyc.

Znowu masz reke szybsza od glowy. :)

 

taaa.

i ta ręka jak naklepie ze 4,5k na energię elektryczną w twojej chałupie to pewnie niewiele się pomyli...:p

 

jak moje ogrzewanie pyknie sobie w czerwcu czy tak jak w tym sezonie pod koniec sierpnia to mam to zaliczyć do CO czy "żarówek"...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moje ogrzewanie pyknie sobie w czerwcu czy tak jak w tym sezonie pod koniec sierpnia to mam to zaliczyć do CO czy "żarówek"...???

 

A jak myslisz?

Jak u mnie pyknie w czerwcu to leci do CO, bp zaliczam to od pierwszego wrzesnia do 31 sierpnia.

Tylko mi nie wmawiaj, ze dosuszanie recznikow latem to CO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za CO rocznie wyjdzie do 3500 zł to uznam to za wynik zadowalający

 

To dość sporo!!! masz taką samą powierzchnię jak ja...... co prawda przepalam na razie w kominku i to wystarcza, ale jeżeli pogoda się utrzyma to do końca listopada wyjdzie ten sezon na razie poniżej 200zł (drewno,brykiet, prąd do konwektorów), zostają praktycznie 4 miechy, wątpię żebym przekroczył 500zł za każdy skoro na razie wychodzi niecała stówka na miesiąc za grzanie..... ja planuję nie przekroczyć 2000zł za zimę, temp. w domu powyżej 20st........ jest to mój pierwszy sezon grzewczy i nie spodziewalem się że tak rzadko będę korzystał z grzejników, mam na dzieję że gdy nadejdą mrozy zaczną się w końcu załączać, ustawiłem załączanie gdy temperatura zejdzie w pomieszczeniach poniżej 20st, jedynie w pralni i wiatrołapie mam niżej bo około 15st..... na razie rozpalam kominku około 16-17 i albo już nic nie dokładam albo jeden kawalek brykietu (mega-ruff), w salonie podczas palenia temperatura 25-27st całe ciepło pięknie rozprowadza rekuperacja, rano w salonie 23st w pokojach od 21 do 22st w listopadzie grzejniczki zużyły jakna razie 3kw/h czyli gdzieś coś już "pyknęło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...