Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak bym mial otwarty kominek, to tez bym sie pewnie wyleczyl szybko z palenia w nim. Nie porownuj tego.

 

Jak masz gaz, to brak pradu bardzo mocno ogranicza funkcjonowanie kotla gazowego.

 

jasiu mi i tak nie uwierzy

ja zkominka 2 razy w roku wybieram popiół

dzięki liwko że mi podpowiedziałeś co kupioć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla ciepłej wody w każdej ilości na żądanie .Komfortu palę kiedy chcę a nie palę bo muszę.Wracam po podróży i mam ciepło w domu i wiele innych powodów.

 

 

 

U mnie coś około 38 gr a z gazu 23gr

 

 

Chyba parowy.

 

Czytaj ze zrozumieniem

Najwyraźniej tylko rękawicami potrafisz rzucać. Jak uczyli czytania ze zrozumieniem to w szkołę kamieniami rzucałeś?

 

PS

Kebab wyliczył Ci, że masz 30gr/kwh i to przy 100% sprawności kotła.

 

Ciekawe czy wyliczył mi już zamknięty sezon czy to wróżba na następny.30 gr to i tak mniej jak 38 o jakieś 25 % .Ciekawe że nikt nie pisze o gotowaniu na prądzie jak zajęte są wszystkie pola .Na gazie mam 3 razy więcej mocy dostępne i to 3x taniej.

 

Nie rzucać tylko podnosić a odnosiłem się do cen prądu .

Więc czytaj ze zrozumieniem a nie tylko chciej tego od innych .

Edytowane przez funky_koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu mi i tak nie uwierzy

ja zkominka 2 razy w roku wybieram popiół

dzięki liwko że mi podpowiedziałeś co kupioć

 

A można dostać podpowiedź na temat kominka, co warto kupić coby fajny był.

Pytam poważnie, jak widać w stopce doktoryzuję się przed rozpoczęciem początku planowania planu budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli to dlaczego kominek u bardzo wielu osób jest alternatywą w razie W. Napalisz jak jaskiniowcy i przetrwasz.

 

Miloszenko zapłacił za przegląd kotła+jakiś tam problem 250zł . Przyjałem, że kwh prądu do ogrzewania kosztuje 25gr. Przy ogrzewaniu prądem nie masz obowiązkowego przeglądu kotła i pieniędzmi na to wydanymi już grzejesz chałupę czy też co bardzo Ci zbrzydło i już nie lubisz, kupujesz na zapas pół tony taniego brykietu i jak wiewiórka czy pszczoła cieszysz się nadejściem zimy.

Ok, nie zrozumiałem o co chodzi z tymi 1000kwh.

Tak - zgadzam się z tym, dlatego pisałem wcześniej, że żałuję, że się wystraszyłem.

Swoją drogą - PCi, czy kociołek Kospela nie potrzebują żadnych przeglądów do gwarancji? U mnie nawet w podłogówce pisze, że gwarancja pod warunkiem corocznych przeglądów. Ja do kotła zapomniałem oczywiście, więc mi już pewnie przepadła :(

Pyxis - nakominkowałem się też w zamkniętym, więc wiem co i jak, już wolę otwarty - bardziej nastrojowo, tylko nie można tym nagrzać (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wyliczył mi już zamknięty sezon czy to wróżba na następny.30 gr to i tak mniej jak 38 o jakieś 25 % .Ciekawe że nikt nie pisze o gotowaniu na prądzie jak zajęte są wszystkie pola .Na gazie mam 3 razy więcej mocy dostępne i to 3x taniej.

 

Nie rzucać tylko podnosić a odnosiłem się do cen prądu .

Więc czytaj ze zrozumieniem a nie tylko chciej tego od innych .

 

Wyliczenia dla Ciebie zrobił facet, który ma gaz od wielu lat.

Póki co nikt tej rękawicy Tobie nie rzucił a jeśli podnosisz to z zamiarem rzucenia.

Suma sumarum możesz zapomnieć o tanim prądzie bo się nie opłaca w Twoim przypadku jakakolwiek zmiana taryf. Za to już przykręciłes kurek z gazem bo za drogo ale za to komfortowo - jak myślisz wystarczy tego buka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciepłej wody w każdej ilości na żądanie .Komfortu palę kiedy chcę a nie palę bo muszę.Wracam po podróży i mam ciepło w domu i wiele innych powodów.

 

 

 

U mnie coś około 38 gr a z gazu 23gr

 

 

Chyba parowy.

 

Wyliczenia dla Ciebie zrobił facet, który ma gaz od wielu lat.

Póki co nikt tej rękawicy Tobie nie rzucił a jeśli podnosisz to z zamiarem rzucenia.

Suma sumarum możesz zapomnieć o tanim prądzie bo się nie opłaca w Twoim przypadku jakakolwiek zmiana taryf. Za to już przykręciłes kurek z gazem bo za drogo ale za to komfortowo - jak myślisz wystarczy tego buka?

 

Mam duże doświadczenie grzeje gazem od 2000-go roku a kominkiem od 2002 i miałem może ze 3 awarie zawsze w duże mrozy ,wtedy kominek ratował mi dupę .Dzięki że martwisz się o zapas mojego buka ,mam na 3 lata .Posiedz u kogoś kto ma piecyk "kozę" lub kominek bez płaszcza w domu może skumasz po co palę.W tamtym roku paliłem do lutego tylko gazem i nie za wiele tego poszło .Podkreślał raz jeszcze to nie chodzi o kasę tylko klimat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zrozumiałem o co chodzi z tymi 1000kwh.

Tak - zgadzam się z tym, dlatego pisałem wcześniej, że żałuję, że się wystraszyłem.

Swoją drogą - PCi, czy kociołek Kospela nie potrzebują żadnych przeglądów do gwarancji? U mnie nawet w podłogówce pisze, że gwarancja pod warunkiem corocznych przeglądów. Ja do kotła zapomniałem oczywiście, więc mi już pewnie przepadła :(

Pyxis - nakominkowałem się też w zamkniętym, więc wiem co i jak, już wolę otwarty - bardziej nastrojowo, tylko nie można tym nagrzać (przynajmniej u mnie).

 

Dlatego bardzo dobrze jest merytorycznie porozmawiać i przedstawić wszystkie za i przeciw. Każde urządzenie posiada gwarancję producenta, którą można przedłużać pod pewnymi warunkami (obowiazkowych przeglądów technicznych).

W przypadku kotła gazowego, szczególnie kondensacyjnego, rezygnacja z przeglądu minimum co 2 lata, może się wiązać z jego awarią. Należy czyścić co rok elektrodę jonizacyjną pilnującą płomienia, która jest bardzo wrażliwa na jakość mieszanki gazowej. Zabrudzenie elektrody kocioł odczytuje jako awarię a wtedy serwisant może nam nawymyślać.....

Druty oporowe są łatwiejsze do serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu a jak ty ogrzewasz swój dom?

 

Prądem- podłogówka, zbiornik co+cwu w jednym. Grzeję wszystko grzałką elektroniczną o mocy 7,5KW.

Mam tez piec kominkowy o mocy 8KW z płaszczem wodnym o mocy 4KW ale jeszcze nie podłączony.

Testowo za 1,5 tygodnia uruchomię gruntową pompę ciepła o mocy 6,2KW (0/35), która będzie pracowała na glikolowym GWC i chcę pociągnąć to na całym sezonie, szczególnie latem, ponieważ w ostatnie upały zabrakło chłodu w glikolowym GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądem- podłogówka, zbiornik co+cwu w jednym. Grzeję wszystko grzałką elektroniczną o mocy 7,5KW.

Mam tez piec kominkowy o mocy 8KW z płaszczem wodnym o mocy 4KW ale jeszcze nie podłączony.

Testowo za 1,5 tygodnia uruchomię gruntową pompę ciepła o mocy 6,2KW (0/35), która będzie pracowała na glikolowym GWC i chcę pociągnąć to na całym sezonie, szczególnie latem, ponieważ w ostatnie upały zabrakło chłodu w glikolowym GWC.

 

Dużo tego masz to też jest mało ekonomiczne tyle źródeł ciepła .Oczywiście nie krytykuje tylko stwierdzam .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądem- podłogówka, zbiornik co+cwu w jednym. Grzeję wszystko grzałką elektroniczną o mocy 7,5KW.

Mam tez piec kominkowy o mocy 8KW z płaszczem wodnym o mocy 4KW ale jeszcze nie podłączony.

Testowo za 1,5 tygodnia uruchomię gruntową pompę ciepła o mocy 6,2KW (0/35), która będzie pracowała na glikolowym GWC i chcę pociągnąć to na całym sezonie, szczególnie latem, ponieważ w ostatnie upały zabrakło chłodu w glikolowym GWC.

 

Podzielisz się jaka cena za to wszystko żeby sobie założyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...