Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podzielisz się jaka cena za to wszystko żeby sobie założyc?

 

Zbiornik 400l co+c.w.u na zamówienie wykonała polska Termica jako alternatywa dla zbiornika acv multienergy 400. Za zbiornik zapłaciłem 4800zł brutto

grzałka 7500W niecałe 500zł, mieszający zawór termostatyczny 200zł pompa energooszczędna Hel-Wita 500zł, rozdzielacz, podłogówka. Hydraulik podłączył mi tylko zbiornik+wymagany papier do nadzoru, reszta samodzielnie we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktoś z grzejących gazem dostał już fakturę "po nowemu" czyli zamiast/oprócz m3 jest tam informacja o cenie za kWh energii..

ile wam wychodzi za kWh wg gazowni?

W-2.1

1 kWh = 0,11815

1kWh dystr = 0,04248

abo/miesiąc = 5,99

dystr stała/miesiąc = 8,63zł

ceny netto

brutto 1kWh (suma) =ok 0,2zł

 

koszt 1kWh realny z mojej faktury (czli suma zł/ ilość kWh) = ok 0,22zł

(na fakturze jest prognoza 1766kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-2.1

1 kWh = 0,11815

1kWh dystr = 0,04248

abo/miesiąc = 5,99

dystr stała/miesiąc = 8,63zł

ceny netto

brutto 1kWh (suma) =ok 0,2zł

 

koszt 1kWh realny z mojej faktury (czli suma zł/ ilość kWh) = ok 0,22zł

(na fakturze jest prognoza 1766kWh)

 

Czyli im więcej gazu spalimy, tym średnia niższa, tak jak i w prądzie.

Dla samej kuchenki ta średnia będzie już o wiele wyższa - tak samo i w prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie.. wg nowych wytycznych h..ujni jewropejskiej opłata jest za 1 kWh a te m3 pomocnicze są i to gazownia określa tą kaloryczność czy tam zawartość gazu w gazie - jak zwał tak zwał ale to kolejny wał ;)

bo opłata jest już za kWh a oni sami stwierdzają że ten gaz co przesłali to miał w m3 ileś tam kWh.. i przy tych cenach to widze że wychodzi jak w duonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie.. wg nowych wytycznych h..ujni jewropejskiej opłata jest za 1 kWh a te m3 pomocnicze są i to gazownia określa tą kaloryczność czy tam zawartość gazu w gazie - jak zwał tak zwał ale to kolejny wał ;)

bo opłata jest już za kWh a oni sami stwierdzają że ten gaz co przesłali to miał w m3 ileś tam kWh.. i przy tych cenach to widze że wychodzi jak w duonie ;)

 

Wychodzi tyle co w duonie nie znając jakości gazu i przyjmując sprawność kotła 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi tyle co w duonie nie znając jakości gazu i przyjmując sprawność kotła 100%.

 

No wlasnie, zawsze i wszedzie uznawalo sie, iz 9.5 kWh/m3 to juz duzo i to w kwestii samej kalorcznosci, a gdzie sprawnosc kotla.

 

Teraz zakladaja ponad 11, to jest ogromne naduzycie, zakladajac od 9.5 do ponad 11 cena za kWh wychodzi mi od 22 do 31 gr :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, zawsze i wszedzie uznawalo sie, iz 9.5 kWh/m3 to juz duzo i to w kwestii samej kalorcznosci, a gdzie sprawnosc kotla.

 

Teraz zakladaja ponad 11, to jest ogromne naduzycie, zakladajac od 9.5 do ponad 11 cena za kWh wychodzi mi od 22 do 31 gr :p

 

Pracę pompy w kotle możemy pominąć, ponieważ prądem można grzać również hydraulicznie ale już sama praca kotła w celu spalenia gazu wymaga dostarczenia pewnej energii, co podnosi końcowy koszt kwh, niejednokrotnie ta energia pochodzi z dość drogiej taryfy lub np dziennej strefy.

 

Ogrzewanie gazem jest tanie to mit. Jeszcze kilkanaście lat temu to było jedyne rozsądne ogrzewanie, gdzie cena prądu w II strefie była zdecydowanie wyższa do ceny gazu w przeliczeniu na jednostkę energii.

Opłaty prezesowe i przelewaczy gazu po drodze zrobiły swoje, tak samo jak i w prądzie, ale energii odpadowej jest na tyle dużo, że pojawia się coraz więcej sprzedawców, którzy właśnie jej ceną będą zachęcać do siebie klientów.

 

PGE w styczniu tego roku podniósł cenę przesyłu prądu w II strefie o 10% a wszędzie mówią, że cena przesyłu prądu jest bardzo wysoka i powinna spadać w przyszłości.

Najwidoczniej opłata prezesowa nie idzie na marne i tęgie od przejedzenia łby wymyśliły podwyżkę.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee takie pytanie mam do Was?

 

w większości grzejecie c.o w II taryfie i mówicie że jest tanio..... ok jest tanio

ale jesli w II taryfie jest tanio to w I jest drożej niż w przypadku jednej taryfy całodobowej. :bash:

 

Czy ktoś liczył ile więcej płacicie za prąd np. lodówka, tv, oświetlenie? :eek:

Żeby tak obiektywnie ocenić ekonomiczną zasadność grzania prądem w II taryfie nalezy wziąć powyższe pod uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak głupio zapytam (akurat w tym wątku, bo jest tu duży ruch) - za co dostaje się bana?

 

Jestem tu od niedawna, niewiele piszę ale bardzo dużo czytam, przyzwyczajam się do osób, awatarów a tu ni stąd ni zowąd kolejną osobę widzę jako banned.

 

chcesz banana? napisz coś głupiego się przekonasz

 

eeee takie pytanie mam do Was?

 

w większości grzejecie c.o w II taryfie i mówicie że jest tanio..... ok jest tanio

ale jesli w II taryfie jest tanio to w I jest drożej niż w przypadku jednej taryfy całodobowej. :bash:

 

Czy ktoś liczył ile więcej płacicie za prąd np. lodówka, tv, oświetlenie? :eek:

Żeby tak obiektywnie ocenić ekonomiczną zasadność grzania prądem w II taryfie nalezy wziąć powyższe pod uwagę...

 

25/75 droga do taniej i masz średnioroczna cenę 1 kWh na poziomie taryfy g11

nawet bez ogrzewania domu w g12 oplaca się niejednokrotnie miec tą taryfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...