Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I jeszcze jedno. Doszliśmy do porozumienia że na inwestycję wydałem około 18tyś więcej ale bez liczenia twojego dodatkowego ocieplenia.

Proszę, masz te 18tyś i zrób z mojego domu nie ruszając nic w projekcie na tyle oszczędny by rachunki wyszły podobne co przy PC.

I nie zapominaj przy okazji o jeszcze jednym bardzo ważnym źródle ciepła jakim jest Bałtyk.

 

Dokladnie, Baltyk robi roznice, ale nie az tak jak na Wolinie, tam jest idealne miejsce na dom "energooszczedny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
I jeszcze jedno. Doszliśmy do porozumienia że na inwestycję wydałem około 18tyś więcej ale bez liczenia twojego dodatkowego ocieplenia.

.

Liwko,zapominasz o obsłudze kredytu na PCi.Jaki jest roczny koszt obsługi kredytu ? Jaki jest miesięczny koszt raty za PCi ?

Przyjmnijmy te 18tys.zł na 30 lat.

Ja myślę,że to ok.120złx12miesięcy=1440zł

1440zł rocznie placisz dodatkowo do swoich rachunków za PCi !

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Doszliśmy do porozumienia że na inwestycję wydałem około 18tyś więcej ale bez liczenia twojego dodatkowego ocieplenia.

Proszę, masz te 18tyś i zrób z mojego domu nie ruszając nic w projekcie na tyle oszczędny by rachunki wyszły podobne co przy PC.

I nie zapominaj przy okazji o jeszcze jednym bardzo ważnym źródle ciepła jakim jest Bałtyk.

Liwko nie rozśmieszaj mnie z tym bałtykiem, cieplej to może jest u moich rodziców w Ustce, ale juz 5km od niej moc Bałtyku wysiada, druga sprawa jeśli śledziłeś zimę w tym roku to kwestią dyskusyjna jest gdzie było zimniej. Nie zapomnij że u nas zima trwa dłużej, bo jak PD jest juz 15 stoni to u nas ciągle 5.

Druga sprawa że za 18tys spokojnie bym zrobił "ludzi" z twojego projektu. Nie przesadzaj juz z tym, i nie mów że jest taki fatalny i że nie mogłeś wziąć innego bo ten jest jedyny w swoim rodzaju z rozmieszczeniem pomieszczeń itd, po prostu słabo sie przyłozyleś jak wybierałeś projekt, a potem żeby otrzeć łzy zainstalowałeś PCi.

 

Juz kiedys pisałem że 3/4 projektów nie powinna ujrzeć wiatła dziennego bo jest po prostu spieprzona, a domorośli architekci w necie sprzedadzą wszystko, może i twój jest jednym z nich, po drugie sprawdź jak wyglądał mój oryginalny projekt, do energooszczędnych to on nie należał.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, Baltyk robi roznice, ale nie az tak jak na Wolinie, tam jest idealne miejsce na dom "energooszczedny".

Okolice Szczecina, to polskie las palmas, szlak mnie trafiajak ledwo 200km róznicy a czasami prawie 10 stopni róznicy, a 5 to standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko,zapominasz o obsłudze kredytu na PCi.Jaki jest roczny koszt obsługi kredytu ? Jaki jest miesięczny koszt raty za PCi ?

Przyjmnijmy te 18tys.zł na 30 lat.

Ja myślę,że to ok.120złx12miesięcy=1440zł

1440zł rocznie placisz dodatkowo do swoich rachunków za PCi !

 

A za dodatkową kasę wydaną na docieplenie czyli te dodatkowe 18tyś to już bym nie płacił??? Oj Arturo matematyk to z ciebie żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko nie rozśmieszaj mnie z tym bałtykiem, cieplej to może jest u moich rodziców w Ustce, ale juz 5km od niej moc Bałtyku wysiada, druga sprawa jeśli śledziłeś zimę w tym roku to kwestią dyskusyjna jest gdzie było zimniej. Nie zapomnij że u nas zima trwa dłużej, bo jak PD jest juz 15 stoni to u nas ciągle 5.

Druga sprawa że za 18tys spokojnie bym zrobił "ludzi" z twojego projektu. Nie przesadzaj juz z tym, i nie mów że jest taki fatalny i że nie mogłeś wziąć innego bo ten jest jedyny w swoim rodzaju z rozmieszczeniem pomieszczeń itd, po prostu słabo sie przyłozyleś jak wybierałeś projekt, a potem żeby otrzeć łzy zainstalowałeś PCi.

 

Juz kiedys pisałem że 3/4 projektów nie powinna ujrzeć wiatła dziennego bo jest po prostu spieprzona, a domorośli architekci w necie sprzedadzą wszystko, może i twój jest jednym z nich, po drugie sprawdź jak wyglądał mój oryginalny projekt, do energooszczędnych to on nie należał.

 

Od mojego projektu to się odwal. Jest dla nas niemal idealny a przede wszystkim funkcjonalny. Dwa lata wcześniej go wybraliśmy i nie znaleźliśmy nic lepszego by nam odpowiadał. Nie mieliśmy zamiaru budować bunkra od strony drogi (północna). Takie domy tak jak i twój są po prostu brzydkie. Tanie w utrzymaniu ale z estetyką nie mają wiele wspólnego. Taka trochę podróba domu.

Zakładając że grzejąc prądem na CWU przy naszym zapotrzebowaniu wydałbym 900zł. To by mieć rachunki identyczne co teraz na CO musiałbym wydać 700. Zapraszam cię Marcinie do przerobienia mojego domu na super pasywny. Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dokładnie tak jak Marcin napisał,"po prostu słabo sie przyłozyleś jak wybierałeś projekt, a potem żeby otrzeć łzy zainstalowałeś PCi "

Pompa ciepła jest jedyną deską ratunku,gdybyś od samego projektu zaczął kombinować to spokojnie mógłbyś osiągnąć niskie zużycie bez PCi.

Masz małą pow.zabudowy,czyli płyta fundamentowa byłaby celowa i tania,garaż odizolowany od bryły,lustrzane odbicie itp.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Marcin napisał,"po prostu słabo sie przyłozyleś jak wybierałeś projekt, a potem żeby otrzeć łzy zainstalowałeś PCi "

Pompa ciepła jest jedyną deską ratunku,gdybyś od samego projektu zaczął kombinować to spokojnie mógłbyś osiągnąć niskie zużycie bez PCi.

Masz małą pow.zabudowy,czyli płyta fundamentowa byłaby celowa i tania,lustrzane odbicie itp.

 

Ale zrozum człowieku że ja nie chciałem innego projektu!!! Nie będę się srał z domem który mi się nie podoba do końca życia tylko dlatego że można z niego zrobić dom grzany prądem! Dla mnie to bzdura!!! Buduje taki dom bo będę grzał prądem. Sam przyznasz że to chore. Buduje się dom by komfortowo w nim mieszkać a dopiero przy okazji mieć niskie rachunki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale zrozum człowieku że ja nie chciałem innego projektu!!! Nie będę się srał z domem który mi się nie podoba do końca życia tylko dlatego że można z niego zrobić dom grzany prądem! Dla mnie to bzdura!!! Buduje taki dom bo będę grzał prądem. Sam przyznasz że to chore. Buduje się dom by komfortowo w nim mieszkać a dopiero przy okazji mieć niskie rachunki!

Ale ja piszę o Twoim projekcie,piszę co widzę na Twoich zdjęciach ;)

Piszę jak można go było przystosować jako energooszczędny i dla Ciebie komfortowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliśmy zamiaru budować bunkra od strony drogi (północna). Takie domy tak jak i twój są po prostu brzydkie. Tanie w utrzymaniu ale z estetyką nie mają wiele wspólnego. Taka trochę podróba domu.

hehehe, ok.

Niedługo bedzie skończona elewacja, więc podeślę zdjęcia wtedy powiesz jaki jest mój dom, jak na razie go nie widziałeś więc nie wiem co ocieniasz, a to że dom nie ma okna od północy to nie wyznacznik, estetyki, jeśli oceniałeś mój dziennik i zdjęcia wnętrza,

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy&p=4574756&viewfull=1#post4574756

to zapewniam cię że z zewnatrz prezentuje sie równie dobrze, jednym się podoba rokoko innym minimalizm, a co jest praktyczniejsze i bardziej ponadczasowe, to już inna sprawa.

Oceniając estetyke mojego domu sprawiasz wrażenie że tonący brzytwy się chwyta. To tylko w Polsce króluje zasada "zastaw sie a pokaż się", od drogi musi byc "na bogato". Co do komfortu mieszkania to kolejny "strzał w płot", bo niby czym mój dom ustepuje innym? duże przeszklenia w kazdym pokoju, otwarta przestrzeń, WM itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniając estetyke mojego domu sprawiasz wrażenie że tonący brzytwy się chwyta. To tylko w Polsce króluje zasada "zastaw sie a pokaż się", od drogi musi byc "na bogato". Co do komfortu mieszkania to kolejny "strzał w płot", bo niby czym mój dom ustepuje innym? duże przeszklenia w kazdym pokoju, otwarta przestrzeń, WM itd.

 

To ty przecież oceniłeś mój projekt jako jeden z tych który nie powinien powstać. A niby dlaczego? Bo nie można go przerobić na grzanego prądem by rachunki były na poziomie PC???

Ale komfort to dla każdego coś innego. Jeden woli córkę a drugi teściową. Dom jest przede wszystkim bardzo prost w środku z doskonałą komunikacją. Ciepło z kominka poprzez dwie antresole doskonale znajdzie drogę do wszystkich pomieszczeń. Łazienka jedna nad drugą obok pomieszczenia gospodarczego pozwala na zminimalizowanie strat na cyrkulacji.

Piszesz o WM jako o komforcie. Masz komfort świeżego powietrza i płacisz niskie rachunki. Tak samo mam z PC, mam komfort ciepła i tanią CWU za niskie rachunki.

Teraz Marcinie opisz mi jak mam ocieplić swój dom by płacić rocznie 700zł za CO.

Jeżeli uważasz że mój domek od frontu będzie wyglądał bogato to niezły dowcipniś z ciebie. Nasz domek choć w mieście, robiony jest na styl wiejski bo tak się nam akurat podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząć na twoje stawki za kWh to u mnie też cały rok NCO i CWU zamknie się spokojnie w 1600PLN dla 3os w 152m2 w większym domu.

Dlatego wołami mnie na PCi nikt nie namówi.

 

na zagrzanie 100 litrów wody potrzeba 4kWh to około 2 zł

Dziennie potrzeba dla 3 osób i straty około 150-200 l-- to 4zł

rok ma 365 dni x 4 zł =1450 zł no powiedzmy 1000 zł.

I jeszcze C.O.

Zapraszam za rok po pompę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zagrzanie 100 litrów wody potrzeba 4kWh to około 2 zł

Dziennie potrzeba dla 3 osób i straty około 150-200 l-- to 4zł

rok ma 365 dni x 4 zł =1450 zł no powiedzmy 1000 zł.

I jeszcze C.O.

Zapraszam za rok po pompę :)

To sie nazywa kreatywna matematyka. Przypadłość częsta dla posiadaczy PCi. OD kiedy to 4kWh kosztuje 2zł, przecież nie tylko ja posiadam G12W, ale także większość posiadaczy PCi. Po drugie straty dobowe w bojlerze to nie 4kWh/dobę a 1,5kWh. Podałem moje dobowe zużycie 5kWh/dobę, ale niech będzie 4+1,5=5,5kWh.

moje stawki za kWh 33gr: 365x5,5x0,33=662PLN

stawki Liwko 27gr/kWh: 365x5,5x0,27=542PLN

Czytaj posty, a potem komentuj, ja mam wszystko opomiarowane więc nie wciskaj mi swoich teorii, ze mnie "jelenia" nie zrobisz liczyc potrafię.

Wg moich stawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty przecież oceniłeś mój projekt jako jeden z tych który nie powinien powstać. A niby dlaczego? Bo nie można go przerobić na grzanego prądem by rachunki były na poziomie PC???

Dom jest przede wszystkim bardzo prost w środku z doskonałą komunikacją. Ciepło z kominka poprzez dwie antresole doskonale znajdzie drogę do wszystkich pomieszczeń. Łazienka jedna nad drugą obok pomieszczenia gospodarczego pozwala na zminimalizowanie strat na cyrkulacji."

 

Teraz Marcinie opisz mi jak mam ocieplić swój dom by płacić rocznie 700zł za CO.

Jeżeli uważasz że mój domek od frontu będzie wyglądał bogato to niezły dowcipniś z ciebie. Nasz domek choć w mieście, robiony jest na styl wiejski bo tak się nam akurat podoba:)

Dom jest dwuspakowy więc jak 90% projektów ma łazienki nad soba tak - żadna nowość. Czemu tak piszesz o cieple z kominka, przecież ty podobno tylko 4x w tym roku rozpaliłeś, więc czemu to było takie ważne przy wyborze projektu. Nadal uważam że ani z zewnatrz, ani wewnatrz, twój dom nie jest niezastapiony. Spokojnie mogłeś mieć to samo+ lepsze rozmieszczenie pomieszczeń wg stron świata, spocząłes na tym projekcie i dlatego jesteś "szczęśliwym" posiadaczem PCi, z czego cieszy się również kol. hydrauli. Dla przykłądu w Szwecji nie montuja PCi z tego powodu co u nas, ale to nastepnym razem opiszę bo idę na śniadanie bo mi zaraz śmignie koło nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...