Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaki cudem wyszlo Ci 16500??? chyba kanalizacji do CWU nie doliczyles?

zwroc uwage ze wybral najlepsze i najdrozsze / najnowsze sterowniki oraz 2 bojlery

 

 

mieczyslaw - zapraszam do watku

[h=2]Kompletny system grzewczy do 15 tyś zł , rachunki do 3 tyś za CO i CWU do 150 m2[/h]

 

Brałem całość jak system CWU ZW i kanaliza. Przy wodnej podłogówce ciężko to rozgraniczyć. Przy budowie domu tysiąc w tą czy w tą tak już z przyzwyczajenia.

 

Przy grzaniu prądem też wybrałbym grzanie CWU jak najbliżej punktów odbioru czyli w łazienkach i kuchni pojemnościowe o wielkości w zależności od potrzeb i w wc jakiś przepływowy.

 

A podłogówka wodna dlatego że mogę podpiąć dodatkowo bufor i nie oglądać się na drogą taryfę i grzać ciągle sterując pogodówką. I zawsze można podpiąć panele FV , solary, PC jak będą tanie jak lodówki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

RZYGAC SIE CHCE jak sie widzi wszedzie Twoje posty nt kospela - w tym watku juz po raz setny

Zatem proponuje,żebyś dopisał do tytułu wątku obok COP1 dopisek "i tylko kable"

Rozwiązanie z Kospelem jest bardzo fajnym i uniwersalnym rozwiązaniem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunki do 3 tyś za CO i CWU do 150 m2 - to raczej nie zachęca....

Może dodaj - w sezonie grzewczyn, albo rocznie...

 

tych co wydaja więcej zachęca..

 

 

 

Artur ... o tym wlasnie od samego poczatku mowimy

 

RZYGAC SIE CHCE jak sie widzi wszedzie Twoje posty nt kospela - w tym watku juz po raz setny

myslisz ze mieczyslaw79 ich nie czytał zanim podjął decyzje , myslisz ze inni potencjalni prądowcy nie poswieca czasu i nie przeczytaja calego watku ?

musisz na kazej stronie pisac o kospelu i rurkach

i wytykac to osobie ktora juz podjela decyzje?

 

Pisz do niego po nicku bo jeszcze kto pomyśli że to ja piszę te rzeczy :)

 

, wiec nie chcialem doplacac 10tys za skomplikowanie instalacji i mozliwosc przejscia na inne zrodlo.

 

mnie kosztowało to jakies 1300zł bo włożyłem same rurki i nie uzbrajałem ich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę niektóre osoby by spojrzały na pierwszy post twórcy wątku.

 

Miało być o Kospelu ale kablarze watek sobie przejęli jak Putin Krym. A jak ktoś napisze już o nim i wodnej podłogówce to od razu atak że drogie, skomplikowane itd mimo że takowego nie posiadają i że tylko kable,kable i 10 sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo byc o " czystej energii" = czysty prąd

 

Mar

Mowa tez o piecach, podlogowka to 110z250m2

 

A PC to nie czysta energia. Bardziej chodziło o ekologiczność, a w tym przypadku PC w eksploatacji jest bardziej ekologiczna niż czysty prąd. Problem w tym że pewnie w 2003 r założyciel nie wiedział o ich istnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę niektóre osoby by spojrzały na pierwszy post twórcy wątku.

 

Budowlany - czy masz poczucie ze "zaszczucia" przez Kablarzy ?

jak widac powrociles tu po dlugiej przerwie , podobniej jak ProStaś wrocil na forum i bacznie przyglad sie temu watkowi - a wrocil bo widzi zmiany na +

 

pytam Ciebie i ProStasia - bo jestescie "wodniakami"

 

------------------------------------------

zabieg jest celowy - chodzi o niedopuszczanie do glupich romow i wymiany zdan miedzy kablarzami a wlascicielami PC

watek jest otwarty dla wszytskich i wszyscy moga w nim pisac tak jak kablarze udzielaja sie w watkach o PC

ale nie bedzie tlumaczenia gdy znow zacznie sie nawracanie przez pompiarzy kogos kto dopiero chce podac decyzje o sposobie ogrzewania

moga go zaprosic do swojego watku

 

jak widac tylko wlascicielom PC to nie pasuje , mimo ze maja swoj wlasny watek

po zmianie tematu wielu powrocilo i napisalo "w koncu"

---------------------------------------

 

f0fake - login powstał dziś w nocy - ciekawe kto się za nim kryje .....tym razem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

R&K zaprzeczasz sam sobie.

RZYGAC SIE CHCE jak sie widzi wszedzie Twoje posty nt kospela - w tym watku juz po raz setny

Czy masz podobną reakcje jak ktoś pisze po raz setny o kablach ?Proponowalem kolejną zmianę tytułu na dla kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Jak gość pisze że sam z żoną ułożył kable to od razu gratulacje i pokłony boi tanio łatwo i w ogóle super. Do podłogówki wodnej to od razu trzeba firmę wzywać i płacić po 70 zł/m2 +vat a same materiały to 50 zł/m2. Owszem można tak zrobić a można również nie udawać ułomka i policzyć, np. na 100m2.

 

700mb rury x3zł=2100m2

rozdzielacz + szafka 1000zł

spinki 100zł

 

Folia czy styropian w obu przypadkach tak samo.

Razem 3200zł

Rozłożenie proste, można samemu, z żoną, teściem, synem itd.

 

Do tego podpinamy co nam się podoba, bufor z grzałką, Kospel czy panele fv, solary. Przy kablach możemy akumulować tylko w podłodze a przy wodnej również w buforze co ma znaczenie gdy brakuje taniego okienka w dzień lub okresy pomiędzy tanią taryfą są zbyt długie i trzeba grzać w drogiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Byłem zdecydowany na grzanie płyty Kospelem tak jak budowlany_laik także temat dokładnie przerabialem a jak coś wiem to mogę powiedzieć na ten temat,a może nie ?

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

 

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

Jako rezerwowe źródło ciepła będzie kominek z DGP lub akumulacyjny.

Ogrzewanie podłogowe będę starał się umieścić w płycie fundamentowej

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica jest tylko taka ze mieczyslaw79 sam przyszedl sie tu pochwalic, nie pytal , nie prosil o rade , jest jak widac bardzo siadomym uzytkownikiem

 

a TY Arturo72

 

A pytał Cię ktoś o to ?

 

Dwie rzeczy:

1. rób to, kiedy Cię pytają (inaczej to zwykły trolling)

2. rób to w innych wątkach (szczególnej uwadze Waszmości polecam ten o PC, jako jej użytkownik pomagaj osobom chcącym ją zamontować swymi radami i doświadczeniem z użytkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kablarzy czy posiadają jakąś szerszą wiedzę na temat wpływu na zdrowie elektrycznej podłogówki bo ja niestety nic nie mogę znaleźć oprócz takich ogólnych stwierdzeń jak np. :

 

,,Możliwe negatywne skutki zdrowotne: w przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego wokół posadzki wytwarzane jest pole elektromagnetyczne o częstotliwości sieciowej - 50Hz. Konieczne jest więc zastosowanie specjalnego okablowania ograniczającego to promieniowanie. Ale w jakim stopniu jest to bezpieczne (dla domu mieszkalnego?, dla biura?) trudno jeszcze orzec ze względu na brak wystarczających na dzień dzisiejszy danych."

 

 

Dr inż. Zbigniew Jóźwiak

Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii

Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Jak gość pisze że sam z żoną ułożył kable to od razu gratulacje i pokłony boi tanio łatwo i w ogóle super. Do podłogówki wodnej to od razu trzeba firmę wzywać i płacić po 70 zł/m2 +vat a same materiały to 50 zł/m2. Owszem można tak zrobić a można również nie udawać ułomka i policzyć, np. na 100m2.

 

700mb rury x3zł=2100m2

rozdzielacz + szafka 1000zł

spinki 100zł

 

Folia czy styropian w obu przypadkach tak samo.

Razem 3200zł

Rozłożenie proste, można samemu, z żoną, teściem, synem itd.

 

Do tego podpinamy co nam się podoba, bufor z grzałką, Kospel czy panele fv, solary. Przy kablach możemy akumulować tylko w podłodze a przy wodnej również w buforze co ma znaczenie gdy brakuje taniego okienka w dzień lub okresy pomiędzy tanią taryfą są zbyt długie i trzeba grzać w drogiej.

 

Czy wy naprawde nie widzicie roznicy miedzy polozeniem kabli w wylewke a przygotowaniem kompletnej dzialajacej i bezpiecznej instalacji opartej na wodnej podlogowce?

 

Do tej pory zdarzyl sie 1, doslownie 1 czlowiek ktory zrobil to sam, zmiescil sie z 10 tys i mu to dziala.

 

Ilu kablarzy samemu kable polozylo?

 

Acha, u mnie kable ze sterownikami to kwota 2500 zl, rachunki za CO 600/700 zl, co zyskam dajac wodne? Ile musi zdrozec prad zebym musial sie martwic o jego cene?

 

Po co mam sie martwic jesli zawsze moge wstawic klime i miec COP?

 

Ja sie w domu hydrauliki nie dotykam, choc na budowie wiele robie sam, biore do tego fachowca, a zaden nie robi tego w cenie mogacej sie zblizyc do ceny kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawde nie widzicie roznicy miedzy polozeniem kabli w wylewke a przygotowaniem kompletnej dzialajacej i bezpiecznej instalacji opartej na wodnej podlogowce?

 

Do tej pory zdarzyl sie 1, doslownie 1 czlowiek ktory zrobil to sam, zmiescil sie z 10 tys i mu to dziala.

 

Ilu kablarzy samemu kable polozylo?

 

Acha, u mnie kable ze sterownikami to kwota 2500 zl, rachunki za CO 600/700 zl, co zyskam dajac wodne? Ile musi zdrozec prad zebym musial sie martwic o jego cene?

 

Po co mam sie martwic jesli zawsze moge wstawic klime i miec COP?

 

Ja sie w domu hydrauliki nie dotykam, choc na budowie wiele robie sam, biore do tego fachowca, a zaden nie robi tego w cenie mogacej sie zblizyc do ceny kabli.

Ale kabelki to czysty prąd. Nie można o tym zapominać. Gdyby można było je zasilać z jakiegoś taniego PV byłyby idealne. PPC jest fajna, do domu pasywnego nada się bez problemu tylko po co do kompletu kable? Do domu tylko energooszczędnego kable to już za duży koszt użytkowania. Instalacja z rurkami podłogówki i kotłem nie będzie dużo droższa a jednak PC można do niej podpiąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawde nie widzicie roznicy miedzy polozeniem kabli w wylewke a przygotowaniem kompletnej dzialajacej i bezpiecznej instalacji opartej na wodnej podlogowce?

 

Do tej pory zdarzyl sie 1, doslownie 1 czlowiek ktory zrobil to sam, zmiescil sie z 10 tys i mu to dziala.

 

Ilu kablarzy samemu kable polozylo?

 

Acha, u mnie kable ze sterownikami to kwota 2500 zl, rachunki za CO 600/700 zl, co zyskam dajac wodne? Ile musi zdrozec prad zebym musial sie martwic o jego cene?

 

Po co mam sie martwic jesli zawsze moge wstawic klime i miec COP?

 

Ja sie w domu hydrauliki nie dotykam, choc na budowie wiele robie sam, biore do tego fachowca, a zaden nie robi tego w cenie mogacej sie zblizyc do ceny kabli.

 

Ja układałem sam i nie widzę z tym problemu i wiem jakie są to koszty. Jakbyś chciał zrobić po taniości to ceny które podałem możesz podzielić na dwa. Ja nie dotykam prądu bo może zabić. Hydraulika to kilka klocków które tylko trzeba poskręcać coś jak Lego. Nie jestem ani hydraulikiem ani instalatorem i niczym nie handluję. Opisuje tylko swoje doświadczenia. Może ktoś bardziej ,,otwarty" z tego skorzysta. Nikomu nic nie narzucam. Każdy decyduje za siebie i za swoje wybory ponosi odpowiedzialność.

Jeśli w życiu jedynym wyznacznikiem miałyby być ,,taniość" i ,,kiedy mi się to zwróci" to... niech każdy sobie dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...