Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
hej, też to u siebie zauważyłem.. jak nie grzeje się dłuższy czas i posadzka wystudzi się to jednak czuć może nie chłód, ale brak grzania... brakuje promieniowania cieplnego :) szczególnie niewiasty są czułe na to hehe

Dokładnie tak jest u mnie po przejściu na G12W,temp.w domu 22.5st.C,wilgotnosć 40% i ogrzewanie chodzi od 7 minut,na jakąś godzinkę załączyłem,temp.zasilania aktualnie 35st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może inaczej , ile osób na tym wątku grzeje kospelem lub kospelopodobnym ?

Mogliby się ujawnić i powiedzieć jak tym sterują .

 

ja mam właśnie kospela, tylko wersję ze sterownikiem wbudowanym.. rewelacyny nie jest.. np. ustawienia temp co 1 C. choć co 0,5C mogliby zrobić

to mój 1szy sezon, póki co jest ok.. fakt trzeba dobrze ustawić sobie harmonogram grzania żeby było w miarę optymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie kospela, tylko wersję ze sterownikiem wbudowanym.. rewelacyny nie jest.. np. ustawienia temp co 1 C. choć co 0,5C mogliby zrobić

to mój 1szy sezon, póki co jest ok.. fakt trzeba dobrze ustawić sobie harmonogram grzania żeby było w miarę optymalnie

 

Czy mozesz podac jakie elementy wystepuja w instalacji pomiedzy kotlem a rurkami podlogowki? Zawory, mieszacze, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie kospela, tylko wersję ze sterownikiem wbudowanym..

czy mógłbyś napisać co to znaczy z wbudowanym sterownikiem ?

mam elterma ale sterownik pokojowy dokupowałem osobno.

temperatura ustawiania co 0,5 C .mógłby mieć co 0,1 C. Rozmawiałem z firmą od sterownika pokojowego .Dla nich - programisty nie jest to problem, zmienić dopisać . Dlaczego tak robią ???

Jak masz ustawiony ten harmonogram grzania ?

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za piecem tylko zawór 3D i w 1 stronę podłogówka CO a w 2 stronę zbiornik CWU. nic ponad to

 

Dzieki za info.

 

Jako ze obecnie przerabiamy te opcje to chcialem wiedziec co jest potrzebne.

 

Kociol mocy 8 KW plus zawor 3D mozna kupic z 2500 zl brutto, czyli w cenie przyalcza gazowego :p Ech szkoda mi teraz Junkersa wywalac, ale jakbym przechodzil na 2 taryfy to sie zastanowie.

 

Czy jak mam zasobnik Junkersa to bez problemu podepne go do Kospela?

 

Nie chce ktos kotla kondensacyjnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś napisać co to znaczy z wbudowanym sterownikiem ?

mam elterma ale sterownik pokojowy dokupowałem osobno.

temperatura ustawiania co 0,5 C .mógłby mieć co 0,1 C. Rozmawiałem z firmą od sterownika pokojowego .Dla nich - programisty nie jest to problem, zmienić dopisać . Dlaczego tak robią ???

Jak masz ustawiony ten harmonogram grzania ?

 

piec ma wbudowany sterownik pogodowy / pokojowy.. masz możliwość podłączenia czujnika temp zewn i wewn, w sumie ten wewnętrzny wystarczy. dodatkowo podłączasz do niego też czujnik temp cwu no i ten sterownik tym sobie steruje. priorytet wyższy ma cwu. harmonogram dla CO co 30 min, 4 temperatury do wyboru. w godz 13-15 ustawiłem na 23C tak żeby zawsze się włączało i dogrzało trochę, jest lepszy komfort. godz 21-7 mam ustawione na 22C. gdyby był lepszy soft w sterowniku ustawiłbym 22,5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam zasobnik Junkersa to bez problemu podepne go do Kospela?

 

w zasadzie to czemu nie, to piec i to piec :) tylko łączówki odpowiednie zastosować

 

a kospela wybrałem bo raz że tanio na starcie, a jakby ceny prądu poszły do góry to zamontuje PC PW, na PC gruntowe nie mam dużych szans chyba że z kolektorem pionowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to czemu nie, to piec i to piec :) tylko łączówki odpowiednie zastosować

 

a kospela wybrałem bo raz że tanio na starcie, a jakby ceny prądu poszły do góry to zamontuje PC PW, na PC gruntowe nie mam dużych szans chyba że z kolektorem pionowym

 

Mozesz dorzucic swoje dane odnosnie domu i zuzycia? Moze byc w watku R&K, chyba ze tam juz sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kurcze, nie znam nikogo oprocz budowlanego, wszyscy jak juz to kable dali :p

Krótko żyjesz ;)

Jacekss,noname2,bitter,pyton79,mic81 w ostatnim czasie Kospele,brygadaRR,imrahil i kilku innych z buforami i wodną podłogowką i jakoś kable w mniejszosci a chciałyby dominowac

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę ...gdzie go masz zawieszonego ,przyczepionego ?

 

czujnik powiesiłem między kuchnią i salonem, czy dobre miejsce ... czas pokaże... jakoś inne miejsce nie przychodzilo mi do głowy. myślałem jeszcze o holu na pięterku :)

w salonie kominek jest, zaburza to odczyt realny temp.. jak się go przepali, to jest minus tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam Ciebie i ProStasia - bo jestescie "wodniakami"

 

 

Khem, khem.... ze mnie wodniak jak z Małysza rajdowiec....

 

 

jak widac powrociles tu po dlugiej przerwie , podobniej jak ProStaś wrocil na forum i bacznie przyglad sie temu watkowi - a wrocil bo widzi zmiany na +

 

 

Tylko i wyłącznie nadzieja na zmiany przywiodła mnie z powrotem na forum.

3mam kciuki za moderatorów, bo siłą każdego forum jest możliwość uzyskania wiedzy i odpowiedzi na pytania.

 

I jedno i drugie szuka się w tematach poświęconych interesującej nas kwestii.

A nie w innych i pilnowanie tego porządku to ciężkie zadanie, ale może się uda...

 

Coby ad rem też ździebko było rzeknę, com 3 lata temu (to szmat czasu, a tu znowu o tym samym) napisał i zaśpiewał "The End":

- grzanie bez wody, to wybór jak każdy inny,

- dorobienie nawet później ogrzewania wodnego (na grzejnikach) to nie jest problem rangi złośliwego nowotworu na płucach,

- nośnikiem ciepła może być też powietrze (a jak ktoś ma parterówkę z KG nad głową), to nic nie stoi na przeszkodzie grzania poprzez nadmuch ciepłego powietrza,

 

I moja propozycja na koniec wywodu.

 

Do modów:

Zamknijcie ten wątek.

 

Niech kablarze i grzejącym np piecami akumulacyjnymi (kłaniam się) mają swój wątek/wątki.

Niech zwolennicy podłogówki pędzonej PC, grzałką, kospelem, kotłem na wszystko etc etc mają swoje wątek/wątki,

 

Niech zwolennicy wody w instalacji założą sobie wątek "dlaczego brak wody w instalacji grzewczej jest przyczyną plag egipskich, rozwolnienia i kokluszu" i tam piszą.

 

Ale na Jowisza nie w koło Macieju od kilku lat o tym samym i to w każdym, choćby luźno związanym, tematycznie wątku.

 

Nie widzicie tego ? Tęgie głowy, udane realizacje, masa doświadczeń, wiedzy, pomysłów - a drepczecie od 3 lat w miejscu. !!!

Jak nie widzicie to może odstawcie forum na kilka miesięcy (lat?), bo może takiej perspektywy niektórym brakuje ?

 

Refleksji życzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlany laiku: mozesz podac wszystkei elementy wchodzace w sklad ogrzewania kospelem?

 

Czy CWU grzejesz oddzielnie?

 

Za kotlem masz jakis zawor 3D? Jak dobierasz temp? Jakis sterownik?

no właśnie . Jak dobrać temperatury ???

To mnie wkur....... Robić za palacza ? Czy przestawiać czasy grzania ?

Czy ustawić optymalną ?

Jaką ?

Oczywiście w mojej wersji

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...