Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja obecnie grzeje w całej taryfie taniej tz od 22 do 6 rano i teraz rzeczywiscie jest problem z okienkiem popoludniowym i o tym pisał jasko ale przecież on to pisze głupoty i tp ;)

Do rzeczy , temperatura na sterowniku na 22 st z kisteryzą0.2st na kotle 32 st od rana do południa komfort ok i teraz jezeli sterownik załaczy kocioł po południu to jest ok ,jak nie to czuc brak promieniowania.

Błędem jest umieszczenie regulatora temperatury blisko salonu , najlepiej mieć go w miejscu najchłodniejszym.

Lepiej bedzie grzac w 3 cyklach tj 3-6 13-15 i 22-23 takie ustawienie pozwoli na lepszy komfort i raczej napewno załaczy kocioł w okienku popołudniowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czyli w sumie ile grzejesz w oknie nocnym . Masz sterownik z licznikiem czasu pracy kotła ?

 

niestety licznika czasu brak, mam tylko dodatkowy licznik energii przed kotłem

na teraz mam takie ustawienia 23C 5-6, 13-15, 21-22 w pozostałych godz taryfy II - 22C, w taryfie I - 21C

póki co testuje, jeszcze niedawno rano grzanie też miałem do 22C, napewno 13-15 warto podbić temp żeby kocioł się załączył, większy komfort

 

najgorsze że podłogówka działa z pewnym poślizgiem, temp rośnie z opóźnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zeszty ...tom mi gdzies tam w potylicy utkwilo ze TY w bandzie wodnej i uciekles z innymi ktorych tu tak ladnie Arturo72 wymienil ...

 

zwracam honor

 

tak czy inaczej cieszy powrót tak wielu po tak dlugim czasie

bo w ilosci sila - nie dajmy sie zakrzyczec , sluzmy nowym doswiadczeniem i roznymi rozwiazaniami zgodnie z tematem watku i pracujmy nad rozwiazaniami sluzacymi rozwojowi a nie staniu w miejscu czy cofaniu sie ;)

 

i jeszcze jedno ... po ustaleniu nowych moderatorow wybieram sie na miesieczny urlop od forum :D - narazie musze pilnowac czarnych trojkacikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem jest umieszczenie regulatora temperatury blisko salonu , najlepiej mieć go w miejscu najchłodniejszym.

Lepiej bedzie grzac w 3 cyklach tj 3-6 13-15 i 22-23 takie ustawienie pozwoli na lepszy komfort i raczej napewno załaczy kocioł w okienku popołudniowym....

 

tylko jakie jest najchłodniejsze pomieszczenie? :) u mnie wiatrołap.. ale bez polotu dawać tam czujnik, chyba najlepszym miejscem to hol góra

co do cykli zgadzam się, w tych godz warto tak ustawić grzanie żeby się na 100% załączało szczególnie 13-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , sorki napewno nie wiatrołapnie to miałem na mysli....

W odległości hm każdy musi indywidualnie ja mam cześć dzienna oddzieloną od sypialnej i sterownik wisi na tej scianie oddzielajacej te czesci ale teraz dałbym go blizej sypislni gdzie jest chłodniej.....Pompa nie działa kiedy kocioł nie pracuje/QUOTE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odległości hm każdy musi indywidualnie ja mam cześć dzienna oddzieloną od sypialnej i sterownik wisi na tej scianie oddzielajacej te czesci ale teraz dałbym go blizej sypislni gdzie jest chłodniej.....

po tych paru miesiącach doświadczeń też już wiem że czujnik lepiej by było przenieść do góry, na hol... innego sensownego miejsca brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobojcie pompki obiegowej nie wylanczac 24h - albo dac jej osobne sterowanie +2 h wzgledem pracy kociołka - komfort powinien sie znacznei poprawic

 

no może to wyrównać ładnie temp w domu.. zrobiłbym tak tylko u mnie pompka 90W żre :)

po sezonie może zmienie na jakąś energo to wtedy pokombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...