Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bitter: "Nie wie co się stanie jeżeli prąd podrożeje o 200% i zlikwidują II taryfę (nie mówcie, że tak nie będzie bo kto myślał, że drewno zdrożeje o kilkaset procent w ciągu kilku lat!!!),"

Przecież zużycie jest takie samo. Ogrzewający PCi juz tak łatwo nie dołoży ocieplenia, a juz napewno duzo drożej aniżeli zrobiłby to w czasie budowy. Bo poniesie jeszcze raz koszt kleju, siatki itd, a w czasie budowy dołozyłby tylko xcm styro. Nie zamieni również źródła ciepła, bo przecież PCi to najtańsze źródło.

 

Prosiłem nie komentować ;-) To tylko teoretyczne przypuszczenie, że może za 15 lat okaże się, że wynaleźli jakiś wynalazek który pozwoli ogrzać chatę za 500zł miesięcznie przy nakładach 2 tys na kocioł. Ty nie zmienisz źródła ciepła bo masz kable, Liwko wywali pompę podłączy ten cudowny piec i będzie miał 10 razy taniej od Ciebie

 

 

Hahaha tak sobie teoretyzuję ale życie pisze takie scenariusze, że nie ma sensu się teraz sprzeczać. Ja na razie liczę i liczę. Chyba najlepszym wyjściem dla takiego niedowiarka jak ja jest zrobienie podłogówki wodnej, porządne ocieplenie domu i podłączenie pieca elektrycznego. Nakład inwestycyjny pomiędzy kablami a PC i jeżeli się okaże, że rachunki są podobne do Twoich do będę sobie pluł w brodę, że nie zrobiłem kabli i dziękował bogu, że nie wziąłem pompy ;-) A jak za wysokie to kupię pompę i będę w plecy 3 tys na piec (choć pewnie używany rok za pól ceny sprzedam ;-)

 

Kupiłem dziś na pewno Marcinie Twój pomysł. Rezygnuję z porothermu na rzecz gazobetonu i silikatów. Chwała Ci za dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwo juz doliczam, drzewo liściaste mieszane, porąbane, wysezonowane 160PLN/m3 więc 1400+320=1720pln/sezon grzewczy, uwzględniając kominek srednia w domu 23oC. Ty masz liwko wszystko drogie (drewno 200pln/m3, okna z montażem) tylko PCi dziwnie tanio Ci wyszła.

Bitter, prędzaj ja podłączę PCi pow-pow niż wymysla coś co o połowę obniży koszty ogrzewania osoba posiadającym PCi.

Co do porotermu czy gazobetonu, to sprawdź jeszcze czy przy gazobetonie nie będziesz musiał stawiac słupów wzmacniających, nie wiem, ale może porotherm by ich nie potrzebował. Nie do końca się na tym znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunek za światło poza sezonem grzewczym u mnie to 120 do 150 zł za wszystko. Przpuszczam że CWU (tylko nocna taryfa ale nie mam podlicznika ) to jakieś 70 zł/m. 3 i pół osoby, prysznic 2xdziennie, czasem wanna. Jakoś nie czuje potzreby zakładania PC czy kolektorów. Przy czym rachunki raczej mnie zaskoczyły - myślałem że będzie więcej. Szacunki typu 200l/3os są sporo zawyżone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem starą cenę. Dzisiaj m3 buczyny porąbanej i suchej kosztuje 250zł!

Czyli CO masz za 1720zł, ja za 1300. CWU też mam taniej, to gdzie te twoje równe rachunki?

CWU coulignon to bardzo indywidualna sprawa i najlepiej liczyć jakąś średnią.

Kolejna dyskusja z Toba i znowu było bez sensu, dla mnie jestes niereformowalny! Juz Ci pisałem drewno i okna to zawsze znajdziesz drogo, ale PCi to masz taniej niz po kosztach, hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie Cie nie rozumiem podałeś link w którym facet ma drzewo liściaste od 150 do 200zł. ja kupiłem rok temu i mix a nie jedno, zapłaciłem 160PLN.

teraz chcesz się licytowac na linki, zobacz tu ma facet z okolic w-wy mix za 160

http://allegro.pl/drewno-kominkowe-i-opalowe-warszawa-siedlce-i-okol-i1591179834.html

Liwko, kolejny raz piszę ty tylko PCi potrafisz tanio kupić! Nie pogrążaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coulignon

 

Dawaj dane z ogrzewania.

 

pzdr

 

Cały sezon 4694 kwh. Zużycie rozkłada mi się 50%nocna+50 dzienna. Tak więc w pieniądzach to około 2350 zł. + 4 mp drewna (sosna stemple + dąb, koszt 600 zł).

Z niecierpliwością oczekuje kolejnej zimy - po zrobieniu wiatrołapu zużycie spadło o 30%. Niestety wiatrołap zrobiłem pod koniec zimy więc w tym sezenie nie skorzytałem.

Drewno w połowie zużyte do podgrzania CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sezon 4694 kwh. Zużycie rozkłada mi się 50%nocna+50 dzienna. Tak więc w pieniądzach to około 2350 zł. + 4 mp drewna (sosna stemple + dąb, koszt 600 zł).

Z niecierpliwością oczekuje kolejnej zimy - po zrobieniu wiatrołapu zużycie spadło o 30%. Niestety wiatrołap zrobiłem pod koniec zimy więc w tym sezenie nie skorzytałem.

Drewno w połowie zużyte do podgrzania CWU.

A co robiłeś w wiatrołapie bo nie pamietam. Ładnie 30% mniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko piałeś że u ciebie CO i CWU za cały rok zamknie sie w 1600zł, potem pisałeś że koszty CO to 700zł, więc CWU wychodzi 900zł przy PCi? Skąd ty to 700zł wziąłeś bo juz sie pogubiłem w twoich zeznaniach.

 

Otóż, jak pisałem za CWU płacę rocznie około 300zł. Grzejąc prądem było by około 900. Więc by rachunki były na takim samym poziomie za CO musiałbym zapłacić 700. Taka prosta matematyka z II klasy podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...