Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie w listopadzie na CO niecałe 1100 kWh - pierwszy sezon około 120m2 grzanych kablami

jasiek i inni - o ile mniej więcej % spadło wam zużycie w kolejnych sezonach grzewczych? wiadomo że pierwszy to więcej pójdzie bo trochę wody jednak siedzi w ścianach i stropach... mam jeszcze do ocieplenia rury do WM na poddaszu bo tam sporo strat..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w listopadzie na CO niecałe 1100 kWh - pierwszy sezon około 120m2 grzanych kablami

 

Ja pier.... Jak to wychodzi kosztowo?

 

jasiek i inni - o ile mniej więcej % spadło wam zużycie w kolejnych sezonach grzewczych? wiadomo że pierwszy to więcej pójdzie bo trochę wody jednak siedzi w ścianach i stropach... mam jeszcze do ocieplenia rury do WM na poddaszu bo tam sporo strat..

 

Licz 20-30%, a wiele sie nie pomylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w listopadzie na CO niecałe 1100 kWh - pierwszy sezon około 120m2 grzanych kablami

jasiek i inni - o ile mniej więcej % spadło wam zużycie w kolejnych sezonach grzewczych? wiadomo że pierwszy to więcej pójdzie bo trochę wody jednak siedzi w ścianach i stropach... mam jeszcze do ocieplenia rury do WM na poddaszu bo tam sporo strat..

 

Samo wygrzanie domu w moim przypadku kosztowalo grubo ponad 600 kWh, a sam pierwszy sezon okolo 20% wiecej.

 

Od kiedy grzejesz? Ile stopni w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za listopad:

Prąd - 47kwh * 0,54gr = 25.38zł

brykiet - 4paczki * 8,5zl = 35,5zł

drewno - ? mam odmierzone 1,5metra przestrzennego i jak do tej pory go nie skończyłem - na pewno od października poszło z tego grubo ponad połowa,

razem listopad - 60,88zł + niecały 1mp drewna

 

Razem sezon ---- paźdz. + list. = 38,04zł(paź.) + 60,88zł(list.) = 98,92zł + około 1,1-1,3 mp drewna którego wartość szacuje na 200zł czyli na razie sezon u mnie to 298,92zł..

Temperatura w domu średnio 21st

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za listopad:

Prąd - 47kwh * 0,54gr = 25.38zł

brykiet - 4paczki * 8,5zl = 35,5zł

drewno - ? mam odmierzone 1,5metra przestrzennego i jak do tej pory go nie skończyłem - na pewno od października poszło z tego grubo ponad połowa,

razem listopad - 60,88zł + niecały 1mp drewna

 

Razem sezon ---- paźdz. + list. = 38,04zł(paź.) + 60,88zł(list.) = 98,92zł + około 1,1-1,3 mp drewna którego wartość szacuje na 200zł czyli na razie sezon u mnie to 298,92zł..

Temperatura w domu średnio 21st

 

Ale Ty nie grzejesz prądem, tylko piecem na paliwo stałe;) Wydaje mi się, ze swoje osiągi powinieneś podawać w innym dziale:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem sezon ---- paźdz. + list. = 38,04zł(paź.) + 60,88zł(list.) = 98,92zł + około 1,1-1,3 mp drewna którego wartość szacuje na 200zł czyli na razie sezon u mnie to 298,92zł..

Temperatura w domu średnio 21st

 

Fajnie porownac. U mnie przy praktycznie 23*C w domu za pazdziernik i listopad poszlo pradu za 264 zl i brykietu za jakies 20 zl przy prawie 2x wiekszej pow podlog, ale to faktycznie nie ten dzial na takie porownania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie grzejesz prądem, tylko piecem na paliwo stałe;) Wydaje mi się, ze swoje osiągi powinieneś podawać w innym dziale:D

 

Mylisz się - grzeje prądem bo to jest mój podstawowy system grzewczy, nic na to nie poradzę że popołudniowe rozpalanie w piecokominku, który służy glównie do stworzenia przyjemnego "klimatu" w salonie, pokrywa większość zapotrzebowania na ciepło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie porownac. U mnie przy praktycznie 23*C w domu za pazdziernik i listopad poszlo pradu za 264 zl i brykietu za jakies 20 zl przy prawie 2x wiekszej pow podlog, ale to faktycznie nie ten dzial na takie porownania. ;)

 

czyli poszło ci prawie 50% więcej niż u mnie przy powierzchni prawie 100% większej....... bardzo dobry wynik! dlaczego twierdzisz że na takie porównanie to nie ten dział? Widzę że sam też masz kominek, ja swojego używam po prostu częściej, ale nadal nie jest to podstawowy system ogrzewania, palę kiedy mi się chce i jak długo chcę, a gdy nie palę i temperatura spada poniżej tej która jest ustawiona na termostatach to automatycznie załącza się któryś zgrzejników i dogrzewa dane pomieszczenie, jak na razie wystarczy że rozpalę w kominku (zapakowany pełny wkład)o 16-17 i po 3-4 godzinach dokładam 1-2kawałki brykietu dębowego i to koniec, taka ilość wystarcza praktycznie do następnego dnia, rekuperator dodatkowo niweluje straty wynikające z wentylacji bo odzyskuje tego ciepła około 80% i dodatkowo pięknie je rozprowadza po pokojach, a tam gdzie jest go za mało okresowo włącza się grzejnik. Całość mojej instalacji grzewczej na prąd (grzejniki,kabel,robocizna itd.) kosztował 3500zł(materiał+robocizna)....... Ostatnio zauważyłem że bardzo dużo zależy też od tzw. zysków bytowych, wystarczy że w salonie trochę posiedzę przy włączonej plazmie i temperatura wzrasta, nie wspominając o gotowaniu czy pieczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się - grzeje prądem bo to jest mój podstawowy system grzewczy, nic na to nie poradzę że popołudniowe rozpalanie w piecokominku, który służy glównie do stworzenia przyjemnego "klimatu" w salonie, pokrywa większość zapotrzebowania na ciepło....

 

każdy spojrzy na proporcje zużycia i sobie oceni co jest a co nie jest podstawowym systemem grzewczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy spojrzy na proporcje zużycia i sobie oceni co jest a co nie jest podstawowym systemem grzewczym...

 

jeśli chodzi o proporcje to jest tak:

kominek - 6 godzin i to nie codziennie

konwektory - 24 godzin codziennie bo nawet podczas palenia, w pokojach oddalonych od pieca potrafi "pyknąć" grzejnik żeby dogrzać. Nic na to nie poradzę że te pyknięcia trwają po 5-10 minut co około 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli poszło ci prawie 50% więcej niż u mnie przy powierzchni prawie 100% większej.

 

Hmm... podales 299 zl kosztow, a ja 284 zl. Jak Ci wyszlo z tego "prawie 50% wiecej"? :)

Ja podalem dodatkowo wraz z CWU? Ty tez?

 

Spalenie prawie 1mp drewna w 2 miesieca, to nie jest rekreacyjne palenie w kominku "dla klimatu". Musisz palic prawie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poszło 503 kWh (koszt w Duon 95 zł), temperatura 16-17*C (na początku po włączeniu ogrzewania przed wstępną regulacją podłogówki dochodziła w niektórych pomieszczeniach do 19*C), brak zysków bytowych, drzwi i kilku metrów kwadratowych ocieplenia do nieogrzewanego pomieszczenia gospodarczego (aktualnie jest tam około 4-5*C)

 

na początku października wygrzewałem podłogi, poszło 996 kWh. listopad zaczął się z temperaturą 20*C wewnątrz (tyle zostało po wygrzewaniu i wietrzeniu). problem mam taki, że elektroniczny termometr pokazuje o 1*C więcej niż ten na regulatorze (zadałem na nim 16*C). mam wrażenie, że pomiar temperatur tu na forum nie jest ujednolicony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie masz rację, nikomu jeszcze nie wykonywałem charakterystyki lub swiadectwa domu w kkórym są takie panele to i nie zwróciłem uwagi na zmieniony wsp.

Żeby tylko nie mnożyć tego współczynnika nakładu przez całe zapotrzebowanie, bo i Malbork z 1 PV wyjdzie zeroenergetyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... podales 299 zl kosztow, a ja 284 zl. Jak Ci wyszlo z tego "prawie 50% wiecej"? :)

Ja podalem dodatkowo wraz z CWU? Ty tez?

 

Spalenie prawie 1mp drewna w 2 miesieca, to nie jest rekreacyjne palenie w kominku "dla klimatu". Musisz palic prawie codziennie.

 

Dokladnie jest jak piszesz - palę prawie codziennie popołudniu-wieczorem - to zależy o której z roboty wrócę "dla klimatu" bo lubię i nawet gdybym miał mieć prąd za darmo to i tak bym palił bo takie klimaty lubimy. Piszę tu na tym forum bo nie znalazłem nikogo (nie tylko na FM) który zdecydowałby się na taki system ogrzewania domu, ja zaryzykowalem i na razie się sprawdza i być może osoba chcąca budować dom mocno-energooszczędny z kominkiem będzie miała łatwiej w podjęciu decyzji odnośnie systemu ogrzewania bo sam chyba przyznasz że w moim przypadku jakakolwiek inwestycja w droższy system grzania prądem (popma ciepła, kable itd) nie ma racji bytu bo nigdy mi się nie zwróci, prognozując że rocznie na "drogi' prąd pójdzie na pewno mniej niż 1000zł

 

Cenę podałem oczywiście za samo CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Ja podalem z CWU, ale najbardziej interesuj mnie to "prawie 50% wiecej".

 

źle odczytałem twój post pomylilem 2 z 1 - masz bardzo małe zużycie! u mnie niestety Pci nigdy by się nie zwróciła, ale popieram takie rozwiązania szczególnie w dużych domach myślę że za 10-15 lat pompa ciepla będzie standardem nawet w mniejszych domach bo po prostu będzie tańsza.

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
źle odczytałem twój post pomylilem 2 z 1 - masz bardzo małe zużycie! u mnie niestety Pci nigdy by się nie zwróciła, ale popieram takie rozwiązania szczególnie w dużych domach myślę że za 10-15 lat pompa ciepla będzie standardem nawet w mniejszych domach bo po prostu będzie tańsza.

Zakładając,że nie będziesz grzal codziennie "dla klimatu" kominkiem to nigdy nie mów nigdy bo ja rocznie płace mniej o ok.1700-2000zl(6000kWh za c.o+cwu) rocznie w stosunku do COP1 także to nie jest nigdy.

 

W sobotę o 18.00 odpaliłem kominek jednym wsadem do żaru do 21.00,było przyjemnie ale w niedzielę poszło 2x więcej energii w płytę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...