Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Soft widziałem, ciekawy ale pytam o to jak działa. Wysyła (czy po wifi czy pilotem po IR) nastawy do urządzenia a ten pamięta czy smart musi być w zasięgu z uruchomioną apką, która o zadanej porze uruchamia urządzenie? Bo wszędzie piszą, że nie ma zegara czasu rzeczywistego więc logicznym, że coś musi go włączać/wyłączać o odp. porze.

Wysyła je do urządzenia, a ono je zapamiętuje, możesz to zrobić z drugiego końca świata tylko musisz mieć dostę do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem tak, pilot od klimy praktycznie lezy ciagle w szufladzie, bo jest do niego super aplikacja na iPhona, myslę że na androida też jest, tam ustawiasz wszystko co do minuty, u mnie chodzi 5-7 i 13-16, ponieważ to inwerter to sobie cichutko chodzi. Ma sporo funkcji np. funkcję cichej pracy.

 

Dlaczego tylko w tych godzinach ? Nie warto grzać całą dobę, a kable zostawić na czarną godzinę ?

I drugie pytanie: rozprowadzasz jakoś te ciepło z Samsunga po pokojach, czy tylko ogrzewa Ci salon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko w tych godzinach ? Nie warto grzać całą dobę, a kable zostawić na czarną godzinę ?

I drugie pytanie: rozprowadzasz jakoś te ciepło z Samsunga po pokojach, czy tylko ogrzewa Ci salon ?

Jak widzisz po zużyciu, to godziny pracy nie mają większego znaczenia, skoro jego średnia za listopad to mniej niż 2kWh, on najwiecej pracuje rano, bo po nocy jest wiekszy spadek temp niż od 7 do 13 kiedy to mam zyski bytowe, dlatego 13-16 to bardziej standby niz grzanie. U mnie salon z kuchnia to jakieś 65m2 do tego jest blisko holu i wiatrołapu więc na pewno też jakoś na nie oddziaływuje a to kolejne z 10-15m2. Ja mam nCO więc mnie generlanie nie interesuje gdzie to ciepło dojdzie, bo po to są kable i sterowniki, na pewno nie ma zbyt dużego wpływu na łazienki i dwie sypialnie, reszta w mniejszym czy wiekszym stopniu cos dostaje od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz po zużyciu, to godziny pracy nie mają większego znaczenia, skoro jego średnia za listopad to mniej niż 2kWh, on najwiecej pracuje rano, bo po nocy jest wiekszy spadek temp niż od 7 do 13 kiedy to mam zyski bytowe, dlatego 13-16 to bardziej standby niz grzanie. U mnie salon z kuchnia to jakieś 65m2 do tego jest blisko holu i wiatrołapu więc na pewno też jakoś na nie oddziaływuje a to kolejne z 10-15m2. Ja mam nCO więc mnie generlanie nie interesuje gdzie to ciepło dojdzie, bo po to są kable i sterowniki, na pewno nie ma zbyt dużego wpływu na łazienki i dwie sypialnie, reszta w mniejszym czy wiekszym stopniu cos dostaje od klimy

 

a ile pobiera prądu na tym najniższym (najcichszym) biegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od temoperatury, bo pprędkość to jedno a temperatura drugie.

W przypadku gry tylko chodzą wentylatory, bo nie ma potrzeby dogrzewania to bierze 40W. Mierzyłem ja jak działała jako klima teraz jak działa jako grzanie to nie sprawdzałem, ja ogólnie po czterech sezonach to tylko sprawdzam odczyty na koniec miesiąca, latem to nawet CWU raz na 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od temoperatury, bo pprędkość to jedno a temperatura drugie.

W przypadku gry tylko chodzą wentylatory, bo nie ma potrzeby dogrzewania to bierze 40W. Mierzyłem ja jak działała jako klima teraz jak działa jako grzanie to nie sprawdzałem, ja ogólnie po czterech sezonach to tylko sprawdzam odczyty na koniec miesiąca, latem to nawet CWU raz na 2-3 miesiące.

 

heh to jesteś szczęśliwy, że już nie sprawdzasz :) albo na jakiejś terapii byłeś ;) antyFM :D

szkoda, że nie pomierzyłeś bo to cenna informacja od użytkownika.

ale chyba na grzaniu mniej jak 300W to nie bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to jesteś szczęśliwy, że już nie sprawdzasz :) albo na jakiejś terapii byłeś ;) antyFM :D

szkoda, że nie pomierzyłeś bo to cenna informacja od użytkownika.

ale chyba na grzaniu mniej jak 300W to nie bierze?

 

Jak odbiore miernik cegowy od szwagra to sprawdze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się "wetnę"...;)

cały czas co niektórzy wychwalają sobie dogrzewanie domu przez klimatyzatory, robiłem u siebie kilka podejść takiej symulacji grzania nadmuchem ale jak dla mnie to szału nie ma bo robi się dość znaczne odczucie chłodu szczególnie od podłóg pomimo zadanej temp. na sterowniku...

czyli co...?, grube skarpety i bambosze a potem rozmawianie o komforcie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort to rzecz subiektywna. Byłem ostatnio w domu gdzie ogrzewanie jest przez kaloryfery i płytki w kuchni były tak zimne, że zwróciłem na to uwagę. Domownikom to nie przeszkadza. Dodam, że temperatura w domu pewnie z 24 stopnie i gorące kaloryfery.

Jest jeszcze jedna różnica poza odczuciami- wiadrolitrowy dom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się "wetnę"...;)

cały czas co niektórzy wychwalają sobie dogrzewanie domu przez klimatyzatory, robiłem u siebie kilka podejść takiej symulacji grzania nadmuchem ale jak dla mnie to szału nie ma bo robi się dość znaczne odczucie chłodu szczególnie od podłóg pomimo zadanej temp. na sterowniku...

czyli co...?, grube skarpety i bambosze a potem rozmawianie o komforcie...?

 

Dobrze APZ pisze - przyczyną może być wiadrolitrowy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie masz rację, nikomu jeszcze nie wykonywałem charakterystyki lub swiadectwa domu w kkórym są takie panele to i nie zwróciłem uwagi na zmieniony wsp.
Świadectw będzie teraz dużo mniej. Odpadł obowiązek sporządzania ich na zakończenie budowy domów jednorodzinnych. Obowiązek ten teoretycznie istnieje tylko przy sprzedaży lub wynajmie takich domów. Za to wymagane są bardziej szczegółowe projektowe charakterystyki energetyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz po zużyciu, to godziny pracy nie mają większego znaczenia, skoro jego średnia za listopad to mniej niż 2kWh,

 

Właśnie po zużyciu sugeruję, że więcej powinieneś korzystać z Samsunga - o ile nie wpływa dość znacząco na komfort zimnej podłogi. COP tej klimy dla grzania to pewnie coś ok. 4, więc opłaca się grzać nawet w I taryfie, czyli od 16:00 do wieczora, wtedy kiedy najbardziej potrzebujesz.

 

on najwiecej pracuje rano, bo po nocy jest wiekszy spadek temp niż od 7 do 13 kiedy to mam zyski bytowe, dlatego 13-16 to bardziej standby niz grzanie.

 

Słusznie. A kiedy grzeją kable ?

 

na pewno nie ma zbyt dużego wpływu na łazienki i dwie sypialnie, reszta w mniejszym czy wiekszym stopniu cos dostaje od klimy

 

Na sypialnie pewnie ma mały wpływ, ale na łazienki raczej znaczny, ponieważ tam zapewne masz wyciąg z wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze APZ pisze - przyczyną może być wiadrolitrowy dom.

 

czyli...

w "wiadrolitrowym" efekty mizerne więc sens montażu taki sobie ...

a w energooszczędnym to taki pic na wodę bo i tak koszty utrzymania są niskie a takie wspomaganie się klimą to bardziej udowadnianie że można inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectw będzie teraz dużo mniej. Odpadł obowiązek sporządzania ich na zakończenie budowy domów jednorodzinnych. Obowiązek ten teoretycznie istnieje tylko przy sprzedaży lub wynajmie takich domów. Za to wymagane są bardziej szczegółowe projektowe charakterystyki energetyczne.

 

cześć

HenoK, widzę że jesteś zorientowany, czy mógłbyś wytłumaczyć, co nowo budujący w 2015 roku musi właściwie dostarczyć do urzędów, na jakim etapie budowy domu indywidualnego - odnośnie tych charakterystyk. Czytam artykuły w tym temacie, ale już się gubię. Kiedy to liczyć, przed budową, po budowie i właściwie co liczyć, bo już nie wiem. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze APZ pisze - przyczyną może być wiadrolitrowy dom.

 

czyli...

w "wiadrolitrowym" efekty mizerne więc sens montażu taki sobie ...

a w energooszczędnym to taki pic na wodę bo i tak koszty utrzymania są niskie a takie wspomaganie się klimą to bardziej udowadnianie że można inaczej ...

 

Chyba, że chaupa się latem przegrzewa to nie ma wyjścia.

Dla jednego 2 100 zł za ogrzewanie jest do zaakceptowania drugi wyda 4 000 żeby zejść z zużyciem na C.O. o 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli...

w "wiadrolitrowym" efekty mizerne więc sens montażu taki sobie ...

a w energooszczędnym to taki pic na wodę bo i tak koszty utrzymania są niskie a takie wspomaganie się klimą to bardziej udowadnianie że można inaczej ...

 

Przy cenie 2tys. za jednostkę opłaca się zarówno w jednym jak i drugim. Kwestia ustalenia optymalnej temperatury powietrza i podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...