Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie, możesz tak dać dla świętego spokoju.

Niemniej jednak ważniejsze jest to czy bedziesz miał kumatego elektryka który odpowiednio rozłoży obciążenia na fazy aniżeli to czy będzie 25A zamiast 32A.

 

Mnie moj elektryk pytal gdzie bedzie podlaczona pralka, zmywarka, mikrofala, suszarka do szmat, piekarnik i na te rzeczy robil specjalne gniazda na osobnych obwodach i zabezpieczeniach, wiec licze (chociaz nie sprawdzalem), ze rozlozyl to tez rozsadnie pomiedzy fazami. Poki co nie mialem przypadku zadzialania bezpiecznika a w stosunku do tego co wiedzial elektryk dolozylem 6kW grzale do dezynfekcji zasobnika CWU i 3,2kW podgrzewacz przeplywowy, wiec chyba byl "kumaty". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo72 Ja generalnie zawsze byłem za Wami, choć sam wybieram kable, ale tak jak już wcześniej pisałem, Wasze zdanie zawsze coś dobrego wnosi do dyskusji, daje do myślenia....ale też robi się od razu WIELKI SZUM - ale jak ostatnio czyta się ten wątek, nawet z Waszym udziałem jest jakoś spokojnie. Więc jak będzie jakiś WNIOSEK jak najbardziej jestem ZA:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z, czy klima ma wpływ na łazienki, wątpie, bo widzę to po odczytach z podliczników to salon kuchnia na tym zyskuje najwięcej, reszta szczątkowo.

 

Racja. kszhu, też to wcześniej napisał i zgadzam się. Przy zamknietych drzwiach do łazienki wentylacja nie przeniesie wystarczającej energii. Ale akurat łazienka to chyba najmniejszy problem, bo tam zawsze jest jakieś dodatkowe źródło ciepła - np. grzejnik na ręczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy moc przyłączeniowa 16 kW i zabezpieczenie 25A, aby pogonić kable (moc ok. 10kW - 140m2- akumulacyjnie), płyta indukcyjna i bojler 80L?

 

Hanss: dobrze Ci koledzy mówią: 25A spokojnie Ci wystarczy no i porozdzielaj obwody...

 

Zapytaj jaką minimalną moc musisz wykupić by mieć zabezp. 25A - u mnie w Enerdze wystarczyło 12,5 kW - oni (złodzieje) zawsze pytają się jaką chcesz moc bo płacisz za każdy KW.... a zabezpieczenie 25A jest dla danego przedziału mocy.... np. w Enerdze od12,5kW - do chyba 17 kW z tego co pamiętam....

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy WM grzejnik na ręcznik zbyteczny po wieczornej kąpieli rano ręcznik suchy jak pieprz ,no chyba że ktoś chce wycierać się ciepłym ręcznikiem.

 

Obecnie mieszkam w bloku. Łazienka mała, wentylacja grawitacyjna wspomagana wentylatorkiem. Po kąpieli wentylator działa min. przez godzinę, później WG i niestety, ale ręczniki nie wysychają... Wentylator podobno działa ze strumieniem powietrza rzędu 60m3/h. Stąd ten zamysł o grzejniku aktywnym o którym pisał TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ponad 2 latach mieszkania i grzania prądem wczoraj w tanim okienku w ciągu dnia 13-15 brakło prądu na 1 z 3 faz

zorientowałem się wieczorem po powrocie do domu, np w kuchni nie działało oświetlenie, na płycie grzewczej 2 z 4 pól miało błędy i nie działało - sprawdziłem tablice - wszystkie bezpieczniki OK, dzwonie do swojego elektryka - Dandiego - ten wypytał o parę spraw i stwierdził że przyjedzie - bo nieuzasadnione wezwanie ekipy na 991 to koszty

sprawdził cos tam w skrzynce i dzwonimy , w zasadzie zabrał mi słuchawkę wszystko wyjaśnił człowiekowi z PGE Dystrybucja

po godzinie od zgłoszenia awarii wieczorem po 20 przyjechała ekipa z PGE Dystrybucja , otworzyli skrzynkę, coś tam pomierzyli, posprawdzali , zadali kluczowe pytane "ma Pan dużo urządzeń na prąd? grzeje Pan prądem?" -to wszystko już jasne ... posprawdzali znów posprawdzali i mówią że bezpiecznik przedlicznikowy się przegrzał i nie puszcza fazy i że mam sobie go wymienić i zadzwonić po nich by go zaplombowali

 

i tu czerwona lampka się zaświeciła - WTF ... bezpiecznik przedlicznikowy ... coś co do mnie nie należy ... coś na co nie mam wpływu ... coś co wstawiła firma która wygrała przetarg na wykonanie mojego przyłącza na zlecenie PGE Dystrybucja .... i ja mam za to płacić ?

 

pytam się ich ile to kosztuje - oni że wg ich cennika 400 zł ale może to zrobić mój elektryk będzie taniej

dzwonie z powrotem na 991 - pytam się o co chodzi - facet do mnie że to liczba urządzeń w domu i zbyt duży pobór prądu powodują uszkodzenie bezpiecznika - czyli z mojej winy czyli naprawa płatna

 

miał ktoś taki przypadek u siebie? jak to jest w praktyce? jak się do tego ma zamówiona ilość kWh i ten bezpiecznik ? - bo nie cały się "popsuł" tylko na 1 z 3 faz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 3 bezpieczniki. Na każdą fazę jeden.

 

Jak masz urzadzenia 3f w domu, to instalujesz na przedlicznikowym taki "zesplony" wylaczajacy na raz wszystkie 3 fazy. Wymieniasz calosc. To sa male pieniadze.

A bezpiecznik jak kazde urzadzenie ma sie prawo zepsuc. Ja bym na miejscu R&K wymienil na nowy (innej marki?) i czekal. Jak sie znowu zepsuje, to zwiekszenie mocy w elektryce i wieksze zabezpieczenie przedlicznikowe. Z goowna bicza nie ukrecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bardziej obwiniałbym za to wadę fabryczną zastosowanego bezpiecznika niż to że ktoś grzeje prądem :)

czyli co te bezpieczniki wytrzymują prawie pełne obciążenie ale tylko chwilowo ?! bez sensu...

 

Mi budowlancy tak zaltawili 2 szt roznicowopradowego stosujac swoje polepione tasma narzedzia elektryczne, ktire kopaly prdem. :)

Bralem wtedy prad od sasiada i mu ta roznicowke wymienialem jak padla. Jak sie odpialem, to nie mial juz z nia wiecej problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz urzadzenia 3f w domu, to instalujesz na przedlicznikowym taki "zesplony" wylaczajacy na raz wszystkie 3 fazy. Wymieniasz calosc. To sa male pieniadze.

to jest jakieś rozwiązanie, w praktyce elektrycy tak nie robią

tylko co jak się okaże że ten twój wewnętrzny bezpiecznik wytrzyma a ten w skrzynce energetyki się spali ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz urzadzenia 3f w domu, to instalujesz na przedlicznikowym taki "zesplony" wylaczajacy na raz wszystkie 3 fazy. Wymieniasz calosc. To sa male pieniadze.

A bezpiecznik jak kazde urzadzenie ma sie prawo zepsuc. Ja bym na miejscu R&K wymienil na nowy (innej marki?) i czekal. Jak sie znowu zepsuje, to zwiekszenie mocy w elektryce i wieksze zabezpieczenie przedlicznikowe. Z goowna bicza nie ukrecisz.

 

Przed montażem licznika takie 3 sztuki leżały w skrzynce. Tak jak w temacie który zalinkowałem.

Takie mam, tylko 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakieś rozwiązanie, w praktyce elektrycy tak nie robią

tylko co jak się okaże że ten twój wewnętrzny bezpiecznik wytrzyma a ten w skrzynce energetyki się spali ponownie :)

 

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Ja mowie o tym bezpieczniku "energetyki" ktory jest na zabezpieczniu przedlicznikowym. On jest zwiekszany w zalenosci od zamowionej mocy przylaczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...