Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Ja mowie o tym bezpieczniku "energetyki" ktory jest na zabezpieczniu przedlicznikowym. On jest zwiekszany w zalenosci od zamowionej mocy przylaczeniowej.

 

tylko przedlicznikowy to jest nie twój sprzęt tylko energetyki, fakt możesz zażyczyć wymiany ale to kosztuje

poza tym wyłączenie wszystkich 3 faz, bez sensu ?! u siebie mam 3 bezpieczniki, raz wywaliło mi fazę ale jedną, bo zrobiłem zwarcie na swojej tablicy rozdzielczej :) to mi wywaliło tylko 1 fazę, reszta chodziła i ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przedlicznikowy to jest nie twój sprzęt tylko energetyki, fakt możesz zażyczyć wymiany ale to kosztuje

poza tym wyłączenie wszystkich 3 faz, bez sensu ?! u siebie mam 3 bezpieczniki, raz wywaliło mi fazę ale jedną, bo zrobiłem zwarcie na swojej tablicy rozdzielczej :) to mi wywaliło tylko 1 fazę, reszta chodziła i ok

 

Nic nie moge zazyczyc. Do danej mocy przylaczeniowej mam zadany amperaz zabe\zpiecznia. Zwiekszam moc, musze wymienic bezpiecznik na wiekszy. To taki sam sprzet energetyki jak skrzynka przed domem za ktora musialem zaplacic. :)

 

Majac urzadznie 3fazowe ktore nie ma czujnika zaniku fazy mogl bys sobie mocno napsocic, dlatego zanzcaylem wczesniej, ze majac takie urzadznia w domu lpiej mic to wylaczne "synchronicznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś taki przypadek u siebie? jak to jest w praktyce? jak się do tego ma zamówiona ilość kWh i ten bezpiecznik ? - bo nie cały się "popsuł" tylko na 1 z 3 faz ...

 

Czy spalił się jeden z 3 przedlicznikowych bezpieczników topikowych czy też bezpiecznik nadmiarowo-prądowy (automat na 3 fazy) uległ awarii i jedna z faz przez zbyt duze obciążenie uszkodziła go?

Jeśli masz przedlicznikowe zabezpieczenia topikowe 25A to również bezpiecznik nadmiarowo-prądowy jest z tego samego szeregu. Te wyłączniki są bardzo czułe i wrażliwe.

Musiałeś mieć chwilowe przepływy mocy rzędu 6000W na jednej fazie a to już wystarczyło do przeciążania bezpiecznika nadmiarowo-prądowego. W praktyce mogły to być prądy o wiele mniejsze, które wraz z upływem czasu uszkodziły wyzwalacz przeciążeniowy.

Trzeba też dodać, że wyłącznik nadmiarowo-prądowy jest o wiele bardziej czuły aniżeli bezpieczniki topikowe.

Przed zakupem nowej nadmiarówki poradź się swojego elektryka. Może dobrze będzie zamiast tego z charakterystyką B zakupić ten z C lub D.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

miał ktoś taki przypadek u siebie? jak to jest w praktyce? jak się do tego ma zamówiona ilość kWh i ten bezpiecznik ? - bo nie cały się "popsuł" tylko na 1 z 3 faz ...

 

Ja miałem.

Telefon na 911 do Taurona, bo zabezpieczenie przedlicznikowe zaplombowane. Przyjechali wymienili 25A na 35A i teraz nie wywala. Całość usługi 60 zł brutto doliczone do faktury za prąd.

Dziwne, że PGE takie praktyki stosuje. To jest ich sprawa, skoro są tam plomby.

Jak masz to sam robić, równie dobrze możesz się podłączyć z obejściem licznika. To im powinno na tym zależeć, żeby wszystko było zgodnie z prawem.

Znając życie, nawet jeśli sam ten bezpiecznik wymienisz, to i tak Cię skasują za plombowanie, bo musisz ich powiadomić o własnoręcznej wymianie bezpiecznika. Tauron bierze za to 30zł, ciekawe, ile PGE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś taki przypadek u siebie?

miałem podobny przypadek, zadzwoniłem do PGE, umówiłem się na wizytę wieczorkiem, przyjechało 2 panów, wymienili bezpiecznik, założyli nową plombę i pojechali, nic nie gadali o ekstra kasie, nic do rachunku nie doliczyli

 

PS facet w dyspozytorni trochę zmyśla, bezpiecznik przedlicznikowy jest większy i mocniejszy, niż każdy następny, jeśli by uszkodzenie nastąpiło to na mniejszych bezpiecznikach za licznikiem, coś mi się widzi że chłopaki coś na boku kombinują, wypadało by sprawę posłać wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za licznikiem masz juz bezpieczniki na poszczegolne obwody i zadnego nie obciazasz w takim stopniu, jak tego przedlicznikowego, przez ktory leci caly prad z danej fazy.

 

Dziwne, ze Wam bez wykupienia wiekszej mocy przylaczeniowej powymieniali zabezpieczenie przedlicznikowe na wieksze. Cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek, zadzwoniłem do PGE, umówiłem się na wizytę wieczorkiem, przyjechało 2 panów, wymienili bezpiecznik, założyli nową plombę i pojechali, nic nie gadali o ekstra kasie, nic do rachunku nie doliczyli

 

PS facet w dyspozytorni trochę zmyśla, bezpiecznik przedlicznikowy jest większy i mocniejszy, niż każdy następny, jeśli by uszkodzenie nastąpiło to na mniejszych bezpiecznikach za licznikiem, coś mi się widzi że chłopaki coś na boku kombinują, wypadało by sprawę posłać wyżej

 

Ja miałem przed licznikiem 40A i za licznikiem C16. Jak zmieniłem na duon zaraz się zjawiło 2 panów i mam przed licznikiem 16A bo tak wynika z ich tabelek. Jak budowałem to na taryfie budowlanej zmniejszyłem moc na 7kW. Pryz podpisywaniu docelowej kompletnie o tym zapomniałem i zostało 7kW. Puki co nie wybija i tak zostało. Za zwiększenie mocy chcą znowu papier od elektryka i takie tam. Zastanawiam się czy nie dokupić więcej mocy bo przyłączeniowej mam 13kW puki stawka za kW teraz jest w miarę niska ok 70zł brutto. Czy orientuje się jaką moc mogę dostać przewód do domu to 5x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za licznikiem masz juz bezpieczniki na poszczegolne obwody i zadnego nie obciazasz w takim stopniu, jak tego przedlicznikowego, przez ktory leci caly prad z danej fazy.

 

Dziwne, ze Wam bez wykupienia wiekszej mocy przylaczeniowej powymieniali zabezpieczenie przedlicznikowe na wieksze. Cuda.

 

No właśnie, co to za elektryk zakłada nadmiarówkę 35A (takowych nie ma, są ale 32A) wiedząc, że główne zabezpieczenie topikowe wynosi 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K ma problem z wyłącznikiem nadmiarowo-prądowym. U niego 3 topiki 25A są ok, uszkodzeniu uległ trójfazowy wyłącznik nadmiarowo-prądowy znajdujący się w skrzynce. Dźwignia wyłącznika jest jedna a na skutek przeciążenia trwałemu uszkodzeniu uległ wyzwalacz termobimetaliczny lub elektroniczny na jednej fazie tego wyłącznika.

Zabezpieczenie nadmiarowo prądowe pojawiło się w skrzynkach kilka lat temu, aby zminimalizować palenie się bezpieczników topikowych i konieczność ich wymiany.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno większą niż potrzebujesz.

 

Te 7 kW zupełnie mi starcza. Ale jak już mam zwiększać na 20A bo tyle mogę przy 13kW to może lepiej dokupić kilka kW bym mógł mieć zabezpieczenie 25A a to na wypadek awarii PC bo przy 7KW to raczej większej grzałki nie włączę przy 13 jeszcze jako tako. Kto wie może za ...... lat będę grzał czystym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co to za elektryk zakłada nadmiarówkę 35A (takowych nie ma, są ale 32A) wiedząc, że główne zabezpieczenie topikowe wynosi 25A.

 

Nie ma, a to co?

http://allegro.pl/bezpiecznik-siemens-nh-500v-rozmiar-000-35-a-3-sz-i4781484742.html

 

http://allegro.pl/wkladka-nozowa-bezpiecznik-mocy-bm-32a-35a-40a-50a-i4805255214.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co pokazujesz to wkładki topikowe. awarii uległ automat nadmiarowoprądowy.

Wylacznik_instalacyjny_3_biegunowy.jpg

Te automaty nie występują w typoszeregu 35A, są ale 32A

 

Najwyraźniej Ty u siebie w skrzynce tego nie masz, masz tylko bezpieczniki topikowe i licznik.

Ta nadmiarówka to jest automat, który zawsze szybciej rozłączy niż topiki.

Masz zapewne u siebie w domu coś podobnego, nazywa się wyłącznik(bezpiecznik)różnicowoprądowy, który rozłącza obwód, gdy wykryje, że prąd elektryczny wypływający z obwodu jest nierówny temu wpływającemu. Nadmiarówka pełni inną rolę.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz to wkładki topikowe. awarii uległ automat nadmiarowoprądowy.

[ATTACH=CONFIG]292776[/ATTACH]

Te automaty nie występują w typoszeregu 35A, są ale 32A

 

Najwyraźniej Ty u siebie w skrzynce tego nie masz, masz tylko bezpieczniki topikowe i licznik.

Ta nadmiarówka to jest automat, który zawsze szybciej rozłączy niż topiki.

Masz zapewne u siebie w domu coś podobnego, nazywa się wyłącznik(bezpiecznik)różnicowoprądowy, który rozłącza obwód, gdy wykryje, że prąd elektryczny wypływający z obwodu jest nierówny temu wpływającemu. Nadmiarówka pełni inną rolę.

 

U mnie nie ma czegoś takiego w zabezpieczeniu przedlicznikowym:(

Są tylko zwykłe bezpieczniki topikowe.

Źle, czy dobrze?

Tauron Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...